Sun Chemical i zabezpieczenie dostaw a epidemia koronawirusa: nowe dane, ważne informacje dla klientów firmyPoprzedni artykuł 

W związku z faktem, że epidemia koronawirusa rozprzestrzenia się na kolejne kraje i regiony świata, Sun Chemical wprowadził szczegółową analizę swoich stanów magazynowych obejmujących kluczowe dla firmy półprodukty, surowce oraz finalne wyroby.

Jak wyjaśnia Sun Chemical w specjalnym komunikacie prasowym, regularne zaopatrywanie się w kilka tysięcy materiałów i zarządzanie nimi wymaga szczegółowych informacji na temat stanów magazynowych każdego z nich; dotyczy to materiałów będących już w transporcie, jak i tych zamówionych, a nawet schematów ich zużycia przez klientów. Każdy klient wykorzystuje bowiem różne receptury i linie produktów, zgodne ze specyfiką finalnych zastosowań. Sun Chemical nadal monitoruje każdą z serii produktowych, aby mieć pewność, że klienci nie doświadczą jakichkolwiek zakłóceń w realizowanych dostawach.

„Od tygodni systematycznie monitorujemy rozwój epidemii koronawirusa (znanego również jako COVID-19) na całym świecie – mówi Jeffrey Shaw, Chief Supply Chain Officer w firmie Sun Chemical. – Jego potencjalny wpływ na nasz łańcuch dostaw w skali globalnej jest znaczący i nieprzewidywalny. Mimo to jesteśmy zdeterminowani, by zarządzać nim w sposób proaktywny i wszechstronny. Monitorujemy sytuację pracowników, czas funkcjonowania zakładów produkcyjnych należących do naszych dostawców, współpracujące z nami firmy logistyczne, transport morski, a nawet obsługę realizowaną w portach w Chinach i innych krajach o podwyższonym poziomie ryzyka wywołanym epidemią. Sytuacja jest dynamiczna i może zmieniać się bardzo szybko”.

„W związku z tym dokonaliśmy weryfikacji naszych planów awaryjnych upewniając się, że są one – w razie potrzeby – gotowe do wdrożenia. Jak do tej pory nie mieliśmy żadnych problemów związanych ze stanami magazynowymi, więc wciąż zapewniamy usługi na poziomie, z jakiego jesteśmy znani. Dysponujemy wieloma zakładami wytwórczymi w różnych częściach świata i możemy zachować elastyczność w kontekście realizowanej w nich produkcji, tak by sprostać zapotrzebowaniu ze strony klientów” – dodaje Jeffrey Shaw.

„Nasze zespoły odpowiedzialne za kontrolę łańcucha dostaw w sposób proaktywny monitorują wszystkie spływające dane i koordynują swoje działania z dostawcami, zakładami produkcyjnymi i zespołami handlowców, tak by ci ostatni mieli najświeższą wiedzę na temat rzeczywistej sytuacji, dotyczącej dostępności materiałów. Co więcej, w Chinach jest obecny nasz personel, który odpowiada za zarządzanie dostawami i logistykę w wymiarze lokalnym. Ponieważ liczba pytań związanych z dostępnością materiałów i poziomami magazynowymi narasta, prosimy by kierować je bezpośrednio do swoich opiekunów handlowych bądź osób kontaktowych w łańcuchu dostaw” – dodaje Jeffrey Shaw.

Rozumiejąc powagę sytuacji, jaką wywołała epidemia koronawirusa oraz jej wpływ na bezpieczeństwo łańcucha dostaw, Sun Chemical opracował zestaw najczęściej pojawiających się pytań ze strony klientów, wraz z odpowiedziami ze strony firmy.

Czy firma pozyskuje jakiekolwiek materiały z Chin bądź innych regionów świata, będących obecnie obszarami podwyższonego ryzyka?

Sun Chemical: Z uwagi na produkcję realizowaną w skali globalnej i zapotrzebowanie ze strony klientów, niezbędne materiały pozyskiwane są przez nas z całego świata. Te o znaczeniu specjalnym pochodzą z różnych regionów. Z myślą o materiałach pozyskiwanych z Chin prowadzimy proaktywną komunikację z dostawcami, by zabezpieczyć odpowiedni poziom dostaw. Nadal zarządzamy realizowanymi przez nich zamówieniami, dbając jednocześnie o ciągłość procesów logistycznych, by zapewnić dostarczanie produktów na czas i uniknąć zakłóceń w dostawach.

Czy firma dokonała oceny ryzyka możliwych zakłóceń w dostawach, spowodowanych epidemią koronawirusa?

S.Ch.: Jak wszystkim wiadomo, skala rozprzestrzeniania się koronawirusa jest nieprzewidywalna, a epidemia ma zasięg globalny. Regularnie oceniamy poziom ryzyka, zwiększając świadomość jego istnienia wraz z rozprzestrzenianiem się epidemii. Mamy wiele zakładów produkcyjnych na całym świece, które obsługują różne regiony świata. Stale więc oceniamy nasze możliwości i zdolności wytwórcze, by wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu klientów w sytuacji, gdy w danym regionie produkcja będzie musiała zostać wstrzymana.

Czy przewiduje się przerwy bądź opóźnienia w dostawach?

S.Ch.: Pozostajemy zdeterminowani, by zapewnić naszym klientom obsługę na dotychczasowym poziomie. Jednak sytuacja może ulec zmianie w każdej chwili, więc jest niezwykle ważne, abyśmy mogli nadal w efektywny sposób zarządzać naszym łańcuchem dostaw. Dlatego pozostajemy w stałym, codziennym kontakcie z naszą globalną siecią dostaw.

Jakie możliwości brane są pod uwagę w sytuacji, gdy materiały z Chin bądź innych zagrożonych regionów staną się niedostępne lub ich dostawy będą opóźnione?

S.Ch.: Naszymi stanami magazynowymi zarządzamy globalnie. Jeżeli jeden region czy fabryka – w porównaniu z pozostałymi – zostanie objęte wyższym ryzykiem, jesteśmy gotowi dostarczać produkowane tam dotychczas materiały z innych obszarów bądź zakładów produkcyjnych. Posiadamy wiele fabryk na całym świecie, a optymalne zarządzanie łańcuchem dostaw to czynność, jaką stale realizujemy. W rzeczywistości już przenieśliśmy część dostaw z regionów wysokiego ryzyka do tych obarczonych ryzykiem niższym. Monitorowanie stanów magazynowych naszej bazy surowcowej oraz już wyprodukowanych dóbr jest kluczowe i wykonywane regularnie. Wciąż też identyfikujemy dostawców rezerwowych z całego świata, a nawet zatwierdzamy inne materiały o wymaganych przez nas recepturach.

Jakie specyficzne materiały są w przypadku Sun Chemical pochodzenia chińskiego i jak duże są ich stany magazynowe?

S.Ch.: W naszej produkcji wykorzystujemy różne surowce, półprodukty i finalne wyroby, pozyskiwane ze wszystkich regionów świata. Znajdują one zastosowanie przy produkcji różnych linii produktowych, z myślą o szerokim spektrum zastosowań. Zatem odnoszenie się do jednego, wybranego materiału jest trudne. Niemniej dokładamy wszelkich starań, aby zagwarantować taki poziom stanów magazynowych, który wystarczy do normalnego funkcjonowania łańcucha dostaw. Bazują one na swego rodzaju schematach (wzorcach) konsumpcji, więc trudno być zaangażowanym w określoną liczbę materiałów czy dni produkcyjnych w odniesieniu do danego klienta. Niezależnie od tego, stale zarządzamy naszymi stanami magazynowymi w sposób globalny i jesteśmy zdeterminowani, by zachować dotychczasowy poziom usług. W przypadku dodatkowych pytań związanych z określonym materiałem z naszej oferty, prosimy o kontakt z lokalnym oddziałem naszego łańcucha dostaw.

Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej pai.info.pl
Foto: flickr.com

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności