Przedłużono termin składania zgłoszeń do European Carton Excellence AwardsPoprzedni artykuł 

Pro Carton - Europejskie Stowarzyszenie Producentów Kartonów i Kartonów Składanych - oraz Europejskie Stowarzyszenie Producentów Kartonów (ECMA) ogłosiły, że epidemia koronawirusa nie wpłynie na doroczne Europejskie Nagrody Doskonałości Kartonów i że termin składania wniosków został przedłużony do 4 czerwca 2020 r.

Uznana za najbardziej prestiżową coroczną nagrodę za projektowanie kartonów w Europie, ta długoletnia inicjatywa wzywa partnerów ze wszystkich części łańcucha dostaw - w tym producentów kartonów, przetwórców kartonów, projektantów, właścicieli marek i detalistów - do przedstawienia swoich najbardziej kreatywnych i udanych pomysłów ze wszystkich sektorów rynku.

Konkurs koncentruje się na czterech głównych kategoriach, z nagrodami za wykorzystanie materiału świeżego i z recyklingu - zarówno do pakowania żywności i napojów, jak i do pakowania ogólnego. Upragniona nagroda „Karton roku” trafia do zwycięzcy, niezależnie od kategorii produktu i użytego podłoża.

Ponadto uczestnicy mają możliwość wygrania dwóch nagród specjalnych: nagrody „Save the Planet” za najlepsze opakowanie kartonowe, które zastępują lub ograniczają mniej zrównoważone materiały opakowaniowe, oraz nagrody „Innovation” za najbardziej innowacyjne tworzenie kartonów lub materiałów. Ponadto jury przyzna kolejny wybór opakowań kartonowych, które uzna za godne uznania, w kategoriach „Platinum” lub „Gold”.

W ubiegłym roku Printini Gabrini In Love EDT - wykonane z tektury Metsä Board - zdobyło „Karton roku”. Ponieważ dwóch faworytów nagrody „Innowacja” było zbyt blisko, by podjąć jasną decyzję, postanowiono przyznać nagrodę dwóm zwycięzcom: Cardbox Packaging Wolfsberg i Stora Enso za opakowanie „Kukułkowe Lody” i Alzamora Carton Packaging i BillerudKorsnäs za uchwyt na kubek LatCub® Multipack. Van Genechten Packaging i Stora Enso otrzymały nagrodę „Save the Planet” za „BalloonGrip” - genialny, wielokrotnego użytku i biodegradowalny zamiennik plastikowych uchwytów balonowych.

Po raz pierwszy w 23-letniej historii nagrody laureaci zostali wyróżnieni zarówno za użycie tektury z recyklingu, jak i tektury z włókien pierwotnych. Wśród zwycięzców znalazła się firma Graphic Packaging International, która zwyciężyła w kategorii świeżych włókien do pakowania żywności i napojów dzięki projektowi „Bonne Maman Compotée”, który wykonany jest z materiału kartonowego BillerudKorsnäs, zaś PAWI Packaging i pudełka kartonowe Mayr-Melnhof „Sonett” w recyklingu -Wygrana kategoria ogólnego opakowania produktu - z dozownikiem detergentu wykonanym w całości z kartonu, który pomaga konsumentom w użyciu idealnej ilości proszku do prania.

Tony Hitchin, dyrektor generalny Pro Carton: „COVID-19 doprowadził do ogromnego wzrostu zapotrzebowania na niezbędne produkty, takie jak żywność i lekarstwa - wiele firm w tych branżach używa głównie opakowań kartonowych i tekturowych. Z tego powodu fabryki kartonu i przetwórcy tektury w całej Europie zainwestowali wiele energii w utrzymanie łańcucha dostaw.

W Pro Carton jesteśmy przekonani, że teraz ważniejsze niż kiedykolwiek jest podkreślenie i odpowiednie docenienie niezwykłej kreatywności i kompetencji technicznych całej branży kartonów. Z niecierpliwością czekamy na kolejny rok z doskonałym wkładem!”

Na podstawie informacji Pro Carton

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności