Duplo Polska na Festiwalu Druku: lakierowanie UV 3D oraz maszyny do introligatorni cyfrowejPoprzedni artykuł 

Ubiegłoroczna edycja Festiwalu Druku była prezentacją maszyn z oferty Duplo Polska i ich możliwości
Ubiegłoroczna edycja Festiwalu Druku była prezentacją maszyn z oferty Duplo Polska i ich możliwości

Duplo Polska po raz kolejny zaprezentuje część swojej bogatej oferty podczas Festiwalu Druku, jaki odbywać się będzie w dniach 18-19 września br. w Warszawie. Wśród prezentowanych maszyn znajdą się rozwiązania przeznaczone do lakierowania UV 3D oraz dedykowane introligatorni cyfrowej. Maszyny te będzie można obejrzeć odwiedzając stoisko firmy (nr E7A).

Pierwsza z prezentowanych maszyn, Duplo DuSense DDC-810 do lakierowania UV 3D cieszy się – jak podkreśla Duplo Polska – coraz większym zainteresowaniem klientów. Firma odnotowała też jej pierwsze wdrożenia w naszym kraju. Goście Festiwalu Druku będą mogli zobaczyć to urządzenie podczas pracy „na żywo”, do ich dyspozycji będą także lakierowane w nim wybiórczo próbki różnych prac.

„Możliwości tego rozwiązania – mówi Gabriela Swat, dyrektor zarządzająca Duplo Polska - są ogromne zarówno z punktu widzenia drukarń cyfrowych, jak też offsetowych. Dzięki niemu mogą one zaoferować klientom produkty wyróżniające się spośród innych dostępnych na rynku. Ich przykłady będzie można zobaczyć na naszym stoisku, do odwiedzenia którego serdecznie zapraszamy”.

Prostota działania, wysoka precyzja i wydajność to – jak podaje producent -największe zalety urządzenia Duplo DuSense DDC-810, o czym będzie można przekonać się podczas prezentacji maszyny „na żywo”, odbywających się przez oba dni targowe. Efekt lakierowania wybiórczego 3D uzyskiwany jest tu dzięki zastosowaniu najnowszych głowic drukujących, które umożliwiają tworzenie efektów o wysokiej rozdzielczości (600 dpi). Co więcej - na jednym arkuszu można uzyskać trzy różne grubości powłoki lakieru (która jest płynnie regulowana i mieści się w zakresie od 20 do 80 mikrometrów), a cały proces jest realizowany w jednym przebiegu. Urządzenie pracuje w oparciu o podciśnieniową technologię separacji arkuszy z ultradźwiękową detekcją podwójnych pobrań. Wysokość stosu podajnika wynosi tu 150 mm. Poprzez dodanie do wydruku trójwymiarowej, wyczuwalnej w dotyku powłoki, tworzy się w tym urządzeniu uszlachetnione, przykuwające wzrok materiały. „Technologia zastosowana w lakierówce pozwala na łączenie na jednym obrazie jednolicie krytych powierzchni z drobnymi detalami, co zapewnia naprawdę niesamowite efekty – podkreśla Gabriela Swat. - Mamy więc nadzieję, że po raz kolejny naszą targową prezentacją zainspirujemy naszych gości. Jesteśmy do Państwa dyspozycji i zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska”.

Podczas Festiwalu Druku firma Duplo Polska zaprezentuje także dedykowane krótkim seriom i zróżnicowanym zleceniom urządzenie Docucutter 616pro i 646iPro - wielozadaniowe urządzenia, umożliwiające realizację w jednym przebiegu trzech procesów introligatorskich - cięcia, bigowania i perforacji - oraz zintegrowany system: bigówko-falcerkę Touchline CF-375.

Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej pai.info.pl

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności