Przychody globalnego przemysłu druku 3D wzrosły o 155% i osiągnęły wartość 40,8 mld USD do 2024 r.Poprzedni artykuł 

Ciągle ewoluujące łańcuchy wartości, innowacje rynkowe i najnowocześniejsze technologie pchają druk 3D na główny nurt rynku. Ten typ produkcji gwałtownie wzrósł w ostatnich latach, a rosnąca liczba firm korzysta z rozwiązań do drukowania 3D, co pozwala im na szybkość i elastyczność przy jednoczesnym obniżeniu kosztów.

Według danych zebranych przez LearnBonds globalne przychody branży druku 3D powinny nadal rosnąć o 155%, osiągając wartość 40,8 mld USD do 2024 r.

Prototyp i dowód koncepcji Główne powody korzystania z drukarek 3D

Druk 3D umożliwia wytwarzanie skomplikowanych kształtów przy użyciu mniejszej ilości materiału niż tradycyjne metody produkcji, dlatego jest szeroko stosowany do małych serii produkcyjnych, prototypowania, małych firm i zastosowań edukacyjnych.

Oczekuje się, że w 2020 r. globalny przemysł druku 3D będzie wart 16 mld USD, ujawnił raport roczny Wohlers Associates. Przewiduje się, że w ciągu najbliższych dwóch lat przychody rynku wyniosą 25,5 mld USD. Statystyki wskazują, że silna tendencja wzrostowa utrzyma się w kolejnych latach, przy wzroście przychodów rynkowych o złożoną roczną stopę wzrostu 26,4% między 2020 a 2024 r.

Raport o stanie druku 3D autorstwa Sculpteo ujawnił również, że w 2020 r. najpopularniejszym przypadkiem użycia druku 3D było prototypowanie (wśród 68% pytanych), co stanowi wzrost o 34% w porównaniu z danymi z 2017 r. Kolejne 59% firm i firm wykorzystało tę technologię do celów
weryfikacji koncepcji, o 36% więcej niż trzy lata temu.

Statystyki pokazują, że 49% firm korzystało z druku 3D w produkcji, co oznacza wzrost o 27% w stosunku do 2017 r. Po badaniach i edukacji oraz tworzeniu części mechanicznych i części zamiennych odpowiednio 42% i 40% respondentów.

Badanie wykazało również, że 41% pytanych stwierdziło, że przyspieszenie rozwoju produktu jest jednym z głównych powodów, dla których używają 3D. Oferowanie niestandardowych produktów i limitowanych serii jest drugim najważniejszym powodem korzystania z tego procesu. Zwiększenie elastyczności produkcji zajęło trzecie miejsce wśród 12% respondentów.

HP, General Electric i Seiko Epson wiodący w patentach na druk 3D

Patrząc na liczbę patentów na druk 3D w ciągu ostatniej dekady, HP jest światowym liderem w tej dziedzinie. Międzynarodowa międzynarodowa firma informatyczna z USA, będąca w publicznym obrocie na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych (NYSE: HPQ), utworzyła jednostkę do drukowania 3D w 2014 r. Obecnie ma w sumie 454 opublikowane patenty na druk 3D.

Amerykański konglomerat General Electric (NYSE: GE) zajmuje drugie miejsce, z 408 patentami na druk 3D w ostatniej dekadzie. W 2018 r. Amerykańska firma międzynarodowa złożyła patent na wykorzystanie technologii Blockchain do weryfikacji i weryfikacji części drukowanych 3D w swoim łańcuchu dostaw. Technologia ta umożliwia przechowywanie i przesyłanie informacji w przejrzysty, bezpieczny i funkcjonalny sposób bez centralnego organu kontrolnego.

Statystyki pokazują, że japońska firma Seiko Epson i niemiecki Siemens złożyły wnioski o wydanie 251 i 231 patentów na drukowanie 3D, odpowiednio w ostatniej dekadzie.

Na podstawie informacji firmy LearnBonds

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności