Xeikon na Labelexpo przekształci świat etykietPoprzedni artykuł 

Dzięki nowym aplikacjom, nowym partnerstwom i nowemu narzędziu doradczemu „Przekształć” Xeikon z pewnością wzbudzi duże zainteresowanie na tegorocznych targach Labelexpo. Prezentując największe na tej wystawie stoisko firmy i pokazując cztery różne zautomatyzowane linie produkcyjne, ten wiodący innowator technologii druku cyfrowego ma na celu dostarczenie unikalnej wiedzy firmy i szerokiego i przemyślanego portfolio rozwiązań z zakresu druku cyfrowego dla światowej społeczności producentów etykiet.

Wystawa w trzech dedykowanych obszarach na stoisku 28, hala 5C, Xeikon zaprezentuje szerokoformatowe etykiety wielkoformatowe dla przemysłu chemicznego i motoryzacyjnego, najnowsze trwałe etykiety dla sektora zdrowia i urody oraz żywności i wina, a także suchy toner i technologie laminowania dla elastycznych opakowań i torebek. Firma zademonstruje również pakiet Label Discovery dla inwestycji na poziomie podstawowym. Podczas wystawy Xeikon weźmie udział w Sustainability Insight Café i Flexible Packaging Arena.

Filip Weymans, wiceprezes ds. Marketingu, stwierdził: „Na tegorocznych targach Labelexpo firma Xeikon ogłosi nowe partnerstwa, nowe innowacje i nowe narzędzia internetowe. Nasze nowe narzędzie doradcze „Przekształć” przenosi nasze usługi obsługi klienta na inny poziom. Cyfrowe drukowanie etykiet stało się powszechną technologią wielu dostawców, a bogactwo dostępnych obecnie opcji nie ułatwia konwerterom etykiet wyboru tego, co najlepsze dla ich firmy. Właśnie dlatego firma Xeikon stworzyła firmę Transform, aby udzielać wskazówek konwerterom, którzy chcą po raz pierwszy przejść na technologię cyfrową lub zoptymalizować istniejące operacje cyfrowe. Opracowując nasze nowe linie produktów, aplikacje i zaawansowane oprogramowanie, Xeikon przewidział światowe zapotrzebowanie konsumentów na eksperymentalne produkty w wielu sektorach. Na targach Labelexpo 2019 firma Xeikon zademonstrowała cztery różne linie produkcyjne, aby nie tylko pokazać możliwości samego druku cyfrowego, ale także podkreślić kolejny poziom produkcji druku cyfrowego, w którym prasa cyfrowa może odgrywać kluczową rolę w wielu procesach aby zapewnić udany model biznesowy.”

Kawiarnia Sightability Insight

Wpływ człowieka na nasz świat rośnie z roku na rok i nie można już temu zaprzeczyć. Kierując się naciskiem konsumentów, drukarki i kupujący drukarki nieustannie szukają sposobów proaktywnego oferowania zrównoważonych rozwiązań. Na stoisku informacyjnym w Strefie Zrównoważonego Rozwoju Xeikon będzie dzielić się własnymi inicjatywami podejmowanymi przez lata, aby adresować i inspirować innych. Ponadto firma zademonstruje różne zastosowania etykiet i opakowań, które oferują zrównoważone i ekonomicznie opłacalne alternatywy dla powszechnie używanych produktów. Oferując potencjalne nowe możliwości biznesowe dla konwerterów kubków papierowych, Xeikon zademonstruje następną generację ekologicznych opakowań do żywności bezpiecznie wydrukowanych za pomocą technologii cyfrowej suchego tonera Xeikon współpracującej z materiałem na kubki papierowe Kotkamills ISLA® Duoboard. Zaprezentują także technologię suchego tonera UV, certyfikowane przez FDA cyfrowe rozwiązanie do drukowania etykiet idealne dla etykiet mających bezpośredni lub pośredni kontakt z żywnością. Firma omówi także własną metodologię w swojej fabryce tonerów w Belgii, w której zużycie gazu ziemnego i ciepła zostało zmniejszone, co z kolei zmniejszyło emisję CO2.

Elastyczne opakowanie Arena

Na tej arenie firma Xeikon zaprezentuje technologię suchego tonera oraz innowacyjne rozwiązania w zakresie elastycznego pakowania i produkcji torebek z zachowaniem pełnej zgodności z wymogami bezpieczeństwa żywności. Xeikon zademonstruje swoją prasę CX500 w połączeniu z laminatorem offline i pokaże pełny proces produkcji elastycznego laminatu opakowaniowego z wykorzystaniem druku cyfrowego.

Dalszy udział

Xeikon sponsoruje nagrodę Label Awards 2019 - galę, na której branża docenia firmy i osoby za ich wkład. Nagrody przyznawane są za kluczowe innowacje, rozwój produktów i technologii oraz uznanie na całym świecie. Flint Group uczestniczy w kursach mistrzowskich Label Academy 2019 i poprowadzi sesję na temat atramentów, powlekania, utwardzania i laminowania.

Weymans podsumowuje: „Xeikon z przyjemnością bierze udział w Labelexpo Europe 2019 w 40. rocznicę powstania. Jesteśmy niezmiernie dumni z trajektorii rozwoju firmy Xeikon w ostatnich latach i jest to idealny moment, aby dostosować się do misji wystawy, aby pomóc drukarkom etykiet „rozwinąć działalność”. Xeikon zaprezentuje swoją szeroką ofertę technologiczną zawierającą przemyślaną gamę rozwiązań opracowanych w celu sprostania obecnym trendom, a także globalnym problemom zrównoważonego rozwoju, bezpieczeństwa żywności i odpadów. Podczas pokazu eksperci od agnostyki technologicznej Xeikon będą pod ręką, aby porozmawiać z drukarkami etykiet wszystkich typów i rozmiarów, wysłuchać ich wymagań i pomóc im w wyborze odpowiednich technologii i możliwości uzyskania przychodów, które mogą zapewnić nasze rozwiązania cyfrowe. Naszym celem jest pomaganie drukarkom i konwerterom o różnych potrzebach w identyfikacji nowych aplikacji

Na podstawie informacji firmy Xeikon

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności