Xeikon wprowadza technologię SIRIUSPoprzedni artykuł 

Xeikon przedstawia przełomową technologię nowej generacji suchego tonera dla branży graficznej. Zapewnia wyższe prędkości, obniżony koszt posiadania i dalszą poprawę jakości, zaś pierwsza drukarka cyfrowa oparta na tej nowej technologii zostanie uruchomiona i będzie dostępna na rynku od czerwca 2020 r.

Wprowadzając w ubiegłym roku kampanię „Moc suchego tonera”, firma Xeikon dała absolutną pewność, że jest przekonana o wyjątkowej mocy, jaką technologia suchego tonera wnosi na rynek grafiki - przesuwając swoje granice jeszcze bardziej. Dziś dowodzi tego, przedstawiając nową generację prasy Xeikon SX30000: całkowicie nową, solidną jednoprzebiegową drukarkę dwustronną, napędzaną nową technologią SIRIUS, zdolną do pracy z szerokością druku 20 cali (lub 508 mm) na szerokim zakresie podłoży z prędkością 98 stóp / min (lub 30 metrów / minutę), 404 str. A4/min. - oferujący średni wzrost prędkości o ponad 50% w całym zakresie 40-350 g / m2 w porównaniu z poprzednią platformą.

Ustanawianie nowego standardu dla suchego tonera

Xeikon przeznacza znaczne zasoby od 2017 roku, aby ustanowić nowy standard w technologii suchego tonera i opracować nową platformę dla branży graficznej. „Chłodzone wodą urządzenia LDA z technologią 1200x3600 dpi i jednoprzebiegowym drukiem dwustronnym z pełną rotacją pozostały niezmienione, podobnie jak konfiguracja stacji drukującej 5/5. Prawie wszystko inne zostało przeprojektowane ”, mówi Dimitri Van Gaever z Xeikon. „Jedną z rzeczy, która naprawdę wyróżnia technologię SIRIUS, jest jej zdolność do drukowania na ciężkich podłożach z dużą prędkością."

Dimitri Van Gaever wyjaśnia niektóre z kluczowych komponentów, które umożliwiają SIRIUS ustanowienie nowego standardu. "Pracowaliśmy nad czterema głównymi osiami: opracowywaniem tonera, technologią obrazowania, technologią utrwalania i kondycjonowaniem mediów, co zaowocowało ponad 400 zmianami i ulepszeniami projektowymi w porównaniu do poprzedniej generacji. Wszystkie te podstawowe komponenty zostały przeprojektowane i ulepszone, aby zapewnić najwyższą jakość, wiodącą na rynku wydajność, niezrównany zrównoważony rozwój, najszerszy zakres zastosowań i najlepszy w swojej klasie TCO. Ważny krok do wprowadzenia technologii SIRIUS w nową erę produktywności został osiągnięty dzięki nowej technologii EkoFuse firmy Xeikon: nowy utrwalacz i opatentowany nowy system chłodzenia z przepływem krzyżowym składają się na osiągnięcie najwyższych poziomów jakości druku przy wiodących prędkościach na rynku ”.

"W przypadku naszego nowo opracowanego tonera SIRIUS zmieniliśmy parametry produkcyjne i poprawiliśmy właściwości kinetyczne ładowania, dostosowując zewnętrzną powłokę tonera, aby poradzić sobie z większą prędkością obrotową silnika. Nasza nowa jednostka deweloperska zapewnia najwyższą jakość obrazu dla aplikacji o dużym zasięgu."

Wyższa wydajność dla aplikacji o wysokiej wartości

Dzięki SX30000 firma Xeikon przede wszystkim dąży do zastosowań o wysokiej wartości, zwykle oferujących wysoką jakość pokrycia kolorami na wysokiej jakości papierze w połączeniu z najwyższymi wymaganiami jakościowymi. „Może to dotyczyć segmentu drukowania książek lub wysokiej jakości przesyłek bezpośrednich, ale ze względu na wszechstronność tej technologii może również dotyczyć materiałów do sprzedaży detalicznej i oznakowania, druku zabezpieczającego i innych ogólnych wydruków komercyjnych. Ponadto patrzymy na klientów, którzy potrzebują wyższej wydajności w połączeniu z niższymi kosztami eksploatacji i przekonującym całkowitym całkowitym kosztem użytkowania. ”

„Jesteśmy pionierami technologii suchego tonera i wciąż widzimy możliwości dalszego jej ulepszania i ulepszania”, mówi Dimitri Van Gaever. „Technologia została nazwana SIRIUS - od najjaśniejszej gwiazdy na nocnym niebie i w nawiązaniu do jej roli w pomaganiu ludziom w nawigacji i ustalaniu kursu w różnych kulturach w całej historii. Wierzymy, że ta platforma będzie prowadzić do rentownego biznesu dla naszych obecnych i przyszłych klientów.”

Na podstawie informacji firmy Xeikon

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności