„Raz się Szyje” – wspaniała inicjatywa uczniów Zespołu Szkół Poligraficznych im. Marszałka Józefa PiłsudskiegoPoprzedni artykuł 

Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy – „Raz się Szyje”! Mamy w końcu okazje spełnić test obywatelski jakim jest wyciągnięcie pomocnej dłoni, nie oczekując niczego w zamian! Chcemy przyłączyć się do ogólnopolskiej oddolnej akcji szycia maseczek ochronnych.

Robimy to w geście solidarności i wsparcia dla całego personelu medycznego, przy pomocy środków naszych rodziców, naszej szkoły i pracy rąk własnych.

Nauczyliśmy się jak to robić i wiemy, że chętnie na to zareagują szpitale, hospicja i domy opieki.
#poligrafrazsieszyje ZSP Poligraf motywuje i gorąco zachęca wszystkich uczniów i uczennice do uczestnictwa i ruszenia akcji dalej!!!

Oprócz e-realizacji podstawy programowej możesz nauczyć się bardzo przydatnej umiejętności, jaką jest szycie na maszynie! Ale przede wszystkim poczujesz energię współuczestnictwa w dobrej sprawie…

To jest wyjątkowa lekcja poza szkołą i obowiązkowym programem. W szpitalach jest ogromny deficyt wszelkiego rodzaju sprzętu dotyczącego pierwszego kontaktu z chorymi! Co możemy zrobić my, siedząc w domu? Możemy otworzyć nasze serca, zebrać odrobinę sił i chęci i uszyć kolorowe maski, które mogą aż tak wiele pomóc!

Do stworzenia maski potrzebujemy dwuwarstwowej bawełny, bawełnianych sznurków, nici i maszyny do szycia! Maski w szpitalach będą gotowane, wyparzane i sterylizowane dlatego wymagana jest maszyna do szycia dla pewności trwałości maski i bawełniane sznurki, które wytrzymają dużo więcej niż gumki, które po jednym praniu parcieją lub pękają.

To jest drobna chwila twojego zaangażowania a tak duża pomoc dla personelu medycznego!
Kliknij tutaj po więcej szczegółów

Na podstawie informacji Zespołu Szkół Poligraficznych im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności