recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Największe portfolio produktów BOBST na targach Labelexpo 2019Poprzedni artykuł 

BOBST i jego centrum kompetencji druku cyfrowego Mouvent prezentują swoje najbardziej kompletne portfolio w Labelexpo Europe, które odbywa się w dniach 24-27 września 2019 r. w Brukseli.

Prezentowane portfolio obejmuje światową premierę MASTER DM5, hybrydowej drukarki etykiet, która zapewnia najlepszą możliwą kombinację druku cyfrowego i DigiFlexo w jednej maszynie, a także demonstracje LB702-WB i LB701-UV, zaawansowanej cyfrowej drukarki etykiet Mouvent.

„Labelexpo 2019 to prawdziwa burza najnowszych innowacji od BOBST i Mouvent”, powiedział Federico D’Annunzio, menedżer programu BOBST, druk hybrydowy. „Oprócz światowej premiery MASTER DM5, demonstrujemy rewolucyjną drukarkę DigiFlexo i cztery pełne cyfrowe procesy produkcyjne w cyfrowej rodzimej drukarce wyposażonej w atramenty na bazie wody. Są to innowacje, które odnoszą się do tego, co najważniejsze dla przetwórców i właścicieli marek, a mianowicie skracają czas wprowadzania produktów na rynek, gwarantują spójność kolorów i bezpieczeństwo opakowań żywności.”

Pełna gama rozwiązań cyfrowych, hybrydowych i DigiFlexo

Wraz z wprowadzeniem na rynek MASTER DM5, BOBST może teraz zaoferować pełną gamę rozwiązań cyfrowych, hybrydowych i DigiFlexo, które są doskonale zintegrowane, wymienne i skalowalne do wszystkich obecnych i przyszłych potrzeb oraz zapewniają produktywność, łączność i zrównoważony rozwój, jak nigdy dotąd.

MASTER DM5 - który ma wewnątrz „cyfrową technologię atramentową Mouvent™” - jest najbardziej cyfrowo zautomatyzowaną drukarką na rynku etykiet, z najwyższą jakością druku, produktywnością i niezawodnością, wyjątkowo krótką konfiguracją zadań i szybkim zwrotem z inwestycji. Reprezentuje całkowitą integrację fleksografii z cyfrową konwersją, nieprzerwaną produktywnością i wyjątkowo długim czasem pracy prasy.

Inne prezentowane maszyny to:

  • Drukarka fleksograficzna MASTER M5 wyposażona w Ink-on-Demand i DigiColor, która rewolucjonizuje druk fleksograficzny w całkowicie cyfrowym procesie. Dopasowanie kolorów jest uproszczone zarówno w EKG REVO, jak i w środowisku kolorów dodatkowych. Wymiana atramentów w dowolnej konfiguracji prasy zajmuje kilka sekund bez kontaktu atramentu z rękami operatora. Kontrola kolorów w zamkniętej pętli zapewnia idealne dopasowanie kolorów na dowolnym podłożu na całym świecie.
  • Cyfrowa drukarka etykiet LB702-WB firmy Mouvent to niezwykły postęp w cyfrowej produkcji etykiet, wykorzystujący tylko 100% atramenty Mouvent™ na bazie wody, dzięki czemu jest w 100% wolny od LZO (lotnych związków organicznych) i jest w 100% dopuszczony do pośredniego kontaktu z żywnością. Maszyna może pracować z prędkością do 100 m / min. na szerokiej gamie podłoży, od samoprzylepnych po etykiety samoprzylepne na mokro, szczególnie w aplikacjach, w których migracja może być problemem, na przykład w przemyśle spożywczym. Wysoka jakość druku LB702-WB, wynosząca 1200 dpi, prowadzi do wyjątkowych wyników na złożonych podłożach, takich jak teksturowane papiery do etykiet z naturalnego wina i wiele innych. Prasa na bazie wody Mouvent, skonfigurowana z 6 kolorami, umożliwia doskonałe drukowanie EKG i dopasowanie Pantone. W połączeniu z opracowanym przez siebie Mouvent™ DFE klienci mogą korzystać z łatwego przygotowania pliku, doskonałej spójności kolorów i drukowania zmiennych danych w celu dostosowania w czasie rzeczywistym. Wszystko to powoduje połączenie doskonałości technicznej i estetycznej, którą uczestnicy będą mogli zobaczyć w czasie rzeczywistym na imprezie.
  • LB701-UV firmy Mouvent, najmniejsza na świecie cyfrowa drukarki do etykiet o wysokiej elastyczności i wydajności. Najnowsza wersja prezentowana na Labelexpo 2019 jest wyposażona w 6 kolorów plus biel, które będą drukować etykiety na różnych podłożach, takich jak metalizowane i przezroczyste materiały etykietowe. Uwaga: uczestnicy Labelexpo 2019 będą mieli możliwość przywiezienia i przetestowania swoich własnych zadań na tym komputerze, po wcześniejszym uzgodnieniu.
  • VISION M1X inline UV - fleksodrukarka, która zapewnia wysoką wydajność przy konkurencyjnych kosztach. Jest to częściowo skonfigurowana maszyna o szerokości wstęgi 370 mm, opracowana z myślą o automatyzacji i łączności, która może drukować i konwertować wiele różnych aplikacji w jednym przejściu.
  • Drukarka fleksograficzna MASTER M6, połączenie wbudowanego fleksografu UV, fleksografu cyfrowego REVO i rewolucyjnej jednostki drukującej V-Flower, pozwala na zmianę pracy w ciągu jednej minuty, „w locie” bez zatrzymywania prasy, a nawet 95% czasu podtrzymania prasy. Jest to najbardziej produktywna prasa do ekonomicznego wytwarzania krótkich i średnich serii. M6 będzie wyposażony w w pełni zautomatyzowany system mocowania płyty fleksograficznej DigiMount ™, który zawiera zaawansowaną elektronikę zapewniającą większą szybkość i dokładność montażu płyty.

Odwiedzający mogą zobaczyć pokazy na żywo i porozmawiać z ekspertami na stoisku 3A59 + 58 w hali 3, a także zobaczyć prasę MASTER M6 w akcji na hali elastycznych opakowań, stoisko 11A50 w hali 11

Doskonałość na najwyższym poziomie dzięki najnowszym innowacjom

Niektóre z przełomowych maszyn prezentowanych na targach Labelexpo 2019 były możliwe dzięki najnowszym pionierskim innowacjom napędzanym przez BOBST, w tym Ink-on-Demand (IoD) i DigiColor - wszystkie rozwiązania, które wyznaczą nowy kierunek branży przyszłość.

System atramentowy IoD zastępuje konwencjonalne zbiorniki z atramentem pojedynczą gumową rurką, która dozuje 30 gramów atramentu do jednostki drukującej. System eliminuje tace i komorowe ostrza i wykonuje w pełni zautomatyzowane mycie zespołu drukującego w mniej niż minutę.

DigiColor jest pierwszym wbudowanym systemem kolorów „zamkniętej pętli”, który umożliwia cyfrowe dopasowanie kolorów do docelowych wartości Delta E podczas drukowania, z dowolną prędkością, na dowolnym podłożu, z dowolnym operatorem. Jest to duży krok w kierunku digitalizacji w pełnym kolorze.

„Labelexpo to nasza okazja, aby pokazać światu wpływ, jaki te ostatnie innowacje mają na wydajność maszyn, a tym samym firmy naszych klientów, pomagając zapewnić nowy poziom wydajności, łączności i zrównoważonego rozwoju”, powiedział Matteo Cardinotti, dyrektor zarządzający Bobst Firenze. „Zapraszamy uczestników na stoisko BOBST i Mouvent, aby zobaczyć innowacje dla siebie i porozmawiać z ekspertami naszej firmy, w jaki sposób możemy ich wspierać”.

Na podstawie informacji firmy Bobst
foto: Bobst

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności