RemaDays: nowości, najpopularniejsze urządzenia z ostatnich lat, warsztaty z produkcji pudełek z elementami złoconymi bez użycia matrycy na stoisku GRAFMASZPoprzedni artykuł 

Jak co roku firma Grafmasz zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska w czasie targów Rema Days - hala F / O 17. Wśród prezentowanych w tym roku urządzeń znajdą się zarówno rozwiązania oferowane od lat jak i szereg absolutnych nowości.

Oprócz pracy na pojedynczych urządzeniach pokazane zostaną także procesy produkcyjne wymagające użycia kilku urządzeń m in. produkcja pudełek za pomocą urządzeń nie wymagających matrycy (foliarka Matrix, drukarka do złoceń Flat Foil Printer, ploter tnący LST 604), produkcja okładek twardych, kalendarzy spiralowanych i książek w oprawie miękkiej.

Strefa nowości

Kaszerówka GM 520 produkowana przez Grafmasz w wersji podstawowej do nakładania na gorąco kleju na arkusze do 220 gsm z opcją rozbudowy o moduł do nakładania kleju na sztywne powierzchnie lub stół do montażu okładki twardej z ręcznym modułem zawijającym i prasującym.

Ploter tnąco-bigujący LST-064 do wycinania pudełek, cięcia etykiet, nacinania papieru samoprzylepnego, a także bigowania w nakładach cyfrowych kompatybilny z najpopularniejszymi programami graficznymi

Drukarka do złocenia bezmatrycowego Flat Bed Foil Printer jest znanym już na rynku rozwiązaniem, lecz po raz pierwszy będzie prezentowana na targach Rema Days na stoisku Grafmasz. Urządzenie nanosi kolorową folię na płaskich powierzchniach bezpośrednio z plików przygotowanych na komputerze (możliwość dodania pożądanego charakteru czcionki). Wystarczy podłączenie drukarki do komputera i zainstalowanie bardzo prostego oprogramowania, które umożliwia drukowanie od zaraz.

Oklejarka K8 stanowiąca kontynuację popularnej od lat na naszym rynku serii oklejarek 976/986, od premiery latem 2019 oklejarki pracują już w kilkunastu polskich drukarniach.

Bigówko-perforówka półautomatyczna GPM 450 VERSA to nowa wersja popularnego od lat na rynku modelu SA rozbudowana o możliwość użycia nowych rodzajów narzędzi (perforacja fragmentaryczna, perforacja otworów pod oprawę spiralną i grzbiet plastikowy), jest to także jedyna półautomatyczna bigówka na rynku mogąca być w prosty sposób połączona w linię z falcerką TRIFOLD. Będzie to jedna z pierwszych prezentacji na świecie. Urządzenie do ciągłej sprzedaży wejdzie w kwietniu.

Utrząsarka JOGGA to najnowsze urządzenie z oferty czeskiej firmy Cyklos idealne dla drukarń cyfrowych pracujących na arkuszach w formacie SRA3.

Strefa najpopularniejszych rozwiązań z ostatnich lat

Krajarka Grafmasz G52 H o szerokości cięcia 52 cm z dociskiem hydraulicznym i intuicyjnym programatorem – urządzenie produkowane przez Grafmasz, zeszłoroczny bestseller zarówno jeśli chodzi o polski rynek jak i rynki zagraniczne.

Foliarka ręczna EL 380 HP o bardzo solidnej konstrukcji, dużym, chromowanym wałku laminującym, wyposażona w nawijacz ułatwiający wykonywania na maszynie bezmatrycowego złocenia zadruków cyfrowych.

Foliarka Matrix 370 P będąca od 10 lat trzonem oferty Grafmasz dla drukarń cyfrowych. Urządzenie z automatycznym wykrywaniem zakładki, płynnie regulowanym dociskiem pneumatycznym, prostowaniem i separacją arkusza oraz nawijarką do złoceń.

Bigówko-perforówka automatyczna GPM 450 AIRSPEED wyróżniająca się najszerszym na rynku zestawem opcjonalnych narzędzi do różnorodnych prac (bigowanie, perforacja przerywana całościowa lub fragmentaryczna, perforacja otworów pod oprawę spiralną i grzbietem plastikowym , perforacja całościowa krzyżowa, nacinanie krążkowe) pracująca w linii z falcerką Trifold 360 pod arkusze o gramaturze do 350 gsm.

Ręczne i elektryczne urządzenia do oprawy spiralnej RENZ i GBC (bindownica Renz SRW 360, perforator RENZ DTP 340 M, perforator GBC Magnapunch PRO

Na podstawie informacji firmy Grafmasz

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności