Drukarnia Four Colors: w stronę opakowań z rozwiązaniami HeidelbergaPoprzedni artykuł 

Ośmiokolorowa maszyna Speedmaster CD 74 z odwracaniem arkusza i zespołem lakierującym pozwala na pracę w trybie UV lub konwencjonalnym.
Ośmiokolorowa maszyna Speedmaster CD 74 z odwracaniem arkusza i zespołem lakierującym pozwala na pracę w trybie UV lub konwencjonalnym.

Drukarnia Four Colors, zlokalizowana w podwarszawskim Sokołowie, realizuje kolejny etap swojego dynamicznego rozwoju. W ostatnim czasie może poszczycić się nową siedzibą, a także rozbudową parku maszynowego o maszynę drukującą Speedmaster CD 74-8-P5+LX2_C (UV) oraz sztancę MK Easymatrix 106 CS.

Koncepcja działalności na rynku poligraficznym powstała na początku 2000 roku, lecz w obecnej postaci firma istnieje od 2008 roku. Aktualna lokalizacja Four Colors funkcjonuje od końca zeszłego roku, gdzie prowadzone są wszelkiego typu procesy produkcyjne.

„Ze względu na ciągły rozwój firmy oraz poszerzające się grono stałych klientów, planowaliśmy posiadać własny obiekt, który będzie charakteryzować się najwyższymi standardami oraz umożliwi inwestycje w najnowocześniejsze systemy podnoszące komfort oraz stabilność pracy” – mówi Michał Trzeciak, właściciel i prezes zarządu drukarni Four Colors.

Na dzień dzisiejszy druki reklamowe stanowią ok. 50% produkcji, ale zgodnie z nakreśloną długofalową polityką, Four Colors konsekwentnie zmienia swój profil w kierunku opakowań premium.

„Naszym pomysłem nie jest konkurowanie z największymi dostawcami, lecz oferowanie produktów wysokoprzetworzonych, o doskonałej jakości, w przystępnych cenach. Naszym atrybutem jest realizacja projektów od jednej sztuki do zleceń wysokonakładowych. Pragniemy ugruntować naszą pozycję w segmencie średnich firm, które nadal będą kłaść główny nacisk na elastyczność oraz bliskie relacje z klientem”

„Do zakupu nowych maszyn Heidelberga zachęciły nas argumenty związane ze wzrostem naszej konkurencyjności oraz wprowadzeniem wysokich standardów w codziennej pracy. Pragnęliśmy, aby na tym danym etapie naszej aktywności pojawił się sprzęt od najlepszych producentów. Stawiamy na Heidelberga. To według nas dostawca numer „1” jeśli chodzi o technologię i rozwiązania serwisowe. Czujemy się silni z takim partnerem, a wraz z tym dbamy o komfort i bezpieczeństwo powierzonych prac przez naszych klientów” – mówi Michał Trzeciak.

Maszyna drukująca Speedmaster CD 74-8-P5+LX2_C (UV) umożliwia druk 8/0, 4/2 lub 4/4
z lakierowaniem, zarówno przy wykorzystaniu farb i lakierów konwencjonalnych oraz UV. Wśród bogatego wyposażenia posiada m.in. system spektrofotometrycznej kontroli barwy Prinect Axis Control oraz system suszenia UV IST. Na maszynie można zadrukowywać podłoża od bardzo cienkich, aż do grubości 0,8 mm, z prędkością produkcyjną 15 tysięcy arkuszy na godzinę. Jest to flagowy model Heidelberga w półformacie, pozwalający na stałe zaistnieć drukarni Four Colors w sektorze opakowań premium.

Warto zaznaczyć, że jest to jedyna maszyna o takiej konfiguracji, w tym formacie w Polsce.

W ramach rozbudowanej automatyki, podnoszącej wydajność i niezawodność, maszyna posiada także m.in. kontrolę podwójnego arkusza, elektroniczną kontrolę marki bocznej, półautomatyczną, bez narzędziową wymianę płyt AutoPlate, automatyczne mycie wałków farbowych, gum i cylindrów dociskowych, wyrównywanie arkusza na wykładaniu, nawilżanie alkoholowe Alcolor z systemem Vario (zbieranie zanieczyszczeń z płyty), system chłodzenia maszyny Technotrans, CombiStar (chłodzone wodą), podawanie farby z kartuszy InkLine 3000 CAN, termostatowanie wałków i system suszenia na wykładaniu. Dodatkowo na wykładaniu zainstalowane jest urządzenie antystatyczne Compact.

„Zamierzaliśmy dysponować maszyną o maksymalnie rozwiniętej konfiguracji – osiem kolorów, UV, z lakierem, itd., aby móc wykonać prace w jednym przelocie wraz z zachowaniem najwyższej jakości wytworzonego produktu. Maszynę drukującą Speedmaster CD 74 doposażyliśmy w pakiet foliowy, co pozwala nam na zadrukowywanie cienkich folii, folii IML czy pracę na trudnych podłożach” – dodaje prezes Trzeciak.

Uzupełnieniem maszyny Speedmaster w zakresie produkcji opakowań jest sztanca MK Easymatrix 106 CS. Wyposażona jest ona w nakładak non-stop pozwalający na przetwarzanie materiałów o wysokiej gramaturze oraz tektury falistej: materiały o gramaturach od 90 g/m² do 2000 g/m², a tekturę falistą o grubości do 4 mm. Stacja wykrawająca posiada m.in. motoryczne ustawianie siły docisku, system precyzyjnej regulacji płyty wykrawającej z dokładnością 0,9 mm oraz ramę Quick Lock do mocowania wykrojnika.

Sekcja oczyszczania, którą posiada tylko wersja CS sztancy Easymatrix, wyposażona również w opcjonalną ramę Quick Lock dla dedykowanych narzędzi (system mocowania środkowej deski). Sekcja wykładania posiada standardowo manualny system non-stop z wysuwanym rusztem. Dzięki wydajności 7700 arkuszy na godzinę i krótkiemu czasowi narządu, sztanca Easymatrix 106 C/CS gwarantuje wysoką wydajność oraz pracę na arkuszach do formatu 75 x 106 cm.

Gwarancją jakości Four Colors jest profesjonalny zespół pracowników w pełni zaangażowanych w swoje obowiązki. Klient zawsze może liczyć na fachową i profesjonalną pomoc. Praca ustawiona jest w trybie dwuzmianowym, przez 6 dni w tygodniu.

Poprzez plan zagospodarowania produkcji nisko i średnio nakładowych, udało się pozyskać wielu klientów z segmentu e-commerce.

Główną polityką firmy jest współpraca z klientami korporacyjnym, ale także ze startującymi na rynku, czyli tzw. „start-up”.

Dzięki otwartej polityce na klientów o zróżnicowanym wolumenie zleceń, firma Four Colors nastawiona jest na produkcje, które wymagają dużej elastyczności, wysokiej precyzji oraz stałego kontaktu z klientem.

„Nie ma wielu dobrze wyposażonych drukarni ze średniego segmentu, które są w stanie zrealizować tego typu zlecenia. Chcemy być odpowiednim parterem dla obu grup klientów i w tym pomogą nam nowe maszyny” – mówi pan Trzeciak.

„Wraz z rozwojem drukarni oraz rozbudową istniejącej infrastruktury, kluczowym zagadnieniem staje się dla nas kontrolowanie procesów.

Myślimy o tym, aby zcentralizować to wszystko poprzez jeden system. Myślimy o systemie Prinect, który pozwoli mieć większą kontrolę nad procesami, mieć wgląd w wydajność maszyn, co jest dla nas kluczową sprawą.”

Na podstawie informacji firmy Heidelberg Polska Sp. z o.o.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności