recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Sun Chemical opublikował raport nt. prowadzonej przez firmę polityki zrównoważonego rozwoju za 2018 rokPoprzedni artykuł 

Sun Chemical opublikował 2018 Corporate Sustainability Report – raport obrazujący realizowaną przez tę firmę politykę zrównoważonego rozwoju. Zawiera on szereg informacji i przykładów dużego jej zaangażowania w sprawy ekologii, co – jak prezentuje publikacja – doprowadziło do powstania nowych rozwiązań produktowych i usług, wspierających klientów Sun Chemical w osiąganiu wyznaczonych celów środowiskowych.

Jak wynika z raportu środowiskowego Sun Chemical za 2018 rok, firma osiągnęła w nim założoną wcześniej redukcję zużycia energii i wody. Publikacja przedstawia też różne inicjatywy podejmowane przez nią w związku z realizowaną polityką zrównoważonego rozwoju. Są wśród nich m.in.: długoterminowa strategia mająca na celu obniżenie poziomu emitowanego dwutlenku węgla co najmniej o 30% do roku 2030; osiągnięta w 2018 r. redukcja zużycia wody o ponad 32%; wskazanie obszarów wymagających usprawnienia i udoskonalenia poprzez wprowadzanie proekologicznych innowacji – zgodnie z wytycznymi EcoVadis, twórcy rankingów uwzględniających realizowaną przez przedsiębiorstwa politykę zrównoważonego rozwoju; przystąpienie do CEFLEX – europejskiego konsorcjum zrzeszającego przedsiębiorstwa i organizacje reprezentujące branżę opakowań giętkich w celu promowania modelu gospodarki o obiegu zamkniętym w tym segmencie rynkowym; zwiększenie udziału biosurowców odnawialnych w produktach wytwarzanych przez Sun Chemical.

„Właściciele marek zdają sobie sprawę z faktu, że zrównoważony rozwój staje się niezwykle ważny dla współczesnych konsumentów – mówi Gary Andrzejewski, Corporate Vice President ds. środowiskowych w Sun Chemical. – Oczekują oni, że marki będą współpracować z dostawcami i producentami w równym stopniu angażującymi się w zwiększenie proekologiczności na wszystkich etapach procesu wytwórczego: od powstania danego wyrobu aż po dystrybucję. Z naszej strony deklarujemy wysoki poziom przyjazności dla środowiska produktów wytwarzanych przez Sun Chemical, osiągany m.in. poprzez zwiększanie w nich udziału surowców odnawialnych, poprawę poziomu recyklingu w naszych zakładach oraz dalszą redukcję ilości generowanych odpadów”.
„Jesteśmy dumni z postępu jaki osiągnęliśmy jako firma w kontekście zrealizowania przyjętych celów środowiskowych. Jednak – będąc liderem przemysłowym – pozostajemy zdeterminowani, by pójść dalej – dodaje Michael Simoni, Global Product Stewardship Leader w firmie Sun Chemical. – Tworzenie, produkcja i dystrybucja proekologicznych wyrobów wspiera reputację Sun Chemical pod względem zapewnianej przez nas jakości, poziomu obsługi oraz innowacyjności dostarczanych na rynek rozwiązań. Dzieje się tak m.in. za sprawą zwiększenia materiałów odnawialnych i odzyskiwalnych w naszych produktach, co doceniają również nasi klienci”.

Raport środowiskowy Sun Chemical prezentuje również politykę firmy w zakresie tzw. dobrych praktyk produkcyjnych, obejmujących kontrolę poziomu zanieczyszczeń i zarządzanie higieną przy procesach produkcji farb do opakowań na żywność, farmaceutyki, kosmetyki oraz środki higieny intymnej. Działania z tym związane, jak zapewnia firma, nie tylko ograniczają ryzyko powstania zanieczyszczeń, ale też redukują ilość odpadów powstałych w procesie produkcyjnym. Raport środowiskowy Sun Chemical za rok 2018 jest dostępny dla klientów firmy na stronie internetowej www.sunchemical.com/sustainability. Z kolei w zakładce http://www.sunchemical.com/services/consultative-services/ klienci mogą we własnym zakresie obliczyć wstępny poziom śladu węglowego realizowanego w swojej działalności produkcyjnej.

Polityka środowiskowa Sun Chemical

Realizowana przez firmę polityka zrównoważonego rozwoju ma na celu zwiększanie świadomości całego rynku poligraficznego w kwestiach środowiskowych. Jej ważnymi elementami są m.in. zarządzanie produktami oraz ryzykiem biznesowym. W obu przypadkach firma bazuje na konkretnych danych analitycznych.

Strategiczną część proekologicznej polityki Sun Chemical stanowi dostarczanie klientom rozwiązań i produktów końcowych, umożliwiających prowadzenie działalności przyjaznej dla środowiska naturalnego. Aby osiągnąć założone cele, firma wdraża rygorystyczne procesy produkcyjne, oparte na narzędziach analitycznych, pozwalających ocenić energooszczędność zarówno procedur jak i procesów wytwórczych.

To oparte na konkretnych danych podejście oznacza, że Sun Chemical jest w stanie wyznaczać realne cele w zakresie ograniczenia zużycia energii i wody, redukcji emitowanych gazów cieplarnianych oraz obniżenia ilości generowanych odpadów, powstałych w procesie produkcyjnym. W efekcie dostarczane na rynek rozwiązania uwzględniają zarówno procesy związane z zarządzaniem ryzykiem, jak też działania podejmowane z myślą o większej energooszczędności.

Zgodnie z hasłem przewodnim „Zyskać więcej, zużywać mniej, być proekologicznym”, polityka zrównoważonego rozwoju Sun Chemical nastawiona jest na aktywną rolę firmy w minimalizacji śladu węglowego w jej produktach, jak też w działaniach podejmowanych przez jej klientów.

Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej pai.info.pl

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności