Xeikon dodaje cenne funkcje do swojej technologii PantherPoprzedni artykuł 

Firma Xeikon opracowała specjalne rozwiązanie dla drukarek, które chcą ulepszyć i zwiększyć zakres swoich etykiet. Jest to unikalne połączenie przepływu pracy Xeikon X-800 i atramentu PantherCure UV, które mogą generować warstwę dotykową, odpowiedzialną za tak zwany „efekt haptyczny” w druku.

Drukarki mogą łatwo tworzyć designerskie etykiety o zwiększonej wrażliwości dotykowej, fakturach i luksusowym odczuciu. Nowy haptyczny proces drukowania Xeikon nie tylko zwiększa i rozszerza zakres możliwych zastosowań dla rynków wysokiej klasy etykiet, ale także pozwala na znaczne oszczędności czasu dzięki unikaniu jakichkolwiek modyfikacji plików przygotowania do druku. Dotykowe efekty na etykietach są bardzo doceniane przez rynek piwa, napojów, żywności oraz Zdrowie i Uroda.

Jeroen Van Bauwel, dyrektor ds. Zarządzania produktem, mówi: „Technologia generująca dotykową i teksturowaną warstwę jest wbudowana w obieg pracy Panther X-800. To właściciele i projektanci marki określają strukturę, kształt i formę projektu. Po otrzymaniu pliku proces roboczy automatycznie rozpoznaje elementy projektu i generuje informacje wymagane do napędzania głowicy drukującej - to tworzy efekt haptyczny w druku na produkcie końcowym ”.

Zwiększenie czasu sprawności

W celu dalszej optymalizacji przepływu pracy w Panther, Xeikon opracował specjalne rozwiązanie wbudowane w przepływ pracy X-800: automatyczną optymalizację warstwy białego atramentu.

Produkcja etykiet na przezroczystych materiałach wierzchnich (np. Piwo premium lub etykiety Health & Beauty) wiąże się z wyjątkowymi wyzwaniami. Aby nieprzeciętna konstrukcja była wyróżniająca się, wymagana jest nieprzezroczysta biel, co może jednak powodować różne grubości warstw atramentu w poprzek wstęgi. Nierówna grubość warstwy atramentu spowoduje efekt teleskopowy na zadrukowanych rolkach. W przeszłości operatorzy pras przezwyciężali to, drukując mniejsze rolki, co powodowało częstsze wymiany rolek i dodatkowe straty materiału i czasu. Niektóre drukarki znalazły rozwiązanie w spędzaniu dodatkowego czasu na przygotowaniu do druku, aby zmniejszyć ilość bieli. Ta czasochłonna praca przygotowawcza może być teraz obsługiwana w pełni zautomatyzowany przez cyfrowy interfejs X-800 bez interwencji na dowolnym etapie procesu produkcyjnego. X-800 automatycznie redukuje białą warstwę. Zakres redukcji będzie zależeć od kolorów, które się na nim znajdują. Rezultatem jest wydłużenie czasu sprawności podczas procesu produkcyjnego - zarówno w zakresie drukowania, jak i konwersji - ponieważ drukarki mogą obsługiwać większe rolki. Ponadto PSP oszczędzają na kosztach, nie tylko ze względu na zmniejszoną ilość białego atramentu, ale także ze względu na redukcję odpadów.

Van Bauwel podsumowuje: „Xeikon nadal dąży do doskonałości, aby ulepszyć każdy aspekt swojego portfolio. Wciąż szukamy okazji do oszczędności kosztów i czasu. Ulepszając każdy mały krok procesu, możemy znacznie zmienić ogólny proces produkcji i obniżyć koszty produkcji. Osiąganie efektów dotykowych w druku dzięki unikalnym możliwościom naszego przepływu pracy i optymalizacji atramentu X-800 nie tylko zwiększa i zwiększa zakres możliwych aplikacji, ale pozwala również drukarkom usprawnić ich działanie. ”

Na podstawie informacji firmy Xeikon

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności