Mondi bezpiecznie pakuje testowy wkład QIAGEN SARS-CoV-2Poprzedni artykuł 

Mondi, wiodąca światowa grupa zajmująca się opakowaniami i papierami, jest zaangażowana w dostarczanie niezbędnych produktów podczas wybuchu COVID-19, a ostatnio opracowała opakowania do zestawu testowego do koronawirusa SARS-CoV-2 firmy QIAGEN.

QIAGEN jest wiodącym globalnym dostawcą rozwiązań molekularnych od próbki do wglądu. Niedawno firma wypuściła na rynek zestaw kaset testowych do systemu analizatora QIAstat-Dx, który może zidentyfikować koronawirusa SARS-CoV-2 w ciągu godziny.

Zaprojektowana do użytku w szpitalach, klinikach i laboratoriach nowa platforma testowa QIAstat-Dx firmy ma postać kompaktowego, modułowego urządzenia stołowego, do którego wkładane są wielokomorowe wkłady zawierające próbki testowe do analizy.

W dzisiejszych czasach elastyczność produkcji ma kluczowe znaczenie dla zaspokojenia podstawowych potrzeb związanych z opakowaniami w branży medycznej. „Biorąc pod uwagę, że terminowe testowanie jest kluczowym elementem ograniczania rozprzestrzeniania się pandemii, jesteśmy gotowi wspierać społeczność medyczną w każdy możliwy sposób. W Mondi Korneuburg dostosowaliśmy nasze plany produkcyjne, aby zaspokoić wzrost zapotrzebowania na wsparcie QIAGEN”, wyjaśnia Eveline Wagner, dyrektor zarządzająca Mondi Korneuburg.

Mondi jest w stałym kontakcie z QIAGEN i dostarcza opakowania do wkładów testowych według niestandardowego projektu. Białe, niezadrukowane, wielowarstwowe woreczki składają się z konstrukcji poliester / aluminium / polietylen (PET / Alu / PE), aby zapewnić niezbędną ochronę przed światłem i wilgocią, tak aby zestawy testowe nie zostały naruszone przed ich użyciem.

„Ściśle współpracowaliśmy z QIAGEN, aby dowiedzieć się, jak najlepiej zapewnić bezpieczne pakowanie zestawów testowych. Jesteśmy teraz gotowi zwiększyć skalę produkcji tego produktu i sprostać nowym wymaganiom ”- mówi Emilio Vidri, dyrektor sprzedaży w EuropieMondi Consumer Flexibles.

Na podstawie informacji firmy Mondi

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności