Asahi AWPTM-DEW 4260 PLF zapewnia wyższą jakość, szybsze przetwarzanie, zrównoważony ślad i łatwą konserwacjęPoprzedni artykuł 

Firma Asahi Photoproducts, pionier w rozwoju fleksograficznych płyt fotopolimerowych, ogłosiła dziś dostępność wielkoformatowego procesora płyt fleksograficznych nowej generacji do mycia wodą, AWPTM-DEW 4260 PLF. Jest to pierwszy tego typu procesor do mycia wodą z zautomatyzowanym procesem od płukania płyty do płyty wykończonej promieniowaniem UV, obejmujący obróbkę płyty, płukanie, suszenie i wystawienie na działanie promieniowania UV w jednym systemie.

„Rynek użytkowników o większej pojemności dla fleksodruków AWPTM, a zwłaszcza do opakowań elastycznych, rośnie”, powiedział Dieter Niederstadt, Technical Marketing Manager. „Z tego powodu nadszedł czas, aby wprowadzić nowego członka do naszej rodziny procesorów o największym formacie. Skupienie się wyłącznie na stosowaniu nowej płyty AWPTM-DEW w tym procesorze pozwala nam zmniejszyć wpływ procesu tworzenia plakatu na środowisko poprzez zmniejszenie zawartości dodatków w roztworze wymywającym. Pozwala nam to również znacznie przyspieszyć czas dla każdej płyty wychodzącej z linii.”

System zaprojektowano tak, aby mógł używać dwóch standardowych formatów w przybliżeniu. 3–5 płyt na godzinę, 1200 x 900 mm (48 x 36 cali) lub 1067 x 1524 mm (42 x 60 cali), co zapewnia zarówno Asahi, jak i jego klientom niesamowitą elastyczność w użytkowaniu maszyn. Ponadto AWPTM-DEW 4260 PLF to zautomatyzowane połączenie pralko-suszarki-lekkiego wykończenia, zapewniające możliwość zmniejszenia wymagań operatora i potencjalnych błędów. Dla klientów posiadających już oddzielny lekki finiszer procesor AWPTM-DEW 4260 PLF jest dostępny w wersji bez funkcji jasnego finiszera. Ta kombinacja procesorów jest pierwszym tego rodzaju systemem przyrostowym, a także oferuje ulepszoną jednorodność ekspozycji po ekspozycji UVA / UVC w porównaniu z systemami offline z lekką szufladą wykańczającą.

Szczegóły AWPTM-DEW 4260 PLF:

Procesor AWPTM-DEW 4260 PLF jest następcą procesora Asahi 1116PD, z którego korzysta wielu użytkowników końcowych na rynku. Nowe funkcje w porównaniu do starszego modelu obejmują:

  • Zintegrowany system wykrawania płyt dla listwy
  • Zintegrowany nóż pneumatyczny po płukaniu płyty do suszenia płyty
  • Większa jednorodność po ekspozycji dzięki wbudowanemu wykończeniu światłem UVA i UVC
  • Jednostka filtrująca znajduje się wewnątrz maszyny i zapewnia łatwy dostęp do operatora
  • Nowa koncepcja konserwacji maszyny, w tym pompy o niskich kosztach konserwacji i łatwy układ rur
  • Taca zabezpieczająca przed wodą znajduje się na ramie bocznej bez konieczności czyszczenia wyciekającego roztworu
  • Zdalny dostęp do interfejsu człowiek-maszyna Asahi (HMI) i opcjonalny system obsługi inteligentnego szkła (opcja w przyszłości)
  • Zoptymalizowany ślad maszyny przy wymiarach 6112 x 2070 x 1295 mm (mniejsze w porównaniu z oddzielnymi jednostkami)


Nowa koncepcja konserwacji Asahi

Wraz z wprowadzeniem nowego procesora, Asahi zdała sobie również sprawę z potrzeby ulepszenia koncepcji konserwacji maszyn AWPTM dla naszych klientów. Ponieważ dzisiejsza produkcja just-in-time jest bardzo ważna, procesor AWPTM-DEW 4260 PLF ma łącze komunikacyjne modemowe na wszystkich komputerach do interfejsu człowiek-maszyna procesora (HMI). Dzięki temu nasz zespół pomocy technicznej może połączyć się z maszyną klienta z dowolnego miejsca w celu uzyskania wsparcia serwisowego pierwszego poziomu. Nasze doświadczenie pokazuje, że dzięki tej obsłudze można wyśledzić 60% przyczyn wszystkich problemów związanych z usługami związanymi z maszyną. Oprócz śledzenia przyczyny wszelkich problemów, Asahi wprowadził również koncepcję
zdalnego wsparcia inteligentnego szkła jako opcji przyszłej we wszystkich systemach. Według Alexa Downesa, inżyniera serwisu Asahi: „Różnica, jaką ta funkcjonalność sprawia, jest niewiarygodna; zdjęcia mogą wyjaśnić znacznie więcej niż słowa. Typowa interakcja wsparcia z klientem, która w przeszłości zajmowała mi wiele godzin podróży, może teraz szybko wskazać szczegółowy problem, umożliwiając nam natychmiastowe rozwiązanie problemu lub przynajmniej przesłanie klientowi dokładnie potrzebnej części zamiennej. Jeśli nie mieliśmy ze sobą odpowiedniej części podczas tradycyjnego połączenia serwisowego, często wymagało to dodatkowej wizyty, co prowadziło do wyższych kosztów i potencjalnie dłuższego przestoju. Teraz wszystko można zrobić szybko i jednym krokiem, często eliminując w ogóle potrzebę podróży i szybko uruchamiając klienta. ” Niederstadt dodał: „Na podstawie tego, co widzieliśmy w fazie rozruchu tej nowej usługi, uważamy, że możemy przyspieszyć naszą usługę i zmniejszyć liczbę podróży o połowę. To lepiej wykorzysta naszych inżynierów i zapewni wyższą jakość usług dla naszych klientów.”

„Po zaprezentowaniu procesora AWPTM-DEW 4260 PLF na targach Labelexpo Europe w 2019 r., pierwszą prototypową maszynę zainstalowano w elastycznej drukarce / konwerterze opakowań”, dodał Niederstadt. „Patrząc wstecz na ostatnie dziewięć miesięcy testów i ponad 4000 metrów kwadratowych produkcji płyt, jesteśmy gotowi wprowadzić ten innowacyjny procesor na rynek wraz z naszą płytą AWPTM-DEW.” Cyfrowe płyty fleksograficzne AWP ™ -DEW idealnie nadają się do stosowania z atramentami UV, EB, wodnymi i rozpuszczalnikowymi i ułatwiają przejście do drukowania w stałej palecie kolorów, minimalizując potrzebę użycia większej liczby atramentów w kolorze dodatkowym. Te trwałe płyty zapewniają również dłuższą żywotność płyty w prasie.

Na podstawie informacji firmy Asahi

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności