Oprawa twarda – optymalne rozwiązania do produkcji nisko i średnionakładowejPoprzedni artykuł 

Stół montażowy Samed Darix Standard Feeder
Stół montażowy Samed Darix Standard Feeder
Kaszerówka Grafmasz
Kaszerówka Grafmasz
Samed Kostanza
Samed Kostanza
Samed Bordino
Samed Bordino

GRAFMASZ posiada w swojej ofercie kilkanaście rozwiązań do oprawy twardej zarówno do produkcji niskonakładowej jak i do realizacji prac w większych nakładach. W ostatnich dziesięciu latach zainstalowaliśmy urządzenia do opraw twardych w kilkudziesięciu polskich drukarniach. Do końca grudnia urządzenia do oprawy twardej marek GRAFMASZ i SAMED są objęte specjalną ofertą cenową.

Kaszerówka GM-520 to nasz własny produkt. Jest to solidne urządzenie do pokrywania warstwą kleju na zimno lub na gorąco różnorodnych płaskich powierzchni. Urządzenie zostało zaprojektowane na bazie naszych wieloletnich doświadczeń. Standardowo jest ono wyposażone w moduł do nakładania kleju na papier o gramaturze do 220 gsm. Opcjonalna przystawka umożliwia nałożenie kleju również na sztywne podłoża.

Urządzenia włoskiej firmy SAMED INNOVAZIONI to wysokiej jakości rozwiązania o różnym stopniu automatyzacji. Stoły do montażu okładek twardych Darix wyróżnia opatentowany system szczotek o elastycznym włosiu umożliwiający produkcję nie tylko standardowych okładek, ale także okładek składających się z tekturek o różnych grubościach (np. grubsza, przednia tekturka z gąbką, standardowa tylnia tekturka), nieregularnych kształtach, okładek z okienkami. Urządzenia są dostępne w 5 wersjach (ręczne lub automatyczne podawanie okleiny, ręczne lub automatyczne podawanie tekturek, zawijanie okleiny na tekturkach w dwóch lub jednym przelocie). Okładka może się składać nawet z 5 elementów, a jej format maksymalny to nawet 700 x 1000 mm.
Kolejne urządzenia wchodzące w skład linii do oprawy TRILOGY to osobny moduł do wstawiania bloku w okładkę Kostanza oraz prasa i wypalarka rowka w jednym Bordino. Urządzenia mogą być zakupione w komplecie (wtedy dla wygody operatora obydwie maszyny są obsługiwane za pomocą jednego dotykowego panelu sterowania) lub pojedyńczo.

Oferta firmy Samed to także urządzenia do produkcji otwieranych na płasko bloków fotoalbumowych klejonych na zimno lub na gorąco z serii Photofast. Mogą być one przystosowane do pobierania arkuszy uprzednio sfalcowanych na innym urządzeniu lub pracować w linii z dodatkowym urządzeniem pobierającym ze stosu niesfalcowane arkusze, wykonującym bigowanie, falcowanie i dostarczającym je bezpośrednio do modułu klejącego blok.

Oferta Grafmasz to także rozwiązania szwajcarskiej firmy Photobook Technology wypełniają na rynku lukę między ręcznymi urządzeniami a urządzeniami do produkcji wysokonakładowych:
* Mitacase - w pełni zautomatyzowane urządzenie do produkcji okładek twardych ze ssawkowym ramieniem pobierającym komplet tekturek i perfekcyjnym pozycjonowaniem go na okleinie pokrytej klejem, a następnie transportującym kolejno do stacji zawijającą okleinę wzdłużnie, poprzecznie i sekcji prasującej.

* Mitablock urządzenie umożliwiające montaż bloków fotoalbumowych składających się ze sfalcowanych arkuszy z lub bez przekładek tekturowych przy użyciu kleju na gorąco.
*Mitabook - automatyczne urządzenie do wstawiania bloku w okładkę na płasko bez zastosowania miecza eliminuje ryzyko zarysowania delikatnych materiałów.
Uzupełnieniem oferty są dodatkowo urządzenia do zaokrąglania narożników oraz do produkcji okładek twardych z zaokrąglonymi narożnikami.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności