Limo Labels z Danii zwiększa możliwości produkcyjne dzięki cyfrowej maszynie drukarskiej Xeikon CX3Poprzedni artykuł 

Limo Labels na targach Labelexpo Brussels 2019
Limo Labels na targach Labelexpo Brussels 2019

Limo Labels zainwestował w cyfrową drukarkę etykiet Xeikon CX3. Umowa została sfinalizowana na Labelexpo 2019. Ten wiodący producent etykiet w Skandynawii poczynił inwestycje w celu rozszerzenia swoich możliwości cyfrowych i zaspokojenia popytu na rosnące wolumeny. Xeikon CX3 będzie uzupełniał ponad 25 linii produkcyjnych w głównym zakładzie Limo Labels w Stevnstrup w Danii. Należą do nich cyfrowa drukarka z suchym tonerem Xeikon 3300 i 2 drukarki atramentowe Xeikon Jetrion. Firma przejmie dostawę nowej drukarki w październiku 2019 r.

Henrik Ehlers, kierownik sprzedaży ds. Kluczowych klientów w Limo Labels, mówi: „Nasza firma stale się rozwija i rozwija. Podjęliśmy tę inwestycję, aby pozostać na czele i zwiększyć nasz udział w rynku. Od kilku lat mamy bardzo dobrą współpracę z Xeikon i postrzegamy je jako część naszej ewolucji. Nasza cyfrowa podróż rozpoczęła się od Xeikon i kontynuujemy to wraz z instalacją maszyny Xeikon CX3. Ten model oferuje nam bardzo duże prędkości, technologię suchego tonera oraz możliwość osiągnięcia szerszej gamy kolorów marki dzięki piątej jednostce wykorzystującej pomarańczowy. Ta opcja rozszerza gamę kolorów i daje nam jak najszerszy wybór. W Limo Labels tworzymy niestandardowe rozwiązania dla naszych klientów, aby zoptymalizować cały łańcuch wartości i aby to osiągnąć, wprowadzamy technologie Xeikon. Dzisiaj widzimy próg rentowności między ruchomymi urządzeniami Flexo i Digital oraz jesteśmy w stanie wykonać więcej zadań przy użyciu naszych maszyn cyfrowych. Zainwestowaliśmy w Xeikon CX3, aby zwiększyć naszą wydajność. ”Cyfrowa drukarka do etykiet Xeikon CX3 oferuje maksymalną prędkość 30 m / min przy szerokościach podłoża do 330 mm, pełny druk rotacyjny przy 1200 dpi oraz zmienną gęstość kropek i zgodność FDA do kontaktu z żywnością.

Limo Labels od dawna współpracuje z Xeikon. Założona w 1975 roku firma kupiła pod koniec lat 90. kilka pras Xeikon 32S. Ich prawdziwa cyfrowa podróż rozpoczęła się w 2010 roku, kiedy zastąpili dwie stare maszyny dwoma Xeikon 3300. Następnie zainwestowali w dwa Xeikon Jetrions na Labelexpo 2011. Po połączeniu z czterema firmami w 2015 r. Limo Labels przeniosło się do nowego zakładu produkcyjnego w 2017 r. i teraz działają w dwóch nowoczesnych zakładach produkcyjnych w Danii, oferując usługi dostawy na cały świat. Obecnie firma prowadzi wiele linii produkcyjnych wykorzystujących szereg technologii, w tym fleksografię, sitodruk, cyfrowy atrament i cyfrowy suchy toner do zarządzania produkcją imponującej gamy samoprzylepnych etykiet różnego rodzaju, rozmiarów i wzorów, w tym inteligentnych etykiet z technologią RFID dla różnorodnych sektorów. Oferują klientom szereg koncepcji i pakietów - na przykład Kanban to skuteczna opcja kontroli zapasów. Zaprojektowano go, aby uruchamiał powiadomienie, gdy zapasy klienta osiągną pewien poziom. Ustalona cena jest uzgadniana z wyprzedzeniem, więc żadne korekty cen i etykiety Limo nie gwarantują zarządzania zapasami klienta, eliminując ryzyko wyczerpania zapasów. Ich zespoły sprzedażowe są przeszkolone do omawiania koncepcji z klientami, uznając, że każdy klient jest inny i będzie wymagał innego rozwiązania.

Automatyzacja przepływu pracy

Zamówienia online i automatyczny obieg pracy są dziś kluczem do funkcjonowania firmy. Wiedzą, że przepływ pracy może być kluczowym wyróżnikiem w każdej firmie. Ehlers komentuje: „Szybkość jest niezbędna na każdym etapie, od zamówienia, przez konfigurację, drukowanie i wykończenie. Całe nasze oprogramowanie zostało zaprojektowane w celu automatyzacji każdej części produkcji, z każdym uwzględnieniem, aby zmaksymalizować wydajność i zaoszczędzić czas dla klienta. ”Przy kilkuset zamówieniach dziennie rozwiązania IT Limo Labels mogą integrować dane klientów z ich własnymi systemami i oprogramowanie zajmuje się każdym zamówieniem i reguluje je, aby uzyskać szybką obsługę i szybką obsługę 24 godziny na dobę, w tym najbardziej skomplikowane zadania. Ponadto Limo Labels opracował własną platformę, LabelNET zaprojektowaną, aby zapewnić każdemu klientowi pełny przegląd online swojego portfolio etykiet i jego postępów w systemie od zamówienia do dostawy.

Nowe drogi naprzód

Ehlers kontynuuje: „W przypadku Limo Labels chodzi przede wszystkim o przyszłość - chcemy coś zmienić. Bardzo ważnym etapem jest dla nas słuchanie klienta. Pomagamy, sugerując nowe pomysły i nowe kierunki rozwoju. W ten sposób współpracujemy z naszymi klientami od pewnego czasu, więc mamy doświadczenie. Nie chodzi o oferowanie naszym klientom rozwiązań cyfrowych, ale o zapewnienie lepszego rozwiązania, aby zoptymalizować dla nich pełny łańcuch wartości i zaoferować niższy koszt posiadania. Aby mieć pewność, że spełnimy każdą sytuację i wymagania, nadal inwestujemy w najnowsze technologie. Nowy Xeikon CX3 zapewni nam dodatkowe możliwości produkcyjne i rozszerzoną gamę kolorów dla szerszej gamy wzorów i kolorów marki. Nasza konfiguracja w Limo Labels umożliwia nam spełnienie każdego rodzaju wymagań. Posiadamy wszystkie różne technologie - dzięki naszemu przepływowi pracy zawsze możemy znaleźć odpowiednie rozwiązanie w zależności od konkretnego zastosowania. Zawsze możemy znaleźć najlepszy sposób na uzyskanie najlepszych wyników. ”

Daniel Augustin, Nordic Sales Manager ds. opakowań kartonowych wyjaśnia: „Cyfrowa drukarka do etykiet Xeikon CX3 to idealne rozwiązanie dla Limo Labels. Ta drukarka, wspierana przez zintegrowaną automatyzację, zwiększy swoją cyfrową wydajność, a przy stale rosnącym zapotrzebowaniu na coraz większe ilości etykiet, Xeikon CX3 pomoże zmniejszyć różnicę długości między drukiem fleksograficznym a cyfrowym poprzez obniżenie zmiennych kosztów eksploatacji. ” ta najwyższej jakości prasa do suchego tonera stanowi idealne uzupełnienie dwóch firmowych drukarek atramentowych UV. Nowa prasa jest wyposażona w standardową białą CMYK + o wysokim stopniu krycia i zostanie zintegrowana z systemem kontroli kolorów Xeikon w firmie Limo Labels. Używając pomarańczowego koloru dodatkowego, Xeikon CX3 rozszerzy gamę kolorów, zapewniając im większą różnorodność wyboru kolorów na wielu podłożach.

Ehlers podsumowuje: Jednym z powodów, dla których współpracujemy z Xeikon, jest to, że nasze firmy mają podobny etos. Zajmujemy się podobnymi wieloma sektorami i mamy znaczny udział w rynku. Co ważne, mamy możliwość patrzenia poza etykietę i współpracy z naszymi klientami. Nieustannie szukamy sposobów na skuteczniejszą integrację z naszymi klientami. Podobnie jak Xeikon, patrzymy w przyszłość. Dzięki naszemu doświadczeniu widzimy nowe sposoby robienia rzeczy i nowe możliwości dla naszych klientów. Nieustannie przekraczamy granice, ponieważ uważamy, że drukarki muszą patrzeć na nowe horyzonty i nie zawsze zachować bezpieczeństwo dzięki temu, co zawsze robili. Współpracujemy z obecnymi i potencjalnymi klientami, aby znaleźć idealne rozwiązania, które pozwolą ich firmom odnieść sukces. Xeikon ma te same punkty widzenia i jest idealnym partnerem, zawsze dostarczając nam najnowszy sprzęt cyfrowy i technologię, która idealnie pasuje do naszych planów. ”

Na podstawie informacji firmy Xeikon

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności