GRAFMASZ produkuje maszyny do kaszerowania i okładek twardychPoprzedni artykuł 

Stół do montażu okładek twardych
Stół do montażu okładek twardych
moduł do kaszerowania sztywnych materiałów
moduł do kaszerowania sztywnych materiałów

Polski producent i importer maszyn introligatorskich rozpoczął produkcję urządzeń do oprawy twardej. Maszyny zostały opracowane na bazie wieloletniego doświadczenia we wdrażaniu w polskich drukarniach i introligatorniach podobnych rozwiązań od zagranicznych dostawców. Posiadane doświadczenie pozwoliło na wprowadzenie szeregu usprawnień do oferowanych maszyn, które stanowią wypełnienie niszy między bardziej zautomatyzowanymi urządzeniami, a prostymi urządzeniami o niskiej jakości i małej elastyczności w zakresie możliwych do użycia materiałów.

Kaszerówka służy do pokrywania cienką warstwą kleju płaskich płaszczyzn takich jak papier, skóra, PVC i może występować w wariancie klejenie na zimno bądź na gorąco. Stanowi idealne rozwiązanie do produkcji nisko i średnio nakładowej, różnorodnych produktów. Posiada niezależne sterowanie temperaturą klejownika (termostat) oraz prędkością wałków pełnych, o dużej średnicy , wykonanych ze stali nierdzewnej.

W urządzeniu zastosowano również możliwość wstępnego podgrzewania przed aplikacją kleju na okleinę, co zapobiega skraplaniu się wody na arkuszu. Kolejnym usprawnieniem jest podawanie wody ze zbiornika uruchamiane po wciśnięciu przycisku maksymalnie ułatwiające pracę. Powyższe modyfikacje eliminują potencjalne problemów występujących przy obsłudze podobnych urządzeń.

Kaszerówka może być opcjonalnie również wyposażona w dodatkowy moduł do klejenia sztywnych arkuszy i sklejania np. kartonu do kartonu czy też okleiny do kartonu.

Urządzenie może być rozbudowane o stół do montażu okładki (również w późniejszym etapie). Jest to stół pozwalający na wykonanie produktu do formatu 480 x 820 mm, o grubości tektury już od 1 mm. W standardzie stanowisko wyposażone jest w pozycjoner okładki z magnesami, podsys stołu, półkę na tekturki i okładki oraz wałki do zawijania okleiny z możliwością przelotu okładki, w celu prasowania.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności