Firma InForm Etiketten jest gotowa na przyszłość dzięki Xeikon CX3Poprzedni artykuł 

Przykłady cyfrowo produkowanych etykiet firmy InForm Etiketten
Przykłady cyfrowo produkowanych etykiet firmy InForm Etiketten

W przypadku drukarni etykiet InForm Etiketten priorytetem był zawsze zrównoważony rozwój i ochrona środowiska - na długo przed rozpoczęciem akcji „piątki przyszłości”. Był to również kluczowy czynnik w procesie decyzyjnym przy wyborze nowej technologii drukowania. Drukarnia etykiet z siedzibą w Ansbach w Niemczech szukała technologii, która pozwoliłaby im zwiększyć moce produkcyjne i elastyczność, a także zapewnić zrównoważone i przyjazne dla środowiska podejście do produkcji. Właśnie dlatego w 2019 roku InForm Etiketten zainwestował w CX3, flagowy produkt Xeikon do druku cyfrowego na bazie tonera.

„Druk cyfrowy jest klasą samą w sobie, dzięki czemu można drukować w krótkim czasie zarówno pojedyncze sztuki, a także kody seryjne, numeracje, dodawać adresy - to wszystko przy niskich kosztach konfiguracji. Dziś pozwala także na druk wysokogradientowy - pod warunkiem, że masz najnowocześniejszą drukarkę działającą na bazie tonera - wyjaśnia dr Benjamin Rüdt von Collenberg, dyrektor operacyjny InForm Etiketten.

Firma podjęła świadomą decyzję na rzecz cyfrowego druku opartego na tonerze, a nie na rozwiązaniach atramentowych. Po pierwsze, drukarka etykiet współpracuje już z systemem Xeikon 3300, co oznacza, że ​​operatorzy znają już technologię i obsługę maszyny. Po drugie, druk cyfrowy na bazie tonera zapewnia wydrukowany obraz, który jest bliżej przesunięcia i ma wyższą jakość niż jakikolwiek inny system atramentowy. Po trzecie, suchy toner można stosować na wielu różnych materiałach, co eliminuje potrzebę stosowania wstępnie przygotowanych podłoży do drukowania atramentowego. Kolejną zaletą jest to, że toner jest bezpieczny i nadaje się szczególnie do drukowania etykiet dla przemysłu spożywczego, który stanowi dużą część bazy klientów InForm. Coraz mniejsze rozmiary partii w druku etykiet były kolejnym powodem wzmocnienia możliwości cyfrowych firmy. Krótkie czasy konfiguracji pozwalają InForm Etiketten zaspokoić zapotrzebowanie na krótkie, spersonalizowane przebiegi w ekonomicznie opłacalny sposób.

Firma oferująca potężne etykiety

Firma InForm Etiketten została założona w 1991 roku i zatrudnia 35 pracowników. Firma specjalizuje się w etykietach samoprzylepnych dla przemysłu spożywczego i chemicznego, a także win i napojów spirytusowych. Ponieważ nie każda technologia drukowania jest odpowiednia dla wszystkich rodzajów etykiet, InForm Etiketten używa szerokiej gamy urządzeń, obejmujących wszystkie wymagane technologie, w tym druk offsetowy, książkowy i cyfrowy. Oznacza to, że odpowiednia maszyna jest zawsze pod ręką do każdego zastosowania. Za wyrafinowane wykończenie etykiet win i napojów spirytusowych firma zdobyła już wiele nagród, ostatnio na Labelexpo 2019 w Brukseli.

„Każda branża ma swoją specyfikę, która odgrywa istotną rolę w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości etykiet i do którrej dostosowujemy się indywidualnie. Przemysł chemiczny kładzie duży nacisk na odporność i właściwości adhezyjne, podczas gdy sektor spożywczy koncentruje się na migracji, zgodności, trwałości i wysokiej jakości obrazu. Etykiety win i luksusowych alkoholi to przedmioty designerskie, które są niezbędne do przenoszenia emocji poprzez wysokiej jakości wykończenie. Mamy właściwe podejście i odpowiednią technologię, szczególnie w przypadku druku cyfrowego ”, zauważa dr Benjamin Rüdt von Collenberg.

Na podstawie informacji firmy Xeikon

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności