recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

AR Metallizing ogłasza przejęcie Eurofoil Paper Coating GmbHPoprzedni artykuł 

Wiodący na świecie producent papieru metalizowanego, AR Metallizing, ogłasza dzisiaj, że zawarł umowę przejęcia Eurofoil Paper Coating GmbH (dalej: Eurofoil) w Berlinie. Zamknięcie transakcji podlega zatwierdzeniu przez niemieckie władze antymonopolowe.

Eurofoil jest wiodącym europejskim producentem laminowanych i metalizowanych wkładek wewnętrznych. W ciągu ostatnich 60 lat stworzyli kompleksową ofertę wkładek wewnętrznych obejmującą laminowane, metalizowane i czyste wyroby z papieru szczelinowego i powlekanego.

Zakład jest dobrze wyposażony i ma silną bazę aktywów z wysoce zautomatyzowanym sprzętem, w tym wodnymi liniami do lakierowania i metalizacji, które należą do jednych z najszybszych na świecie. Zakład posiada wszystkie kluczowe certyfikaty, aby skutecznie obsługiwać klientów.

Zwiększenie globalnego zasięgu AR Metallizing o fabrykę w Berlinie uzupełni istniejące zakłady firmy w Belgii, Włoszech, Ameryce Północnej i Brazylii. Eurofoil zostanie ostatecznie przemianowany na AR Metallizing. Personel zostanie w pełni zintegrowany z firmą, co zwiększy globalną liczbę pracowników AR Metallizing do około 700.

„Przejęcie Eurofoil jest idealnym kolejnym krokiem w strategii rozwoju AR Metallizing, pozwalając zespołowi zwiększyć moce produkcyjne i lepiej służyć naszej rosnącej bazie klientów” - mówi dr Bart Devos, dyrektor generalny AR Metallizing. „Ta najnowsza akwizycja daje nam również możliwość dalszego poszerzania naszego innowacyjnego portfolio produktów i powiększania naszych zakładów badawczo-rozwojowych. Włączenie Eurofoil pozwoli nam dążyć do osiągnięcia celu pozycjonowania AR Metallizing jako wiodącego dostawcy z wyboru dla międzynarodowych firm, które chcą stosować przyjazne dla środowiska, oparte na papierze materiały opakowaniowe i etykiety. Dzięki przejęciu AR Metallizing będzie dalej rozwijać i obsługiwać naszych klientów dzięki większej liczbie produktów do bezpośredniego kontaktu z żywnością - dodaje Bart.

„Nissha nadal wspiera rozwój naszej spółki zależnej, AR Metallizing. Przejęcie Eurofoil stanowi nowy rozdział dla AR Metallizing i mogą liczyć na ciągłe wsparcie Nissha, gdy chcą rozszerzyć portfolio produktów dostępnych pod marką AR Metallizing, szczególnie trwałych materiałów papierowych ”, mówi Junya Suzuki, prezes zarząd, prezes i dyrektor generalny Nissha.

„Cieszymy się, że AR Metallizing przejmie nasze zakłady w Berlinie” - mówi dyrektor zarządzający Michael Koblitz z Eurofoil. „W szczególności nie możemy się doczekać bycia częścią globalnej firmy, która jest znana w branży ze swojej jakości produktów i obsługi klienta - cech, które bardzo pasują do ducha firmy Eurofoil”, kontynuuje Michael.

Na podstawie informacji firmy AR Metallizing

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności