Plotery tnące Summa w walce z koronawirusemPoprzedni artykuł 

Wycinanie fartuchów na ploterach Summa
Wycinanie fartuchów na ploterach Summa
Wycinanie maseczek na ploterach Summa
Wycinanie maseczek na ploterach Summa
Wycinanie naklejek na ploterach Summa
Wycinanie naklejek na ploterach Summa

W ostatnich tygodniach widzieliśmy, jak ważna jest ochrona zdrowia ludzi i jak potrzebna jest odzież ochronna przed koronawirusem, taka jak maski i fartuchy.

Technologie cięcia firmy Summa mogą w tym pomóc i pomagają. W związku z tym, że koronawirus nadal rozprzestrzenia się na całym świecie, Summa chce wykorzystać swoje zasoby, aby zminimalizować w jak największym stopniu skutki wybuchu epidemii. Dzięki urządzeniom tnącym Summa, możemy produkować wiele artykułów, które uzupełniają niedobory materiałów ochronnych przeciwko COVID-19. Razem z Tobą możemy przyczynić się do przezwyciężenia tych kłopotliwych czasów.

Demoroom SUMMA przekształcony w zakład produkcyjny!

Zespół firmy Summa tnie obecnie tysiące maseczek i fartuchów za pomocą płaskich systemów tnących Summa F oraz laserowych Summa L. Projekt ruszył dzięki współpracy dostawców materiałów, przy udziale 200 wolontariuszy, którzy zszywają produkty. Gotowe maseczki i fartuchy są codziennie rozprowadzane do lokalnych szpitali i osób znajdujących się na linii frontu, takich jak opieka domowa, sklepy spożywcze, personel w domach spokojnej starości, i wiele innych.

Wycinaj maseczki

Wycinaj maseczki wykonane z oddychającego materiału (Tyvek, ewentualnie polipropylen lub poliester), wystarczająco mocnego, aby móc przymocować paski mogły zostać przymocowane. Ze względów bezpieczeństwa materiał filtracyjny musi być włożony do kieszeni. Konstrukcja tych masek została zatwierdzona przez lokalne instytucje medyczne.

Można produkować także maseczki z bawełny. Maskę wykonuje się przez zszycie przedniej części wraz z kopią tej części. Pomiędzy obie warstwy należy umieścić filtr. Paski mogą być wykonane z dowolnego materiału. Konstrukcja tych masek została zatwierdzona przez lokalne instytucje medyczne.

Maseczki można wycinać na stołowych ploterach Summa serii F oraz laserowych Summa serii L.

Wycinaj fartuchy

Pomoc pielęgniarkom i lekarzom poprzez dostarczanie im fartuchów chirurgicznych. Do tego zastosowania można użyć materiału PUL.

Fartuchy można wycinać na stołowych ploterach Summa serii F oraz laserowych Summa serii L.

Wycinaj naklejki informacyjne na okna, podłogi...

Możliwości urządzeń tnących Summa są nieograniczone. Oprócz materiałów ochronnych, wzrosło również zapotrzebowanie na specjalne oznakowanie. Przykładem mogą być naklejki podłogowe oznaczające bezpieczną odległość 1.5-2.0 metra lub naklejki na okna informujące klientów o tym, ile osób może wejść jednocześnie.
Grafiki takie można wycinać na ploterach rolowych Summa D, oraz Summa F.

Plotery stołowe Summa serii F

Summa serii F (od angielskiego Flatbed) to „szyty na miarę” gigantyczny kombajn, który znajdzie zastosowanie od poligrafii przez reklamę po różnego rodzaju produkcję, jak widać nawet maseczek i fartuchów.
Plotery Summa serii F pozwalają, dzięki specjalnemu systemowi prowadzenia mediów, na precyzyjne cięcie materiałów z roli, arkusza oraz płyt.

Pneumatycznie sterowane łapy przytrzymują materiał w trakcie obróbki. System przewijanego stołu „conveyor” pozwala na przesuwanie i obrabianie materiału znacznie dłuższego niż wymiar stołu. Zestaw kołnierzy prowadzących rolę pozwala na precyzyjne cięcie materiałów rozwijanych z rolki. Automatyczny system rozpoznawania narzędzi oraz kontrola ich ustawień pozwala na dopasowanie parametrów cięcia do bardzo szerokiej gamy materiałów. Standardowo ploter dostarczany jest z modułem noża wleczonego. Wyposażony jest też w system rozpoznawania znaczników cięcia po obrysie - kamerę OPOSCAM.

W wielofunkcyjnej głowicy można zamontować jednocześnie trzy różne narzędzia. Po instalacji system automatycznie rozpoznaje typ zamontowanego podzespołu.

Producent proponuje 5 modeli o wymiarach roboczych: 160 x 120 cm, 129 x 305 cm, 184 x 320 cm, 327 x 210 cm, 327 x 320 cm.

Plotery laserowe Summa serii L

Summa, w ostatnich miesiącach wprowadziła także stołowe plotery laserowe L1810, L1801 VISION oraz L3214. Urządzenia dedykowane są przede wszystkim do cięcia tkanin, przeznaczonych np. do produkcji reklam, odzieży sportowej, dekoracji, strojów kąpielowych, tekstyliów technicznych. Jak widać znajdują także zastosowanie przy produkcji maseczek czy fartuchów.

Jedną z ciekawszych funkcji jest kamera skanująca materiał i generująca „w locie” wektory cięcia.

Ploter tnące, rolowe serii D i S

Plotery SummaCut serii D posiadają optymalny stosunek jakości urządzenia do jego ceny. Posiadają bardzo dobre parametry techniczne, najwyższą, europejską jakość wykonania, dodatkowe akcesoria, system prowadzenia nawet najgrubszych folii oraz automatyczny system pozycjonowania OPOS. Plotery Summa używają zaawansowanej technologii przewidywania wektorowego, umożliwiającą cięcie ze zwiększoną prędkością na łukach. Nie bez powodu mówi się o „legendarnej jakości cięcia”.
Dla bardziej wymagających użytkowników, została opracowana seria S. Nóż aktywny (SUMMA S-CLASS 2 T) w odróżnieniu od wleczonego pozwala na osiągnięcie jeszcze większej precyzji i szybkości cięcia, szczególnie ma to znaczenie przy bardzo drobnych elementach, gdzie kierunek noża jest zmieniany dużo szybciej niż ma to miejsce w przypadku noża wleczonego. Summa S-Class 2 wyposażona jest w dotykowy panel sterowania i intuicyjny interfejs, upraszczający obsługę plotera do minimum.

Pobierz projekty i wycinaj

Instrukcje i pliki do cięcia maseczek i fartuchów na ploterach Summa można pobrać ze strony polskiego autoryzowanego dystrybutora – Atrium Centrum Ploterowe.

Dystrybutorem belgijskich ploterów Summa jest Atrium Centrum Ploterowe. Atrium od ponad 25 lat wdraża na polskim rynku systemy cięcia ploterowego, druku wielkoformatowego, itd. Firma zrealizowała już kilka tysięcy instalacji.

www.atrium.com.pl

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności