Sun Chemical i DIC Corporation przejmują dział farb do druku cyfrowego od Sensient Technologies CorporationPoprzedni artykuł 

Sun Chemical i jej spółka macierzysta – DIC Corporation - poinformowały o przejęciu 100% udziałów Sensient Imaging Technologies oraz innych, wybranych zasobów tego koncernu, związanych z produkcją farb. Transakcja ma zostać sfinalizowana w 2. kwartale br.

Strategiczna inwestycja związana z przejęciem Sensient Imaging Technologies – dostawcą farb do druku cyfrowego ma umożliwić firmom Sun Chemical i DIC zwiększenie ich potencjału w zakresie atramentów inkjetowych oraz wiedzy poprzez zastosowanie komplementarnych technologii. Docelowo ruch ten ma w jeszcze większym stopniu poprawić wysokie standardy usług serwisowych oraz rozwiązań oferowanych ich klientom i partnerom biznesowym. Inkjet jest dla Sun Chemical i DIC strategicznym obszarem działania, a inwestycja w Sensient Imaging Technologies – jak zapewniają oba przedsiębiorstwa – stanowi potwierdzenie ich zaangażowania w dalsze rozwijanie technologii druku cyfrowego.

„Jesteśmy podekscytowani możliwościami, jakie ta transakcja przynosi nie tylko firmie Sun Chemical, ale też całemu rynkowi w kontekście przyszłości farb do druku cyfrowego – mówi Mehran Yazdani, prezes Sun Chemical Advanced Materials. – Portfolio Sensient Imaging Technologies i jej bogate doświadczenia rynkowe, w połączeniu z naszą wszechstronną wiedzą i zapleczem technologicznym w dziedzinie rozwiązań do druku inkjetowego, pozwolą z pewnością udoskonalić ofertę w zakresie wsparcia serwisowego dla klientów z segmentu produkcji cyfrowej. Bazują oni na dopasowanym do ich potrzeb łańcuchu dostaw oraz elastyczności w działaniach produkcyjnych, więc przejęcie to z pewnością odbiorą jako wartość dodaną. Z ich punktu widzenia oznacza ona bowiem przyszłe innowacje i dalszy rozwój”.

Jak zapewnia kierownictwo Sun Chemical, firma jest zdeterminowana, by w jeszcze większym stopniu wzmocnić już wysoką reputację Sensient Imaging Technologies na rynku produkcji cyfrowej i podejmie wszelkie kroki, pozwalające na proces jej przekształcenia w jak najlepszy sposób korzystny dla klientów obu spółek.

Kilka słów o partnerach transakcji

Sensient Technologies Corporation jest globalnym producentem i dostawcą rozwiązań kolorystycznych (barwników), zapachów i innych specjalistycznych składników. W swojej działalności firma wykorzystuje zaawansowane technologie i korzysta ze stabilnego łańcucha dostaw, by tworzyć i rozwijać specjalistyczne rozwiązania wykorzystywane przy produkcji żywności i napojów, jak również w branżach takich jak: farmaceutyczna, żywieniowa, kosmetyczna czy środków opieki osobistej. Portfolio jej klientów jest bardzo szerokie: od małych przedsiębiorców na międzynarodowych koncernach, reprezentujących uznane marki światowe, skończywszy. Siedzibą Sensient jest Milwaukee w stanie Wisconsin (USA).

Sun Chemical, jako część grupy DIC, jest jednym z największych na świecie producentów farb graficznych, powłok, lakierów, pigmentów, polimerów, ciekłych i stałych składników oraz różnorodnych materiałów aplikacyjnych. Wraz z DIC, firma Sun Chemical notuje roczne obroty przekraczające 7,5 mld USD i zatrudnia ponad 20 tys. pracowników na całym świecie.

Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności