AR Metallizing ogłasza przejęcie Eurofoil Paper Coating GmbHPoprzedni artykuł 

Wiodący na świecie producent papieru metalizowanego, AR Metallizing, ogłasza dzisiaj, że zawarł umowę przejęcia Eurofoil Paper Coating GmbH (dalej: Eurofoil) w Berlinie. Zamknięcie transakcji podlega zatwierdzeniu przez niemieckie władze antymonopolowe.

Eurofoil jest wiodącym europejskim producentem laminowanych i metalizowanych wkładek wewnętrznych. W ciągu ostatnich 60 lat stworzyli kompleksową ofertę wkładek wewnętrznych obejmującą laminowane, metalizowane i czyste wyroby z papieru szczelinowego i powlekanego.

Zakład jest dobrze wyposażony i ma silną bazę aktywów z wysoce zautomatyzowanym sprzętem, w tym wodnymi liniami do lakierowania i metalizacji, które należą do jednych z najszybszych na świecie. Zakład posiada wszystkie kluczowe certyfikaty, aby skutecznie obsługiwać klientów.

Zwiększenie globalnego zasięgu AR Metallizing o fabrykę w Berlinie uzupełni istniejące zakłady firmy w Belgii, Włoszech, Ameryce Północnej i Brazylii. Eurofoil zostanie ostatecznie przemianowany na AR Metallizing. Personel zostanie w pełni zintegrowany z firmą, co zwiększy globalną liczbę pracowników AR Metallizing do około 700.

„Przejęcie Eurofoil jest idealnym kolejnym krokiem w strategii rozwoju AR Metallizing, pozwalając zespołowi zwiększyć moce produkcyjne i lepiej służyć naszej rosnącej bazie klientów” - mówi dr Bart Devos, dyrektor generalny AR Metallizing. „Ta najnowsza akwizycja daje nam również możliwość dalszego poszerzania naszego innowacyjnego portfolio produktów i powiększania naszych zakładów badawczo-rozwojowych. Włączenie Eurofoil pozwoli nam dążyć do osiągnięcia celu pozycjonowania AR Metallizing jako wiodącego dostawcy z wyboru dla międzynarodowych firm, które chcą stosować przyjazne dla środowiska, oparte na papierze materiały opakowaniowe i etykiety. Dzięki przejęciu AR Metallizing będzie dalej rozwijać i obsługiwać naszych klientów dzięki większej liczbie produktów do bezpośredniego kontaktu z żywnością - dodaje Bart.

„Nissha nadal wspiera rozwój naszej spółki zależnej, AR Metallizing. Przejęcie Eurofoil stanowi nowy rozdział dla AR Metallizing i mogą liczyć na ciągłe wsparcie Nissha, gdy chcą rozszerzyć portfolio produktów dostępnych pod marką AR Metallizing, szczególnie trwałych materiałów papierowych ”, mówi Junya Suzuki, prezes zarząd, prezes i dyrektor generalny Nissha.

„Cieszymy się, że AR Metallizing przejmie nasze zakłady w Berlinie” - mówi dyrektor zarządzający Michael Koblitz z Eurofoil. „W szczególności nie możemy się doczekać bycia częścią globalnej firmy, która jest znana w branży ze swojej jakości produktów i obsługi klienta - cech, które bardzo pasują do ducha firmy Eurofoil”, kontynuuje Michael.

Na podstawie informacji firmy AR Metallizing

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności