HP wprowadza nowe cyfrowe rozwiązania Indigo piątej i szóstej generacjiPoprzedni artykuł 

Firma HP Inc. ogłosiła premierę dwóch nowych generacji maszyn HP Indigo. Dzięki zastosowanym innowacjom, zwiększającym prędkość i produktywność, obie platformy dla druku cyfrowego będą stanowiły dodatkowe wsparcie w transformacji analogowo-cyfrowej i umożliwią cyfrowy druk znacznie wyższych nakładów, jeszcze dalej wkraczając w obszary nakładów offsetowych.

 • Nowa maszyna do druku cyfrowego HP Indigo 100K w formacie B2 do druku akcydensowego i nie tylko, to pierwsze urządzenie w ramach nowej serii 5, które zostało zaprojektowane z myślą o wyższej wydajności, oraz które jestw stanie dostarczyć ponad milion dwustronnych arkuszy B2 na miesiąc (6000 arkuszy na godzinę). Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą między innymi o drukarniach offsetowych w celu uzyskania wysoce produktywnego drukowania na żądanie przy mniejszej ilości produkowanych odpadów.
 • Cyfrowa maszyna drukarska HP Indigo V12 do produkcji etykiet, została zaprojektowana z wykorzystaniem technologii nowej generacji HP Indigo LEPX oraz Liquid Electrophotography Indigo (LEP). Jako pierwsze urządzenie z serii 6, HP Indigo V12 oferuje do 12 zespołów farbowych, prędkość do 120 metrów na minutę oraz zwielokrotnią wydajność, by móc dopasować się do prędkości maszyn analogowych.Nowa, zautomatyzowana technologia dopasowywania kolorów, Spot Master, gwarantuje najlepsze w branży odwzorowanie kolorów, w tym specjalnych, zachowując przy tym najwyższą jakość.

Portfolio nowości uzupełniają również kolejne innowacje: HP Indigo 15K w formacie B2, HP Indigo 7K w formacie SRA3+i HP Indigo 7eco do druku komercyjnego, HP Indigo 6K, HP Indigo 8K, HP Indigo 25K do druku etykiet i opakowań oraz HP Indigo 35K w formacie B2i HP Indigo 90K w formacie B1 do opakowań kartonowych oraz zastosowań specjalnych. Pakiety z opcjami aktualizacji pozwolą korzystać z nowych funkcjonalności i możliwości również obecnym klientom.

Potrzeba wysokiej jakości, wszechstronności i produktywnego druku cyfrowego staje się w dzisiejszych czasach kluczowa, biorąc pod uwagę rosnące zapotrzebowanie na błyskawiczną dostawę, zrównoważony rozwój i niestandardowe opcje drukowania. Wraz z nowym portfolio oferujemy naszym klientom możliwości rozwoju, jak również wspieramy ich w budowie drukarni przyszłości. Żyjemy w dynamicznym środowisku, w którym praca może nagle znaleźć się na wyciągnięcie ręki. Dlatego potrzebujemy ofert dostosowanych do naszych potrzeb, umożliwiających szybką reakcję, abyśmy mogli w pełni skorzystać z otwierających się przed nimi możliwości”– tłumaczy Santi Morera, dyrektor generalny i szef działu rozwiązań graficznych w HP Inc.

W ciągu ostatnich czterech lat klienci HP praktycznie podwoili skalę swoich działań, generując 15 miliardów dolarów przychodów w ubiegłym roku, z ponad 100 milionów zamówień. Wierzymy, że odważne innowacje w naszej ofercie, które planowaliśmy zaprezentować po raz pierwszy na targach drupa, zapoczątkują nową erę, która będzie napędzać dalszy rozwój naszych klientów w ciągu najbliższej dekady, a może i dłużej– mówi Alon Bar-Shany, dyrektor generalny HP Indigo.

Nowa maszyna do druku cyfrowego HP Indigo 100K stwarza dodatkowe możliwości zysku

Jako najbardziej wydajne cyfrowe rozwiązanie drukujące w formacie B2 na świecie, model HP Indigo 100K został zaprojektowany z myślą o wysokiej wydajności, która wesprze drukowanie offsetowe, co pozwoli przedsiębiorcom przenieść więcej pracy na rozwiązania cyfrowe i usprawnić zrównoważony rozwój dzięki opcji drukowania na żądanie.

HP Indigo 100K jest pierwszą maszyną Indigo z serii 5 i zapewnia znacznie wyższą wydajność w sprawdzonym stylu cyfrowego druku offsetowego Indigo. Czterokolorowa maszyna drukująca HP Indigo 100K z wydajnością 6000 arkuszy na godzinę zwiększa marże na krótkiej produkcji cyfrowej oraz gwarantuje niższy całkowity koszt użytkowania. HP Indigo 100K wykorzystuje zaawansowaną obsługę papieru i podobną do offsetowej konstrukcję łapek zapewniające precyzyjne pasowanie, a także oferuje większe możliwości cyfrowe, w tym podajniki dla pięciu różnych surowców, automatyzację kolorów, kalibrację i szybkie przekazywanie zadań na odpowiednie nośniki.

Testy beta HP Indigo 100K rozpoczęte w 2019, dobiegają obecnie końca po stronie komercyjnych klientów HP na całym świecie, w tym w drukarniach offsetowych, również web-to-print.

Wydajność HP Indigo 100K przewyższa wszystko, czego doświadczyliśmy dotąd w druku cyfrowym. Innowacja w zakresie automatyzacji umożliwia drukowanie ciągłe, co pomaga nam szybciej dostarczać zamówienia do naszych klientów, otwierając nowe możliwości rozwoju dla naszej firmy – podsumowuje Vincenzo Cirimele, dyrektor generalny PressUP, beta tester.

Od czasu swojego debiutu podczas targów drupa2012 cyfrowy model HP Indigo w formacie B2 pozostaje liderem na rynku, z 1000 sprzedanych sztuk.

Nowa architektura LEPX uwalnia moc HP Indigo

LEPX napędza podstawowe mechanizmy technologii LEP, stanowiące bazę dla wysokiej jakości druku cyfrowego Indigo. W ramach architektury LEPX, zamiast jednego silnika LEP, sześć silników przetwarzania obrazu działa jednocześnie, zwiększając prędkość w celu osiągnięcia standardów analogowych z dodatkowymi korzyściami drukowania cyfrowego. W rezultacie LEPX oferuje klientom prędkość i wydajność, umożliwiając rentowne drukowanie jeszcze większej ilości wydruków, niż było to możliwe do tej pory.

Najważniejsze zalety LEPX:

 • Operatorzy mogą zlecać zadania z jedną określoną szybkością, niezależnie od rodzaju grafiki, pokrycia atramentem lub kolorów specjalnych.
 • Urządzenie oferuje opcję do 12 kolorów w maszynie, pozwala również sprawnie zmieniać atramenty i tworzyć dowolną kombinację kolorów.
 • Wysoka rozdzielczość drukowania 1600 dpi.
 • HP Indigo V12 drukuje z prędkością 120 metrów bieżących na minutę, w maksymalnie 6 kolorach niezależnie od rodzaju wykonywanej pracy, porównywalnie z prędkością analogową. Maszyna obsługuje również największą gamę podłoży do druku etykiet.

Technologia druku 3D od HP otwiera nową erę produkcji cyfrowej

Ponad 100 części wykorzystanych w nowej serii maszyn drukarskich HP Indigo, przygotowanych z myślą o prezentacji na targach drupa, zostało wyprodukowanych przy użyciu technologii HP Multi Jet Fusion, w tym dla HP Indigo 100K Digital Press, HP Indigo V12 Digital Press i HP Indigo 15K Digital Press.

Technologia drukowania 3D umożliwia HP skrócenie czasu projektowania, dostarczając części w ciągu kilku dni, zamiast kilku tygodni, jak również zmniejszanie śladu węglowego poprzez ograniczenie zużycia energii i materiałów, a nawet zaprojektowanie niektórych części tak, aby były o 90% lżejsze.

Jedna platforma do automatyzacji i perfekcji

HP PrintOSX łączy usługę chmury opartej na sztucznej inteligencji z infrastrukturą wspierającą zautomatyzowane procesy, aby umożliwić klientom maksymalne wykorzystanie dostępnych opcji drukowania. Opierając się na zaawansowanej technologii PrintOSX, narzędziach i know-how, klienci mogą zacząć budować „drukarnie przyszłości” i osiągnąć perfekcję operacyjną, zautomatyzować produkcję i wprowadzać innowacje dzięki aplikacjom o wysokiej wartości.

Ponad 12 000 klientów HP jest obecnie podłączonych do HP PrintOS (wprowadzonego na targach drupa w 2016 r.), korzystając z szeregu aplikacji, które wykorzystują duże zbiory danych w chmurze w czasie rzeczywistym do wszystkich rodzajów wyzwań produkcyjnych. W skład aplikacji wchodzą:

 • Marketplace, teraz wyposażony w nowy interfejs użytkownika, nowe aplikacje i rozwiązania dla partnerów, w tym informacje o najnowszych trendach rynkowych i możliwościach biznesowych, a także setki bezpłatnych otwartych plików graficznych, które klienci mogą dostosować do swoich potrzeb.
 • Mozaika stała się łatwiejsza. We współpracy z Microsoft Xiaoice w Marketplace dostępna jest nieograniczona liczba unikalnych gotowych wzorów stworzonych przez technologię AI. Umożliwiając projektantom tworzenie oryginalnych projektów w sposób szybszy i bardziej opłacalny. Pierwsze 4000 wzorów mozaiki będzie dostępnych bezpłatnie do końca 2020 roku.
 • HP Site Flow to kompleksowe rozwiązanie do automatyzacji produkcji, od zamówienia do wysyłki. Site Flow oferuje teraz trzy poziomy użytkowania– Lite, Pro i Enterprise –realizujące od 50 do ponad 10 000 zleceń dziennie. W 2019 r. Site Flow przetworzyło ponad 20 milionów zamówień drukowania, co stanowi wzrost o 34% w perspektywie r/r.
 • Color Beat umożliwia automatyczną certyfikację kolorów G7 dzięki łączności z maszyną HP Indigo.
 • Algorytmy Predictive Press Care proaktywnie rozwiązują potencjalne problemy z urządzeniem, zanim wpłyną one na produkcję.

Dostępność

HP Indigo 100K w formacie B2 i HP Indigo 15K, HP Indigo 7K w formacie SRA3+ i HP Indigo 7eco do zastosowań komercyjnych, a także HP Indigo 6K, HP Indigo 8K, HP Indigo 25K, HP Indigo 35K i HP Indigo 90K do druku etykiet i opakowań – wszystkie będą dostępne najwcześniej w czerwcu 2020 roku lub później.

Maszyna do druku cyfrowego HP Indigo V12 trafi do sprzedaży w 2022 r.

Więcej informacji o nowościach HP znajduje się tutaj.

Na podstawie informacji firmy HP

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności