Koronawirus nadal się rozprzestrzenia: drupa przełożona na kwiecień 2021Poprzedni artykuł 

Targi drupa, które miały odbyć się w dniach 16–26 czerwca 2020 r., zostaną przełożone na 20–30 kwietnia 2021 r. W ten sposób Messe Düsseldorf postępuje zgodnie z zaleceniami zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu federalnego, aby uwzględnić zasady Instytutu Roberta Kocha przy ocenie ryzyka poważnych wydarzeń.

W oparciu o to zalecenie i niedawny znaczny wzrost liczby osób zakażonych nowym koronawirusem (SARS-CoV-2), w tym w Europie, Messe Düsseldorf dokonał ponownej oceny sytuacji. Ponadto istnieje ogólna decyzja wydana przez miasto Düsseldorf w dniu 11 marca 2020 r., według której duże wydarzenia z udziałem ponad 1000 uczestników jednocześnie są zasadniczo zabronione.

„Decyzja została podjęta w ścisłym porozumieniu z naszymi radami doradczymi i stowarzyszeniami sponsorującymi”, podkreśla Werner M. Dornscheidt, prezes zarządu Messe Düsseldorf GmbH. Odzwierciedla również życzenia poszczególnych branż: „Jako ich partner robimy obecnie wszystko, co w naszej mocy, aby zmniejszyć straty ekonomiczne ponoszone przez naszych wystawców”.

„Miasto Düsseldorf postępuje zgodnie z instrukcjami rządowymi. Naszym celem jest spowolnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa, aby system opieki zdrowotnej mógł dalej funkcjonować prawidłowo”, podkreśla Thomas Geisel, burmistrz stolicy kraju związkowego Düsseldorf oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej firmy targowej w Düsseldorfie.

Opóźnianie rozprzestrzeniania się wirusa w miarę możliwości jest również deklarowanym celem według Instytutu Roberta Kocha (RKI). Aby wypełnić odpowiedzialność Messe Düsseldorf za zapobieganie ryzyku, firma musiała przede wszystkim zminimalizować zwiększone ryzyko infekcji podczas dużych wydarzeń. Środki zmniejszające ryzyko przeniesienia podczas dużych wydarzeń, które Instytut Roberta Kocha jasno zdefiniował - takie jak wentylacja miejsca odpowiedniego do ryzyka zakażenia, wykluczenie osób z grup ryzyka i kompleksowa instalacja kontroli wstępu, były praktycznie niemożliwe do wdrożenia. Ponadto porównywalne środki były i są nieuzasadnione z uwagi na nieprzewidywalny szybki rozwój i wielkość różnych wydarzeń z udziałem nawet 60 000 uczestników.

Prezes drupa Claus Bolza-Schünemann zgadza się również z tym: „Odłożenie drupa było nieuniknione po najnowszych wydarzeniach. Dlatego decyzja jest słuszna i odpowiedzialna. Wielu wystawców rozpoczyna przygotowania logistyczne w połowie marca - dzisiejsze ogłoszenie odroczenia umożliwia wszystkim zainteresowanym zareagować teraz, przełożyć termin i przygotować się na datę wydarzenia w kwietniu 2021 r. Emocje związane z „obejmowaniem przyszłości” pozostają niezmienione - także w 2021 r. ”.

W związku ze zwiększonym ryzykiem związanym z targami ze znaczącym udziałem międzynarodowym stowarzyszenia branżowe z zadowoleniem przyjmują również komunikat: „drupa jest najważniejszym miejscem spotkań międzynarodowego przemysłu poligraficznego”, mówi dr Markus Heering, dyrektor zarządzający Działu Drukowania i Technologii Papieru Stowarzyszenia Handlu VDMA. „Zgodnie z mottem „obejmuj przyszłość”, drupa charakteryzuje się osobistymi, międzynarodowymi kontaktami i prezentacjami produktów na żywo. W tej chwili ryzyko infekcji byłoby po prostu zbyt wysokie. Dlatego popieramy decyzję o odroczeniu wydarzenia i czekamy na randka w przyszłym roku.”

Branża hotelarska w Düsseldorfie wysyła również ważny sygnał za pośrednictwem swojej organizacji parasolowej DEHOGA (Stowarzyszenie Branżowe Branży Hotelarsko-Gastronomicznej): „Apelujemy do naszych członków i całej branży o elastyczność, jeśli chodzi o zmianę rezerwacji przez wystawców i zwiedzających Targi Düsseldorf, takie jak drupa, odgrywają niezwykle ważną rolę dla miasta, branży hotelowej i gastronomii. Nieproduktywne byłoby nie okazywanie dobrej woli w tej sytuacji, ”jak obaj przedstawiciele DEHOGA Giuseppe Saitta (przewodniczący Düsseldorf / District Group Rhein- Kreis Neuss) i Rolf D. Steinert (Düsseldorf / Rhein-Kreis Neuss Hotels and Tourism Group) podkreślają.

Werner M. Dornscheidt jest zadowolony z ogólnego konsensusu i zachęty w tej szczególnej sytuacji: „Chcielibyśmy podziękować wszystkim partnerom za ich doskonałą współpracę w podejmowaniu tych trudnych i wrażliwych czasowo decyzji. Cieszymy się, że wspólnie ustalono daty tak szybko, aby aby zapewnić wszystkim zainteresowanym wiarygodność w planowaniu. ”

Na podstawie informacji organizatora

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności