Udany rok dla Grupy ModelPoprzedni artykuł 

Rok 2019 był dla Grupy Model rokiem stabilnej sprzedaży na wymagających rynkach. Jako producent opakowań kartonowych i innych wyrobów papierowych Grupa osiągnęła obrót w wysokości 942 mln CHF (-5%). Ten niewielki spadek wynika z większego wykorzystania na użytek własny produkowanej przez Grupę Model tektury falistej oraz silnego franka szwajcarskiego.

W efekcie odnotowano ogólnie niewielki ujemny wzrost organiczny na poziomie -2%. Łączna kwota inwestycji wyniosła 48 mln franków.

Pomimo nieznacznego spadku, w porównaniu z rokiem poprzednim, liczba pracowników (4287 zatrudnionych) oscylowała na normalnym poziomie (-0.8%).

Sprzedaż nadal na dobrym poziomie

W ubiegłym roku Grupa Model wyprodukowała około 1.45 mld metrów kwadratowych opakowań i arkuszy z tektury falistej (+3.5%). Przy średniej szerokości 2.5 metra daje to wstęgę długości ok. 580 000 km, co odpowiada pięciu pełnym okrążeniom Ziemi i jednej podróży na Księżyc. Ponadto wyprodukowano 404 000 ton tektury falistej (+1.1%) oraz ponad 21 000 ton opakowań z tektury litej (±0%).

Perspektywy

Grupa Model spodziewa się wzrostu cen tektury falistej na rynku światowym oraz dalszego wzrostu popytu na opakowania z tektury falistej. Dla roku bieżącego przewiduje się utrzymanie sprzedaży na stabilnym poziomie.

Na podstawie informacji firmy Model Group

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności