recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Śląska firma wśród 1000 najlepszych wg rankingu „Financial Times”Poprzedni artykuł 

Holding Piga.pl – drukarnia z Tychów, znalazła się na prestiżowej liście tysiąca najszybciej rozwijających się firm w Europie. Ranking FT 1000 publikowany jest przez brytyjski dziennik „Financial Times” i uwzględnia najwyższy procentowy wzrost przychodów. Wśród elitarnego grona biznesowych gazel znalazła się Piga.pl, która w latach 2015–2018 zanotowała wzrost sięgający 234% i tym samym uplasowała się na 719 miejscu. Ranking został opublikowany 2 marca 2020.

Mimo wzrostu kosztów pracy, surowców, czy rosnącej konkurencji z państw OECD rynek poligrafii
z roku na rok rośnie szybciej niż polskie PKB. Innowacyjność, wprowadzanie nowych technologii czy ekspansja na rynki zagraniczne nie pozostają jednak bez echa. Piga.pl w szybkim tempie stała się liderem, dzięki rozwojowi parku maszynowego i stworzeniu własnych marek dekoracyjnych.
Dziś produkty, które powstają w tyskiej drukarni trafiają głównie za ocean, a także do Niemiec, Czech i Wielkiej Brytanii.

Druk to dochodowy biznes

Polska poligrafia notuje wzrost na poziomie 4,4% według raportu z 2018 roku „Rynek poligraficzny
i opakowań w Polsce” opublikowanego przez Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga we współpracy z KPMG w Polsce oraz Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego,
w ramach projektu „Partnerstwo dla promocji polskiej poligrafii. Piga.pl holding notując wzrost na poziomie 234% pokazuje jednoznacznie, że ten rynek jest dużo bardziej rozwojowy.

- W erze spadającej popularności książek, rosnącej na znaczeniu ekologii i powolnego upadku prasy papierowej - drukarnia to ciągle dochodowy biznes – przekonuje Mateusz Gabryś, właściciel i prezes zarządu – Jesteśmy holdingiem spółek produkcyjnych i e-commerce. Rozwinęliśmy kilka znaczących marek dekoracyjnych, mamy kilkanaście sklepów internetowych, a nasze produkty kupuje cały świat. Większość dekoracji trafia do USA, Niemiec, Czech i Wielkiej Brytanii, ale zamówienia spływają do nas z najdalszych zakątków globu – relacjonuje.

Młody i zdolny

Mateusz Gabryś to młody przedsiębiorca, który zaczynał swoją przygodę z biznesem jeszcze jako nastolatek. Na drugim roku studiów, w 2012 roku uznany został za jedną z najbardziej kreatywnych osób w polskim biznesie. Wówczas miesięcznik BRIEF, w numerze lutowym, opublikował pierwszy, subiektywny ranking 50 najbardziej kreatywnych postaci w polskim biznesie. Obecnie 30-letni właściciel spółki zdobywa kolejne biznesowe wyróżnienie.

Główna siedziba firmy znajduje się w Tychach i oddział w Czechach. Spółka jest właścicielem innych podmiotów działających na terenie Polski, Niemiec, Czech i Wielkiej Brytanii. Obecnie zatrudnia 70 pracowników.

Na podstawie informacji firmy Piga.pl

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności