recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Mata olejowa MEWA Multitex skutecznie chroni przed działaniem niebezpiecznych cieczyPoprzedni artykuł 

Firma MEWA, dostawca usług tekstylnych, opracowała efektywne rozwiązanie w zakresie ochrony przy wyciekuolejów i innych niebezpiecznych cieczy – to mata olejowa Multitex. Wchłania on wszystkie ciecze i tym samym zapewnia bezpieczeństwo i czystość w hali zakładu i w warsztacie. W porównaniu z alternatywnymi metodami, mata MEWA Multitex ma wiele zalet. Mata oferowana jest przez firmę MEWA na zasadzie tzw. Textilsharing (wynajmowanie tekstyliów przez klienta zamiast ich kupowanie).

[Warszawa, luty 2020 r.] Codzienne utrzymanie warsztatu lub zakładu w czystości to prawdziwe wyzwanie. Szczególnie uciążliwe jest usuwanie skapujących z różnych maszyn i ich części wszelkiego rodzaju cieczy, takich jak oleje, emulsje, ługi itp., które zanieczyszczają posadzkę. Tekstylna mata olejowa MULTITEX ma bardzo wszechstronne zastosowanie, także tam, gdzie jest tak mało miejsca, że nie da się wstawić normalnej wanny olejowej. Mata olejowa waży 600 g, ma wymiary 60 x 90 cm i jest w stanie wchłonąć 2,5 do 3,0 litrów cieczy. Zbierane przy pomocy maty oleje silnikowe i przekładniowe, rozpuszczalniki, smary i ługi gromadzone są w specjalnym rdzeniu maty. Tym samym jej powierzchnia zawsze pozostaje w dużym stopniu sucha. Układając kilka lub kilkanaście mat olejowych jedna obok drugiej, można skutecznie zabezpieczyć także większe powierzchnie.

Mata olejowa MULTITEX nadaje się do wielu zastosowań:

  • przy wymianie oleju, płynu hamulcowego czy chłodziwa,
  • do zbierania wyciekających emulsji i rozpuszczalników,
  • jako podkładka ochronna przy demontażu przekładni i silników,
  • miejsce do odkładania naoliwionych części maszyn.

Zasada Textilsharing firmy MEWA polega na tym, że oferowanesą do wynajęcia maty wielokrotnego użytku. Oznacza to, iż zabrudzone maty odbierane są od klienta w ustalonych odstępach czasowych, z zachowaniem przepisów w zakresie ochrony środowiska i usuwania odpadów, następnie są one prane ekologicznie i zgodnie z ustalonym terminem ponownie są dostarczane do klienta. Do bezpiecznego i uporządkowanego przechowywania mat w zakładzie lub w warsztacie MEWAudostępnia specjalnie do tego celu opracowany bezpieczny, szczelny i mobilny pojemnik SaCon. Tym samym świeże i czyste maty są zawsze pod ręką.

MEWA przejmuje całąodpowiedzialność za odpady. Jest to rozwiązanie korzystne finansowo dla zakładów i firm, pozwalająceuniknąć wytwarzania niebezpiecznychodpadów, a także problemów związanych z ich usuwaniem. Mata MEWA MULTITEX nie jest odpadem w rozumieniu ustawy o odpadach.

Na podstawie informacji firmy MEWA Textil-Management

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności