Dlaczego tłoczenie na gorąco pomaga lśnić opakowaniomPoprzedni artykuł 

Tego właśnie potrzebuje każdy właściciel marki dla swojego produktu, ale na coraz bardziej zatłoczonych rynkach jest to coraz trudniejsze do osiągnięcia. Właściciele marek wiedzą, że opakowanie jest kluczowym wyróżnikiem na półce, a specjalne techniki wykończeniowe - takie jak tłoczenie na gorąco i tłoczenie termiczne - mogą podnieść ich produkt w porównaniu z innymi i zapewnić konsumentom wizualny skrót do jakości tego, co jest w środku.

Tłoczenie na gorąco jest procesem polegającym na stosowaniu ciepła i nacisku do nakładania folii metalicznej lub hologramów na materiały takie jak lekkie papiery, karton, tektura laminowana, tworzywa sztuczne i tektura falista.

„W świecie, w którym mamy bardzo dojrzałe rynki z ograniczonymi możliwościami znacznego wzrostu, nie ma wątpliwości, że produkty muszą się jakoś wyróżnić” - powiedział Jacques Reymond, szef działu marketingu produktów w BOBST. „Tłoczenie na gorąco pomaga zwiększyć wartość produktu i jest często kojarzone z produktami premium. Ostatecznie pudełko jest narzędziem marketingowym, a dzięki tłoczeniu na gorąco możesz przekazać jakość tego, co jest w środku. ”

Termin ten może obejmować proste tłoczenie płaskiej folii, głębokie tłoczenie lub tłoczenie w połączeniu z tłoczeniem folii, nakładaniem hologramu i folii holograficznej oraz tłoczeniem folii w połączeniu z tłoczeniem mikro i strukturalnym. Tradycyjnie do foliowania używane są złoto lub srebro, ale dostępna jest szeroka gama kolorowych folii.

Zastosowanie w różnych branżach

Tłoczenie folią na gorąco jest stosowane w wielu sektorach przemysłu, ale przede wszystkim w żywności i napojach (szczególnie cukierniczych, takich jak czekolada najwyższej jakości, butelki z winem i alkoholem oraz inne produkty premium), kosmetyki, elektronika, banknoty, wizytówki, kartki z życzeniami i dzieła sztuki.

Nie ma wątpliwości co do wartości zdobień, takich jak tłoczenie na gorąco. Według badań przeprowadzonych przez Stowarzyszenie ds. Skutków Folii i Specjalizacji (FSEA), tłoczenie na gorąco i inne podobne ulepszenia na opakowaniach produktów mogą pomóc przyciągnąć uwagę konsumentów szybciej i utrzymać uwagę dłużej niż zwykłe opakowanie. W innym badaniu jednorazowego jednorazowego opakowania kawy opakowanie ze złotą folią przyciągnęło uwagę uczestników badania 2,5 razy szybciej niż opakowanie kontrolne.

Nie chodzi tylko o dobry wygląd. Tłoczenie folią na gorąco stosuje się również ze względu na jego właściwości zapobiegające podrabianiu, szczególnie w produktach farmaceutycznych oraz w technologiach takich jak smartfony.

Znaczek trwałości

Zrównoważony rozwój staje się jeszcze większym priorytetem dla właścicieli marek i sam w sobie jest środkiem różnicowania. Wiele osób zakłada, że ​​opakowanie z folią nie nadaje się do recyklingu, a zatem nie jest zrównoważone, ale badanie FSEA dotyczące możliwości recyklingu i ponownego rozdrabniania materiału dekorowanego folią i tektury potwierdziło możliwość recyklingu produktów papierowych dekorowanych tradycyjnymi procesami foliowania na gorąco.

Ponadto badanie wykazało, że ani produkty dekorowane na gorąco, ani na zimno nie powodują problemów, które mogą sprawić, że zdobione produkty papierowe nie będą nadawać się do recyklingu.

Jak ewoluuje tłoczenie na gorąco?

Tłoczenie na gorąco w tej czy innej formie istnieje od ponad 100 lat. Sam proces nie zmienił się radykalnie w tym czasie, ale technologia ewoluuje i zapewnia lepszą wydajność dla producentów.

Stamper na gorącą folię może być samodzielnym urządzeniem offline lub może być zgodny z prasą drukarską i / lub innymi urządzeniami. Podczas gdy głównie są one podawane w arkuszach, niektóre szybkie drukarki do folii na gorąco są podawane zwojami. Niezależnie od tego, czy jest to arkusz, czy arkusz, potrzebne są wyrafinowane systemy przenoszenia, aby ustawić podłoże i folię między płytą lub cylindrem, który utrzymuje matryce i tym, który wytwarza przeciwciśnienie.

„W ostatnich latach maszyny te odnotowały niezwykłe postępy” - powiedział Jacques Reymond. „Na przykład, tłoczenie folią na gorąco wymaga kilku przejść przez maszynę - drukowanie, następnie ulepszenie, a następnie cięcie. To duży ruch w rejestracji arkusza. Ale BOBST zintegrował rejestr mocy w MASTERFOIL 106 PR, który to pokonał. Zawsze staramy się ewoluować. ”

Jacques Reymond odnosi się do POWER REGISTER 2, który zapewnia doskonały rejestr folii do druku w MASTERFOIL 106 PR, gorącej matrycy foliowej BOBST kojarzonej z najwyższą jakością. Jest również wypełniony pomysłowością BOBST, z inteligentnymi funkcjami, takimi jak ruch krzywki dolnej belki, która pozwala na dłuższe wrażenia i wyższą jakość foliowania, lub system odwijania folii, który sprawia, że ​​wymiana folii jest tak prosta, jak naciśnięcie przycisku.

BOBST: Pionierzy tłoczenia na gorąco

Dzięki ponad pięćdziesięcioletniemu doświadczeniu w projektowaniu i produkcji maszyn do tłoczenia folii, BOBST nieustannie przoduje w rozwoju tej technologii. Od BOBST SP 1260 BM z lat 60. XX wieku, po dzisiejszy wysoce wyrafinowany sprzęt, prasy BOBST z płaskim łóżkiem przesunęły granice procesu tłoczenia na gorąco.

Dzięki ponad pięćdziesięcioletniemu doświadczeniu w projektowaniu i produkcji maszyn do tłoczenia folii, BOBST nieustannie przoduje w rozwoju tej technologii. Od BOBST SP 1260 BM z lat 60. XX wieku, po dzisiejszy wysoce wyrafinowany sprzęt, prasy BOBST z płaskim łóżkiem przesunęły granice procesu tłoczenia na gorąco.

„Dzięki ponad pięćdziesięcioletniemu doświadczeniu na rynku tłoczenia na gorąco i kilku tysiącom instalacji na całym świecie, BOBST jest pionierem w tej dziedzinie”, powiedział Jacques Reymond. „Jesteśmy znani z tego, że dostarczamy sprzęt, który jest trwały i stworzony z myślą o wysokiej wydajności, precyzji i jakości. I nigdy nie popadamy w samozadowolenie; zawsze idziemy do przodu, zawsze spoglądamy w przyszłość, aby znaleźć nowe sposoby poprawy wydajności dla naszych klientów. ”

Dobrym przykładem myślenia przyszłościowego firmy BOBST jest EXPERTFOIL 142, jedyna na rynku maszyna do tłoczenia na gorąco w rozmiarze VI. Do czasu pojawienia się EXPERTFOIL 142 tylko finalizatory pracujące w formacie VI były dostępne w wersji „bolt-on”.
„To niesamowita maszyna, która daje klientom większą marżę na marżę”, powiedział Jacques Reymond. „Umieszczenie dodatkowych produktów na arkuszu może radykalnie zmienić opłacalność procesu, zwłaszcza gdy marginesy są niskie”.

Nie są to jednak tylko zadania wielkoformatowe. Firma BOBST opracowała całą gamę rozwiązań do tłoczenia na gorąco, które pokrywają pełen zakres potrzeb produkcyjnych, od prostego foliowania blokowego, poprzez aplikację z hologramem z najwyższą dokładnością, aż po tworzenie wysoce złożonych efektów foliowych.

Poza maszynami

Maszyny BOBST są kojarzone z kilkoma kluczowymi wyróżnikami, w tym bardzo precyzyjną rejestracją przy dużych prędkościach, niskim zużyciem folii i szybką zmianą zadań w czasie. Ale to nie tylko maszyny, to właśnie oznacza BOBST - szwajcarska niezawodność, co oznacza bezpieczną długoterminową inwestycję. Klienci korzystają również z globalnej usługi serwisowej, szkoleń i wsparcia aplikacji BOBST.

„Nasze maszyny słyną ze swojej niezawodności, ale mamy również szerokie wsparcie serwisowe i know-how, a także możemy zaoferować szkolenia i wsparcie na maszynach do gorącej folii w razie potrzeby”, powiedział Jacques Reymond.

„A klienci wiedzą, że zawsze jesteśmy gotowi inwestować w nowe technologie, które mają na uwadze ich interesy. Nawet teraz, gdy rozmawiamy, w BOBST trwają prace nad nowymi technologiami tłoczenia na gorąco. ”

Wniosek

Chociaż tłoczenie na gorąco nie jest jedyną formą różnicowania opakowań - folia na zimno, lakiery i atramenty metalowe to tylko trzy przykłady innych wspaniałych wizualnych zdobień - jest to stale rosnący sektor, który pozostanie. Mówiąc najprościej, efekt zawsze będzie atrakcyjny na opakowaniu i zapewni wizualny skrót do jakości produktu w środku.

Jako twórca wiodących maszyn do tłoczenia na gorąco od pięćdziesięciu lat, BOBST ma wiedzę i gotowość do inwestowania w przyszłą technologię, aby zapewnić, że pozostanie liderem w dostarczaniu rozwiązań w zakresie gorącej folii producentom opakowań w nadchodzących latach.

Na podstawie informacji firmy BOBST

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności