recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Recesja wywołana przez koronawirusa zmieni sposób, w jaki żyjemy, prowadzimy działalność gospodarczą i inwestujemyPoprzedni artykuł 

Wyjście z recesji wywołanej przez koronawirusa zapoczątkuje nową erę, w której sposób, w jaki żyjemy, prowadzimy działalność gospodarczą i inwestujemy, ulegnie zasadniczej zmianie, potwierdza prezes jednej z największych niezależnych organizacji doradztwa finansowego na świecie.

Komentarze Nigela Greena, dyrektora naczelnego i założyciela grupy deVere, pojawiają się wraz z narastaniem konsensusu, że zbliża się czasowa światowa recesja, a rządy i banki centralne starają się ograniczyć wpływ.

W niedzielę Rezerwa Federalna USA ogłosiła kolejną obniżkę stóp procentowych w niedzielę - to drugi nadzwyczajny środek w tym miesiącu.

Green mówi: „Jakkolwiek na to spojrzeć, jest prawie pewne, że nastąpi recesja wywołana przez koronawirusa, ponieważ wpłynie to zarówno na globalną podaż, jak i popyt.

„Możemy oczekiwać, że recesja będzie głęboka, ale krótka. Spowolnienie będzie tymczasowe, ponieważ nie jest spowodowane głęboko zakorzenionymi problemami i nierównowagą w gospodarce, a raczej całkowicie nieoczekiwanym szokiem, który ogarnął świat ”.

Kontynuuje: „Każda recesja tworzy nowy świat. Tak też będzie tym razem. Recesja Covid-19 prawdopodobnie zmieni zasadniczo nasz sposób życia, prowadzenia działalności gospodarczej i inwestowania.

Wkraczamy w erę ujemnych stóp procentowych. Druga obniżka stóp procentowych, obecnie zerowa, przez Rezerwę Federalną - de facto światowy bank centralny - sugeruje, że USA mogą wkrótce dołączyć do innych krajów w Europie i Japonii, przyjmując ujemne stopy procentowe.

Zero lub ujemne stopy pomogą podnieść ceny aktywów finansowych, a doświadczeni inwestorzy będą starali się uzupełnić swoje portfele, wprowadzając w tym czasie nowe pieniądze na rynek. Dadzą większej liczbie inwestorów więcej powodów do zwiększenia ekspozycji na akcje, ponieważ pieniądze nie będą dla nich służyć jako depozyty gotówkowe ”.

Green mówi dalej: „Oczekuje się, że wybuch koronawirusa przyspieszy tak zwaną czwartą rewolucję, napędzaną przez nowe technologie, takie jak sztuczna inteligencja i superkomputer mobilny. Pojawią się nowe branże i oczywiście będą zwycięzcy i przegrani. Oznaczać to będzie utratę miejsc pracy w niektórych sektorach i ogromne, być może bezprecedensowe, możliwości pracy i inwestycji w innych.

Wymuszone zdystansowanie społeczne uwypukli sposób, w jaki rodziny, przyjaciele i koledzy mogą wchodzić w interakcje, pozostać w kontakcie i pracować, w jaki sposób firmy mogą nadal skutecznie działać, a także w jaki sposób inwestorzy mogą zarządzać aktywami poprzez rozwój infrastruktury cyfrowej”

Prezes deVere podsumowuje: „Zakłócenia i zmiany podkreślą, że żyjemy w czasach wielkich możliwości i wielkich obietnic. Ale aby budować i chronić swoje bogactwo, gdy świat dostosowuje się do nowej ery, inwestorzy powinni dokonać przeglądu swoich portfeli, aby ograniczyć ryzyko i wykorzystać możliwości.”

Na podstawie informacji grupy deVere
Fot. pixabay.com

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności