Asahi Photoproducts przedstawia nową płytę fleksograficzną AFP™ -Leggero do druku tektury falistejPoprzedni artykuł 

Miękki materiał bazowy zapewnia pełny transfer farby dla wydruków CleanPrint
Miękki materiał bazowy zapewnia pełny transfer farby dla wydruków CleanPrint

Firma Asahi Photoproducts, pionier w rozwoju fleksograficznych płyt fotopolimerowych, ogłosiła dostępność zupełnie nowej płyty fleksograficznej. Płyty Asahi AFP™ -Leggero CleanPrint zostały specjalnie zaprojektowane do drukowania na tekturze niskiej jakości. Ta bardzo miękka płyta zapewnia delikatny druk dotykowy bez zgniatania płyty, dobrą gęstość farby ze zmniejszonym efektem tarki i jest idealna do prostych aplikacji z tektury falistej w kolorze brązowym, takich jak tace owocowe i jednokolorowe logo.

„Wraz z rosnącym wykorzystaniem opakowań z tektury falistej na całym świecie, marki i detaliści coraz częściej szukają sposobów na poprawę jakości wyglądu i ochrony swoich towarów w tym samym czasie”, powiedział Dieter Niederstadt, kierownik ds. marketingu technicznego w Asahi Photoproducts. „Fleksograficzne płyty drukarskie Asahi AFP™ -Leggero zapewniają zarówno wyższą jakość, jak i lepszą ochronę produktu, nie uszkadzając struktury rowka falistego. Jest to bardzo nowe podejście w Asahi, które nie tylko koncentruje się na aspektach jakości druku, ale także dodaje wartości do ochrony pakowanych towarów. Nasze hasło „Jak pocałunek, bez zgniatania” wzmacnia tę jakość i ochronny efekt zapewniany przez płytki Asahi AFP ™ -Leggero CleanPrint. Ponadto, podobnie jak w przypadku wszystkich naszych płyt CleanPrint, płyty Leggero zapewniają mniej odpadów, mniej przystanków do czyszczenia płyt i stałą wyjątkową jakość w trakcie całego cyklu, co jest znakiem rozpoznawczym płyt fleksograficznych CleanPrint firmy Asahi. Oczekujemy, że konwertery opakowań będą w stanie uzyskać do 15% ogólnej poprawy efektywności sprzętu (OEE), gdy będą używać tych płyt do tektury falistej po zadruku, zapewniając rozwiązanie w harmonii z otoczeniem.”

Płyty CleanPrint firmy Asahi Photoproducts zostały specjalnie zaprojektowane do przenoszenia całej pozostałej farby na drukowane podłoże. Efekt AFP™ -Leggero CleanPrint został osiągnięty dzięki miękkiemu materiałowi podstawy płyty. Rezultatem jest bardzo czysty druk. Inną ważną zaletą płyt CleanPrint firmy Asahi, w tym AFP™ -Leggero, jest to, że nie trzeba ich czyścić tak często, jak konwencjonalne cyfrowe płyty rozpuszczalnikowe. Zmniejszenie liczby zatrzymań czyszczenia płyt powoduje znaczną poprawę wydajności, a także bardziej stałą jakość.

„Dzięki miękkiemu drukowi AFP™ -Leggero”, dodał Niederstadt, „nie tylko został wyeliminowany historyczny problem zgniatania tektury i efektu tarki, nie występuje też mostkowanie kropek, zaś farba jest dobrze nałożona Oznacza to, że obszary jednolitego koloru, a także obszary wyróżnione są czyste i wyraźne, podobnie jak cienkie linie i mniejsze czcionki. Jest to idealna płyta do nadruku na tekturze falistej i umożliwi przetwórcom opakowań poszerzenie zakresu zastosowań, które mogą wytwarzać dla klientów, zwłaszcza tych, którzy nie chcą rezygnować z jakości.”

Na podstawie informacji firmy Asahi Photoproducts

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności