recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Udany rok dla Grupy ModelPoprzedni artykuł 

Rok 2019 był dla Grupy Model rokiem stabilnej sprzedaży na wymagających rynkach. Jako producent opakowań kartonowych i innych wyrobów papierowych Grupa osiągnęła obrót w wysokości 942 mln CHF (-5%). Ten niewielki spadek wynika z większego wykorzystania na użytek własny produkowanej przez Grupę Model tektury falistej oraz silnego franka szwajcarskiego.

W efekcie odnotowano ogólnie niewielki ujemny wzrost organiczny na poziomie -2%. Łączna kwota inwestycji wyniosła 48 mln franków.

Pomimo nieznacznego spadku, w porównaniu z rokiem poprzednim, liczba pracowników (4287 zatrudnionych) oscylowała na normalnym poziomie (-0.8%).

Sprzedaż nadal na dobrym poziomie

W ubiegłym roku Grupa Model wyprodukowała około 1.45 mld metrów kwadratowych opakowań i arkuszy z tektury falistej (+3.5%). Przy średniej szerokości 2.5 metra daje to wstęgę długości ok. 580 000 km, co odpowiada pięciu pełnym okrążeniom Ziemi i jednej podróży na Księżyc. Ponadto wyprodukowano 404 000 ton tektury falistej (+1.1%) oraz ponad 21 000 ton opakowań z tektury litej (±0%).

Perspektywy

Grupa Model spodziewa się wzrostu cen tektury falistej na rynku światowym oraz dalszego wzrostu popytu na opakowania z tektury falistej. Dla roku bieżącego przewiduje się utrzymanie sprzedaży na stabilnym poziomie.

Na podstawie informacji firmy Model Group

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności