Gulf News wprowadza bezwodny druk offsetowy w celu oszczędzania wody i rozszerzenia oferty produktówPoprzedni artykuł 

Toray, lider w innowacyjnych rozwiązaniach do bezwodnego druku offsetowego, poinformował, że Gulf News, największa gazeta anglojęzyczna w obiegu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, używa już od kilku lat bezwodnej, offsetowej drukarki Koenig & Bauer Cortina z 12 wieżami, z których cztery są termiczne, i wykorzystuje bezwodne płyty offsetowe Toray IMPRIMA WA. Firma, wraz ze swoim zakładem w Dubaju, zwiększyła wykorzystanie drukarki, dodając prace komercyjne obsługujące rynki detaliczne i magazyny, w tym własny flagowy tygodnik The Friday.

Przekształcił się on z formatu tabloid w berliński w połączeniu z instalacją nowej drukarki, która jest coraz bardziej popularna w międzynarodowym przemyśle prasowym. Najnowocześniejsza drukarnia firmy, położona około 40 km od centrum miasta, została otwarta w 2012 roku i zatrudnia około 100 pracowników produkcyjnych. Ogólne zatrudnienie w firmie, w tym redakcji, wynosi 800 osób.

„Jesteśmy bardzo dumni z naszego wysoce zautomatyzowanego, najnowocześniejszego zakładu w Dubaju” - powiedział Robert Renyold, kierownik produkcji. „Obiekt jest nie tylko w pełni klimatyzowany, ale automatyzacja jest wszędzie, od naszej drukarni po przechowywanie papieru i obsługę szpul, głównie za pomocą robotów. Woda jest rzadkim zasobem na pustyni, a wdrożenie bezwodnego druku offsetowego w naszym nowym obiekcie było ważną decyzją dla nas i dla naszej planety.”

Na podstawie informacji firmy Toray

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności