HP wspiera partnerów w walce z pandemią koronawirusa poprzez druk 3DPoprzedni artykuł 

HP Inc., wraz ze swoimi partnerami mobilizuje zespoły specjalistów i zaawansowane technologie, aby pomóc w produkcji elementów kluczowych w walce z pandemią COVID-19. Dzięki tym działaniom do wielu szpitali dostarczono już ponad 1000 części wyprodukowanych przy użyciu druku 3D.

Centra badawczo-rozwojowe HP, usytuowane w Barcelonie w Hiszpanii, Corvallis w stanie Oregon, San Diego w Kalifornii oraz Vancouver w stanie Waszyngton, ściśle współpracują z partnerami z całego świata w celu zwiększenia produkcji, aby móc zaspokoić najpilniejsze potrzeby w czasie epidemii. Wstępne zastosowania technologii druku 3D, które zostały przetestowane i dostosowane do produkcji przemysłowej, obejmują maski i osłony na twarz, przybory umożliwiające regulację maseczek oraz wymazy z nosa, nakładki pozwalające otwierać drzwi bez użycia rąk, jak również części do respiratorów. Ponadto w wielu krajach HP współpracuje z agencjami rządowymi, instytucjami zdrowia oraz innymi firmami z branży, budując wspólny front w walce z niewidzialnym wrogiem.

HP i nasi partnerzy z sektora produkcji cyfrowej robią wszystko by pomóc w tej bezprecedensowej sytuacji i opanować pandemię.Jest to współpraca ponad wszelkimi granicami, podziałami i branżami.Identyfikujemy najbardziej potrzebne części, optymalizujemy projekty i rozpoczynamy ich drukowanie w 3D – tłumaczy Enrique Lores, Prezes i Dyrektor Generalny HP Inc. Wyrazy największego uznania należą się naszym pracownikom, partnerom, klientom oraz innym członkom naszej społeczności za ich niestrudzone wysiłki na rzecz wspierania lekarzy oraz specjalistów działających na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem.

Druk 3D pomaga opanować COVID-19

Dotychczas, przy użyciu technologii druku 3D od HP, udało się wydrukować i dostarczyć odpowiednim placówkom, takie elementy jak:

  • Nakładki umożliwiające otwieranie drzwi bez potrzeby użycia rąk: klamki należą do najbardziej zanieczyszczonych przez bakterie i zarazki obiektów w domach, szpitalach czy fabrykach. Specjalna nakładka pozwala na łatwiejsze i bardziej higieniczne otwieranie drzwi za pomocą łokcia.
  • Zapięcie umożliwiające regulację maseczek: wielu pracowników szpitala musi nosić maski przez długi czas,komfort, i złagodzenie bólu ucha, przy długotrwałym noszeniu poprawia specjalne zapięcie umożliwiające swobodną regulację maseczki.
  • Osłony na twarz: są jednym z najbardziej potrzebnych narzędzi ochrony osobistej. Ich kluczowym elementem są wsporniki pozwalające podtrzymać osłonę i dopasować ją do danego użytkownika.

Wiele innych przedmiotów wykorzystujących technologię druku 3D znajduje się w fazie testów, ale oczekuje się, że już wkrótce zostaną dopuszczone do produkcji:

  • Elementy respiratora polowego: kluczowe części maski do resuscytatorów polowych, do krótkotrwałej respiracji awaryjnej pacjentów z COVID-19, charakteryzują się uproszczoną konstrukcjąumożliwiającą stworzenie niezawodnego i mniej skomplikowanego urządzenia.
  • Maski na twarz FFP3: pracownicy służby zdrowia potrzebują skutecznego sprzętu ochronnego do leczenia pacjentów z COVID-19. HP testuje obecnie kilka typów masek do użytku szpitalnego i przewiduje, że będą one dostępne jużwkrótce.

Udostępnianie projektów i gotowych wydruków 3D

Firma HP i jej partnerzy udostępniają pliki zawierające zatwierdzone projekty części, które nie wymagają złożonego montażu.Do pobrania na tej stronie.

Projektanci specjalizujący się w projektach 3D, którzy chcą przyłączyć się do walki z COVID-19, mogą udostępniać swoje pomysły na tej stronie.

Wszystkie osoby i instytucje zainteresowane zamówieniem części mogą przesłać swoje prośby tutaj. Sieć partnerów HP zajmująca się drukiem 3D dokłada wszelkich starań, aby realizować otrzymane zamówienia i wspierać światową społeczność medyczną.

Na podstawie informacji firmy HP Inc.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności