recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Automatyzacja produkcji kalendarzy i notesówPoprzedni artykuł 

PBW 580S to zautomatyzowana linia do perforacji i oprawy w spiralę pozwalająca na wykonanie do 1500 bloków na godzinę. Pozwala to znacząco zwiększyć wydajność produkcji w porównaniu do stosowanych najczęściej w polskich drukarniach urządzeń , gdzie perforacja i oprawa są wykonywane na osobnych urządzeniach.

Urządzenie umożliwia produkcję notesów i kalendarzy w formacie od 125x125 mm do 420x420 mm w trybie w pełni automatycznym (gdzie jedyna czynn9osc manualna to wykładanie przez operatora bloków na pas transportowy). Wymienne narzędzia perforujące umożliwiają wykonanie perforacji otworów okrągłych lub kwadratowych z wybraniem pod zawieszkę lub bez w podziałce 3:1, a także otworów okrągłych lub kwadratowych w podziałce 2:1. Wymienne moduły do oprawy umożliwiają użycie spirali o 8 średnicach w zakresie ¼” – 3/4”. Dużą zaletą jest fakt iż listwy z wybraniem pod zawieszkę w podziałce 3:1 są dwuczęściowe tj. jedną listwą, możemy wykonać prace z zawieszką (kalendarze) i bez zawieszki (notesy).

W zależności od rodzaju materiału i organizacji pracy przez operatorów linia może wykonać nawet do 1500 gotowych notesów lub kalendarzy na godzinę przy asyście tylko jednego operatora.

Część procesu przezbrojenia maszyny programowana jest z dotykowego pulpitu operatorskiego SIEMENS. Pozostałe czynności mechaniczne zostały uproszczone, tak aby zredukować czas narządu maszyny do minimum. Pulpit pozwala w ciągu kilku minut ustawić maszynę pod pracę w innym formacie. Przezbrojenie maszyny do oprawy bloku w spiralę o innej średnicy zajmuje około 15-20 minut.

W skład linii wchodzą:

  • pas transportowy na który operator kładzie pojedynczo bloki
  • moduł perforujący z funkcją podziału bloku na części (maksymalna grubość obsługiwanego przez linię bloku to 15 mm, moduł umożliwia jednorazowo perforację materiału o grubości do 3 mm, funkcja umożliwia porcjowanie bloku na maksymalnie 5 części o grubości do 3 mm każda)
  • pas transportujący uprzednio perforowany blok do modułu wyrównującego blok przed oprawą (z opcją ręcznego dodania okładki tekturowej)
  • moduł do oprawy w spiralę pobierający spiralę ze szpuli i docinający ją na odcinki o odpowiedniej liczbie oczek (opcjonalnie z podajnikiem zawieszek)
  • ramię ssawkowe przenoszące oprawiony blok na pas wykładający

W sprawie szczegółowej oferty skontaktuj się z polskim dystrybutorem, firmą Grafmasz: http://grafmasz.pl/kontakt/

GRAFMASZ jest wieloletnim producentem i dystrybutorem maszyn introligatorskich. Od ponad 10 lat specjalizuje się w dostarczaniu urządzeń do oprawy spiralnej oferując produkty o różnym stopniu automatyzacji bindowania. Firma posiada własny serwis i zapewnia profesjonalne szkolenia dla operatorów pozwalające na optymalne wykorzystanie maszyny przy późniejszej produkcji.

Na podstawie informacji firmy GRAFMASZ

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności