Avery Dennison oferuje zrównoważony rozwój bez poświęceń w „zrównoważonym świecie” na Labelexpo Europe 2019Poprzedni artykuł 

Avery Dennison, globalna firma zajmująca się materiałoznawstwem i produkcją, zaprezentuje nowe i niedawno wprowadzone na rynek zrównoważone rozwiązania na Labelexpo Europe w dniach 24–27 września 2019 r. „Zrównoważony świat”, jeden z czterech światów odkryć obszary, zwrócą uwagę na portfele, które oferują kompleksową gamę materiałów zaprojektowanych w celu sprostania nowym wyzwaniom związanym z etykietowaniem.

„Konwertery znajdą szereg materiałów zaprojektowanych, aby pomóc im ograniczyć, ponownie wykorzystać i poddać recyklingowi w celu zapewnienia bardziej zrównoważonych rozwiązań w zakresie etykiet i opakowań. Zobaczą także, w jaki sposób zmniejszamy nasz ślad ekologiczny i pomagamy naszej branży robić to samo”- powiedział Burak Sahbaz, starszy dyrektor marketingu, Films and Paper for Label and Packaging Materials Europe.

Wiele nowych produktów na rynku pojawi się na wystawie Sustainable World, w tym:

  • Wkładki z surowców wtórnych - wkładki rPET i rBG firmy Avery Dennison kosztują tyle samo, co tradycyjne wkładki i zapewniają taką samą łatwość konwersji i płynne dozowanie, ale są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, odpowiednio 30% i 15% odpadów poużytkowych.
  • Materiał z recyklingu - materiał zaprojektowany z myślą o bardziej naturalnym wyglądzie, Avery Dennison rPE jest wykonany z 30% recyklowanej żywicy PE. Naturalnie oferuje nieco zróżnicowany wygląd od partii do partii, sygnalizując autentyczność, prostotę i przywiązanie do ziemi.
  • Technologia klejów Avery Dennison CleanFlake™ - umożliwia całkowite oddzielenie atramentu, etykiety i kleju od PET podczas procesu recyklingu, bez utraty przyczepności i estetyki opakowania podczas jego użytkowania. Najnowszy dodatek do linii produktów CleanFlake ™ Flex - który zostanie wprowadzony na Labelexpo - jest specjalnie zaprojektowany do użytku ze świeżo wydmuchiwanymi butelkami PET, pomagając zapewnić łatwiejszy recykling pojemników.
  • Wine Crush Range - dla marek win i napojów spirytusowych, które chcą zwiększyć atrakcyjność półki, jednocześnie sygnalizując integralność środowiska, Avery Dennison z przyjemnością przedstawia nową linię papierowych okładzin wykonanych z papieru z recyklingu i odpadów organicznych. Aby ułatwić przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym, przetwórcy mogą wybierać spośród materiałów wierzchnich wykonanych z 15% odpadów winogronowych, cytrusowych lub jęczmiennych, a także 40% papieru z recyklingu z certyfikatem FSC.
  • Sustainable Wine Range - nowa gama papierowych podkładek do wina, o zawartości od 30% do 100% z recyklingu, unikatowych wykończeń gotowych do zainspirowania kreatywności i niskich minimalnych zamówień, aby umożliwić małe serie produkcyjne.

„Do tej pory marki miały wybór przy wyborze materiałów na etykiety: materiały z recyklingu lub artystycznie zaprojektowany materiał wierzchni o wyrafinowanym wyglądzie. Dzięki naszym nowym wkładkom, materiałom wierzchnim i gamom win z recyklingu, nie musisz poświęcać się. Konwertery mogą zużywać mniej zasobów, pomagać w utrzymywaniu plastiku poza strumieniem odpadów i uzyskać pożądany wygląd opakowania - a jednocześnie nadal stanowią podstawę gospodarki tworzyw sztucznych w obiegu zamkniętym ”- powiedział Jan 't Hart, starszy dyrektor ds. innowacji, zrównoważonego rozwoju i zgodności w zakresie etykiet i materiałów opakowaniowych w Europie.

Eksperci Avery Dennison będą mogli kontaktować się z gośćmi na temat wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem i pokrewnych rozwiązań, które mają pomóc im sprostać wymaganiom konsumentów, wyprzedzić przepisy i poprawić środowisko. „Goście będą mieli możliwość bezpośredniej współpracy z innowatorami opracowującymi rozwiązania materiałowe, które rozwiązują dzisiejsze duże wyzwania i stwarzają możliwości na przyszłość”, powiedział Sahbaz.

Odwiedź Avery Dennison na stoisku nr A31 w hali wystawowej 5. Dołącz do Avery Dennison na codzienne seminaria, które odbywają się w M-Use Live Theatre, do interaktywnych rozmów na najważniejsze tematy branżowe, prowadzone przez innowatorów pracujących nad rozwiązaniem problemów związanych z etykietą i pakowaniem, które mają największe znaczenie . Rejestracja tutaj. Więcej informacji na stronie: label.averydennison.com/labelexpo

Na podstawie informacji firmy Avery Dennison

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności