recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Huta szkła w Jarosławiu gospodarzem europejskiego programu szkoleniowego O-IPoprzedni artykuł 

Huta szkła O-I w Jarosławiu po raz drugi została gospodarzem europejskiego programu rozwojowego dla młodych inżynierów. W zakładzie zlokalizowanym w podkarpackim mieście – jednej z największych i najnowocześniejszych hut szkła na świecie – rozpocznie szkolenie 16 młodych adeptów z branży produkcji opakowań szklanychz siedmiu europejskich państw.

Uczestnicy programu przygotowywani są do obejmowania samodzielnych stanowiskw zakładach O-I Glass we Francji, Hiszpanii, Niderlandach, Niemczech, Polsce i we Włoszech. Program,w którym biorą udział, będzie trwał 18 miesięcy irozpocznie się w Polsce. Będzie też uwzględniałszkolenia orazpobyt w różnych europejskich hutach O-I.

- Osoby, obejmujące samodzielne bądź kierownicze funkcje w zakładach O-I powinnymieć głębokie zrozumienie naszego biznesu, oparte na praktycznym doświadczeniu zdobytym w różnych zakładach produkcyjnych O-I Glass. To, że po raz kolejny jesteśmy gospodarzem ważnego dla całej firmy programu szkoleniowego potwierdza, jak ważną rolę odgrywamy w globalnej organizacji i jak ważne są kompetencje oraz doświadczenie pracowników z Jarosławia - mówi Andrzej Cena, kierownik zakładu O-I w Jarosławiu. – Nasz zakład, dzięki modernizacji,jest jednym z najnowocześniejszych na świecie i tym samym jest to wyjątkowo atrakcyjna lokalizacjadla młodych inżynierów, którzy chcą się rozwijać – podkreśla Andrzej Cena.

Uczestnicy programu podzieleni na cztery grupybędą zdobywać wiedzę i doświadczenie uczestnicząc w zajęciach prowadzonych przez międzynarodową kadrę menadżerską O-I Glass. Zajęcia będą odbywać się kolejno w sześciu lokalizacjach, w hutach w Beziers (Francja), Holzminden (Niemcy), w Jarosławiu (Polska), Maastricht (Niderlandy), Asti (Włochy) i w Barcelonie (Hiszpania). W każdej z nich uczestnicy spędzą tydzień.

- Europejski program rozwoju dla młodych inżynierów jest odpowiedzią na lukę w zakresie szkolnictwa na europejskim rynku, na którym brakuje pracowników wyspecjalizowanych w produkcji opakowań szklanych. Jest to nasz autorski program, który pomaga nam przyciągać talenty, a także zaoferować im atrakcyjną, międzynarodową ścieżkę rozwoju– mówi Roberto Argenio, Menadżer Programu. - Jednocześnie warto podkreślić, że pracujemy jako jeden zespół, niezależnie od tego, gdzie znajduje się zakład.Dlatego bardzo dbamy, aby pracownicy O-I Glass mogli wymieniać się wiedzą i doświadczeniem. Przede wszystkim jednak, aby mogli się rozwijać – dodaje Roberto Argenio.

Damian Lepiarz, polski uczestnik programu szkoleniowego, pracę w O-I w Jarosławiu rozpoczął w październiku 2019 r., tuż po ukończeniu studiów na Uniwersytecie w Sunderland, w Wielkiej Brytanii. W zakładzie w Jarosławiu pracuje na stanowisku mechanika maszyn szklarskich. Przyznaje, że to właśnie międzynarodowy programszkoleniowy O-I zdecydował o wyborze pracodawcy.

- Po studiach planowałem rozpocząć pracę jako mechanik. Wiedziałem, co chcę robić, ale nie myślałem jeszcze o konkretnej firmie, a nawet branży. Przekonał mnie właśnie program szkoleniowy, którego elementem jest zbieranie doświadczenia na różnych europejskich rynkach i związane z tym wyjazdy zagraniczne oraz możliwość pracy w międzynarodowym środowisku. To bardzo ważny aspekt z perspektywy młodych osób, planujących ścieżkę kariery – wyjaśnia Damian Lepiarz. - Kiedy dołączyłem do O-I przekonałem się też, jak ciekawym procesem jest produkcja szkła i jak ważne, także z ekologicznego punktu widzenia, jest szkło – dodaje.

***

Damian Lepiarz – Mechanik Maszyn w zakładzie O-I w Jarosławiu, polski uczestnik międzynarodowego programu szkoleniowego dla młodych inżynierów.

Pochodzę z Jarosławia, pracęw O-I w tym mieście rozpocząłem zaraz po studiach na uniwersytecie w Sunderland w Wielkiej Brytanii. Wcześniej uczęszczałem do Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika również w Jarosławiu. W O-I zajmuję się maszynami szklarskimi. Są to maszyny formujące opakowania szklane na tzw. gorącym końcu. Ważne jest dla mnie to, że w ramach programu szkoleniowego mogę poznać kompleksowo cały proces produkcji opakowań szklanych. Do wyboru pracodawcy skłoniłmnie międzynarodowy program szkoleniowy dla młodych inżynierów O-I Glass. Firma inwestuje w rozwój swoich pracowników, dając im możliwość zbierania doświadczeń w zakładach produkcyjnych w różnych krajach. Dla mnie możliwość podróżowania i poznawania nowych ludzi jest bardzo ważna. Uznałem więc, że jeśli będę mógł to łączyć z pracą w firmie zlokalizowanej w moim rodzinnym mieście, tojest to prawdziwa szansa i wyjątkowa szansa na rozwój. Kiedy trafiłem do firmy zrozumiałem też, jak fascynującym zagadnieniem jest hutnictwo szkła i jak pozytywny wpływ na środowisko naturalne w ujęciu globalnym ma stosowanie opakowań szklanych.

Na podstawie informacji firmy O-I Glass

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności