DSM rozszerza gamę teksturowanych żywic powłokowych o wysoce funkcjonalną żywicę o dużej chropowatościPoprzedni artykuł 

Royal DSM, globalna firma naukowa zajmująca się żywieniem, zdrowiem i zrównoważonym życiem, ogłosiła dziś wydanie Skins® Sandy, najnowszego dodatku do gamy haptycznych żywic powłokowych Skins®. Podobnie jak inne żywice Skins®, Sandy pozwoli właścicielom marek i konwerterom wyróżnić swoje produkty, dodając dodatkową warstwę wrażeń sensorycznych. W szczególności nowa żywica umożliwi producentom nadruków i opakowań dodawanie tekstur podobnych do piasku do szerokiej gamy materiałów, w tym opakowań spożywczych.

Elementy dotykowe w nadrukach i opakowaniach są coraz częściej wykorzystywane do różnicowania marek, zapewniając wrażenia sensoryczne odzwierciedlające ich produkty. Gama żywic do powlekania Skins® firmy DSM ma na celu zaspokojenie tej potrzeby, umożliwiając tworzenie różnych tekstur w szeregu materiałów do drukowania i pakowania. Skins® Sandy będzie oferować teksturę piaszczystą, od drobnej do grubej, i jest szczególnie odpowiedni do lakierów z nadrukiem, papieru i tektury oraz elastycznych opakowań. W szczególności jego szeroka zgodność z żywnością otworzy nowe możliwości dla teksturowanych opakowań na żywność. Będzie kompatybilny z wieloma procesami drukowania, w tym fleksograficznymi i wklęsłymi.

Skins® Sandy ułatwi formulatorom i konwerterom dostarczanie tekstur piaskowych. W przeciwieństwie do wielu dostępnych na rynku żywic powłokowych, Skins® Sandy zapewnia pożądaną teksturę papieru ściernego w jednej powłoce bez wypełniaczy i dodatków, co ułatwia aplikację i ogranicza kontakt formulatorów ze szkodliwymi chemikaliami. Nowa żywica zapewnia również wysoką stabilność na półkach i wydajność produkcji, zapewniając konkurencyjny koszt użytkowania. W ten sposób nowa żywica oferuje poziom wydajności funkcjonalnej w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku żywicami przypominającymi piasek.

Nowa żywica DSM zapewni również wysoki poziom zrównoważonego rozwoju. Kompatybilność z jednoskładnikowymi systemami na bazie wody eliminuje potrzebę stosowania potencjalnie szkodliwych rozpuszczalników, a jego zdolność do dodawania tekstury w jednej powłoce ułatwi również pakowanie z jednego materiału, który można łatwo poddać recyklingowi. Żywica jest lekka w porównaniu do innych laminatów, co pozwala producentom zmniejszyć zużycie energii i materiału.

Adri van der Waals, dyrektor ds. wprowadzania produktu na rynek DSM Coating Resins mówi: „Dzięki Skins® Sandy nadal zaspokajamy zapotrzebowanie branży poligraficznej i opakowaniowej na dodatkowe opcje różnicowania marek. W szczególności Skins® Sandy jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na powłoki w dotyku, które są trwałe i łatwiejsze do nakładania na skalę przemysłową. Będziemy nadal rozszerzać rodzinę Skins®, aby oferować więcej opcji różnicowania dotykowego. A przede wszystkim pokażemy, że opcje te można dostarczyć w sposób zrównoważony, tworząc dla wszystkich jaśniejszy, bardziej teksturowany świat ”.

Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronie www.dsmskins.com.

Na podstawie informacji firmy DSM

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności