recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

UNITED CAPS i LyondellBasell zaprezentują innowacyjne zamknięcia na uwięzi na K 2019 w DusseldorfiePoprzedni artykuł 

UNITED CAPS, międzynarodowy producent nakrętek i zamknięć, oraz LyondellBasell, jedna z największych na świecie firm zajmujących się tworzywami sztucznymi, chemikaliami i rafinacją, ogłosiły dziś, że będą prezentować wyniki szeroko zakrojonej współpracy w celu zareagowania do dyrektywy UE 2019/904 w sprawie plastików jednorazowego użytku, która wymaga, aby butelki z napojami były przymocowane do butelki w celu prawidłowej utylizacji, co zmniejsza ryzyko rozproszenia plastikowych przedmiotów w środowisku.

Po opublikowaniu w maju 2018 r. przez Komisję Europejską wniosku w sprawie wymogu przymocowania zamknięć do plastików jednorazowego użytku (SUP), UNITED CAPS przewodził Alliance for Closure Tethering (ACT), aby zgromadzić liderów segmentu w branży opakowań i wywrzeć wpływ na ocenę różnych rozwiązań tetheringowych na istniejące wykończenia szyjek od butelek i określić niezbędne zmiany wykończeniowe.

„Ten krok jest zgodny z naszymi od dawna obowiązującymi zasadami otwartości i przejrzystości oraz z naszą mocną wiarą, że nasze zamknięcia powinny różnicować dziś i podtrzymywać jutro. Cieszymy się, że te wysiłki przynoszą wyniki, które zostaną zaprezentowane na K 2019 w hali 8a D12 na stoisku naszego partnera, LyondellBasell ”, powiedział Benoit Henckes, CEO UNITED CAPS. „Oczekuje się, że zamknięcia na uwięzi będą miały decydujący wpływ na zmianę nastawienia społeczeństwa do stosowania plastiku jednorazowego użytku oraz zaśmiecania. Jednak stanowią one wyzwanie dla branży, szczególnie w odniesieniu do kosztów zamknięć i łatwości, z jaką można je zintegrować z procesem produkcyjnym, w tym potencjalnej potrzeby przezbrojenia maszyn butelkujących - dodał Henckes. „Właśnie dlatego zainicjowaliśmy ACT - aby wesprzeć lepszą integrację w łańcuchu dostaw za pomocą jednolitego, a nie samodzielnego rozwiązania. Z niecierpliwością oczekujemy przedstawienia wyników tej współpracy interesariuszom z branży na K 2019 ”.

Gatunki LyondellBasell Purell GC 7260G i Hostalen 5231H są częścią nowych rozwiązań zamknięć na uwięzi, opracowanych w celu spełnienia nowej dyrektywy. Purell GC 7260G to klasa porównawcza zamknięć do napojów niegazowanych o doskonałych właściwościach organoleptycznych. Hostalen 5231H to innowacyjny gatunek do lekkich zamknięć, który charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na pękanie naprężeniowe dzięki innowacyjnej technologii katalizatora LyondellBasell. Czerwony kolor zamknięcia uzyskano za pomocą Polybatch Color Masterbatch LyondellBasell.
„Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie z UNITED CAPS przyczynić się do zaprojektowania nowego rozwiązania w zakresie opakowań, które będzie zgodne ze strategią plastikową UE”, powiedział Gianluca Brescia, dyrektor Polyethylene Europe w LyondellBasell. „Odpowiedzialne zarządzanie utylizacją tworzyw sztucznych jest ważne, dlatego LyondellBasell jest jedną z sił napędowych tej inicjatywy współpracy w łańcuchu wartości. Nasze możliwości innowacyjne przyczyniły się do sukcesu tego projektu. ”K 2019, wiodące światowe targi branży tworzyw sztucznych i gumy, planowane jest na 16 do 23 października w Messe Düsseldorf w Niemczech.

Na podstawie informacji firmy UNITED CAPS

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności