Xeikon i Schaffner GF AG zawierają umowę dystrybucyjnąPoprzedni artykuł 

Od lewej: Kevin Bossard, dyrektor ds. Druku cyfrowego Schaffner GF AG, Cornelia Caffari, dyrektor generalny Schaffner GF AG, Ralf Schifferer, kierownik ds. Usług DACH i Europa Wschodnia, Christoph Blank, dyrektor ds. Sprzedaży Xeikon DACH i Alexander Förster, kierownik techniczny
Od lewej: Kevin Bossard, dyrektor ds. Druku cyfrowego Schaffner GF AG, Cornelia Caffari, dyrektor generalny Schaffner GF AG, Ralf Schifferer, kierownik ds. Usług DACH i Europa Wschodnia, Christoph Blank, dyrektor ds. Sprzedaży Xeikon DACH i Alexander Förster, kierownik techniczny

Zwiększenie wartości dzięki drukowi cyfrowemu było jednym z głównych powodów, dla których szwajcarska firma Schaffner GF AG postanowiła włączyć cyfrowe systemy drukujące Xeikon do swojego portfolio. Firma graficzna przejmuje sprzedaż całej linii produktów Xeikon, w tym suchego tonera i rozwiązań atramentowych, dla Szwajcarii i pobliskich regionów przygranicznych Liechtensteinu i austriackiego kraju związkowego Vorarlberg.

Cornelia Caffari, CEO Schaffner GF AG, wyjaśnia, dlaczego wybrano Xeikon: „Chcemy przejść do druku cyfrowego tylko wtedy, gdy będziemy całkowicie przekonani przez produkt, jak to się dzieje w przypadku urządzeń Xeikon. Wierzymy, że koncepcja wysokiej jakości, innowacyjnych systemów druku cyfrowego idealnie pasuje do wymagającego rynku szwajcarskiego i jesteśmy przekonani, że współpraca z Xeikon będzie receptą na sukces. Ze względu na bardzo specyficzną strukturę zamówień w Szwajcarii jest produkowanych wiele krótkich serii w wielu językach. Ponadto klienci drukarni i użytkownicy końcowi mają bardzo wysokie oczekiwania co do jakości. ”

Caffari dodaje, że jako dostawca kompleksowych usług Xeikon oferuje wykończenie i bezpieczeństwo żywności dla produktów niszowych dzięki certyfikowanym tonerom, co jest ogromną korzyścią. Kolejnym czynnikiem decydującym był doskonały stosunek jakości do ceny oferowany przez systemy Xeikon. Rodzinna firma zarządzana przez właściciela została założona ponad 60 lat temu i zyskała sobie miano dostawcy kompleksowych usług w branży graficznej, szczególnie w dziedzinie materiałów eksploatacyjnych i atramentów. Dzięki dużemu doświadczeniu pracownicy Schaffner GF AG dokładnie wiedzą, czego oczekują klienci drukarni i zawsze są w stanie zaproponować najlepsze rozwiązania w oparciu o ich szeroką wiedzę. Produkty Flint Group, spółki macierzystej Xeikon, są już częścią portfolio produktów firmy.

„Schaffner GF AG szukał wszechstronnych, kompleksowych rozwiązań druku cyfrowego z wbudowanym wykończeniem. W szczególności w Szwajcarii będzie wzrastał w nadchodzących latach popyt na niszowe produkty, które pozwalają dostawcom usług drukarskich na dywersyfikację rynków, . Pod względem wydajności i jakości to zapotrzebowanie można najlepiej zaspokoić drukiem cyfrowym” - mówi Monika Olbricht, dyrektor ds. sprzedaży globalnej w firmie Xeikon.

Schaffner GF AG będzie miał dostęp do infolinii Xeikon i zespołu serwisowego z południowych Niemiec w celu zapewnienia bezpieczeństwa i dodatkowych korzyści dla potencjalnych klientów Xeikon na początku działalności sprzedażowej. Ponadto zespół będzie miał dostęp do najnowocześniejszego centrum demonstracyjnego Xeikon w Belgii, aby produkować próbki wydruku na życzenie klienta. Dzięki temu proces wyboru idealnego, spersonalizowanego systemu Xeikon jest znacznie łatwiejszy. Trójjęzyczny zespół sprzedaży Schaffner został przeszkolony w zakresie ukierunkowanego podejścia do sprzedaży produktów Xeikon.

Ponadto odbędą się ukierunkowane zaproszenia klientów na targi drupa 2020, a także wizyty w centrum demonstracyjnym w Belgii w celu realizacji konkretnych projektów. Schaffner GF AG planuje w najbliższej przyszłości rozszerzyć współpracę z Xeikon w zakresie usług i logistyki.

Na podstawie informacji firmy Xeikon

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności