recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Rewelacyjna cena drukarki UV Led SHIKI - EconomikPoprzedni artykuł 

Na targach Label Expo w Brukseli SHIKI Corp. pokazała maszynę modułową, tzn. SHIKI JP serie – Economik. Konstrukcja tej maszyny charakteryzuje się pełną modułowością, co znaczy że mimo zakupu wersji podstawowej, jak nazwa wskazuje – ekonomicznej, to mamy możliwość rozbudowy maszyny do wyższych wersji, bez żadnych przeróbek. Otwiera to niezwykle pole dla firm, które nie mogą lub nie chcą, jednorazowo zainwestować dużej sumy w maszynę cyfrową UV Led.

Jednocześnie w przyszłości nie będą musiały kupować następnej maszyny cyfrowej, lecz rozbudują – w marę zwiększających się potrzeb, zakupioną SHIKI Economik . Bardzo atrakcyjna cena wersji SHIKI Economik, z pewnością przyciągnie szeroką rzeszę przedsiębiorców, którzy mają potrzebę zastosowania cyfry w druku etykiet, folii i kartonu, a obecne ceny maszyn UV były dla nich nie do zaakceptowania.

Maszyna cyfrowa SHIKI PJ serie, nie tylko ma ogromny zakres szerokości (120 – 650 mm), lecz również może być rozbudowana o kolory spotowe w nieomal nieograniczonej ilości. A już zupełną nowością jest zastosowanie różnych głowić w jednej maszynie. Jak wiemy głowica Kyocery sprawdza się doskonale w obszarach bardzo dokładnego odwzorowania rysunku, bo mają wiele wielkości krople od 3 do 13 pl. Jednakże dla lakieru lub intensywnego białego, w tej samej maszynie możemy zastosować głowice innego producenta, tak aby uzyskać kroplę rzędu 260 pl. Dzięki temu mamy niezwykle dokładne krycie np. w foliach transparentnych. Takie rozwiązanie kończy dyskusje nad jakością krycia białym, czy grubością lakieru możliwą do uzyskaniu w jednym przebiegu.

Unikatową cechą maszyny cyfrowej SHIKI PJ serie, jest jej bardzo niska temperatura zadruku. Dzięki chłodzonym cylindrom i lampom UV Led, temperatura na podłożu zawsze jest stała i wynosi 40 st. C . Daje to duże możliwości zadruku na materiałach termoczułych, takich jak ;papiery termiczne (np. Top czy Eco), folie termokurczliwe (shrink sleeves), czy tekstylia, takie jak, Nylon, Tyvec i Satynka. Również laminaty, (np. na tuby do kosmetyków) o grubości 350 mc, SHIKI zadrukowuje bez problemowo i w pełnej gamie kolorystycznej, łącznie z kolorami spotowymi.

Olbrzymią zaletą SHIKI PJ serie jest drukowanie na wszystkich znanych podłożach flekso bez żadnego prajmerowania. Technologia UV Led daje szerokie możliwości, gdyż tusze tam użyte są bezwonne i bardzo trwałe. Zarówno na ścieranie, adhezję do podłoża jak i blaknięcie w świetle słonecznym. Odporne na wodę, oleje smary a nawet kwasy, bez potrzeby dodatkowego zabezpieczania. Daje to możliwość użycia w etykietach o bardzo podwyższonych oczekiwaniach technicznych. Ostatnio wprowadzono do maszyn SHIKI tusze o niskiej migracji, co daje możliwość zastosowania druku cyfrowego w przemyśle spożywczym. Wszędzie tam gdzie mamy specjalne zalecenia dla etykiety, druk UV Led na maszynach SHIKI sprawdzi się najlepiej.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności