Flint Group przedstawia w pełni zautomatyzowane urządzenie do obróbki fleksograficznej - linię urządzeń ThermoFlexX Catena +Poprzedni artykuł 

Rewolucyjna, w pełni zautomatyzowana linia do obróbki płyt składa się z modułów urządzeń, które zostały wcześniej zaprezentowane przez Flint Group; Catena - E (ekspozycja na UV LED), Catena - W (procesor płyt rozpuszczalnikowych) i Catena - DLS (suszarka, lekki finiszer i układarka płyt z zrobotyzowanym transportem płyt).

Catena oznacza „połączony łańcuch” i, jak sama nazwa wskazuje, linia Catena + to system modułowy, który można łączyć ze sobą na różnych poziomach automatyzacji.

Moduł Catena-DLS można podłączyć do Catena-W w celu automatycznego przetwarzania płyt. Catena-DLS ma 10 suszarek, 7 pozycji układania w stos i lekki finiszer. Mechaniczny ruch zapewnia pełne wykończenie płyt bez ingerencji operatora po załadowaniu do płuczki.

„Z dumą ogłaszamy Catena-DLS, brakujący element na drodze do w pełni zautomatyzowanego przetwarzania płyt fleksograficznych. W połączeniu z naszym urządzeniem do obrazowania ThermoFlexX, niedawno wydaną aplikacją Catena-W i Catena-E UV LED, zapewniamy najnowocześniejszy, w pełni zautomatyzowany i zintegrowany system obróbki płyt fleksograficznych, który pozwala naszym klientom produkować płyty fleksograficzne przy najniższym koszcie całkowitym dla każdej aplikacji”, wyjaśnia Uwe Stebani, dyrektor generalny Xeikon Prepress. „W połączeniu z naszym przełomowym oprogramowaniem do przesiewania powierzchni ThermoFlexX Woodpecker i najlepszymi w swojej klasie płytami fleksograficznymi Flint Group, umożliwiamy naszym klientom rywalizację z dowolnym innym systemem na rynku.”

Catena + łączy ze sobą cały łańcuch, dzięki czemu powstaje w pełni zautomatyzowane w pełni zautomatyzowane wykonywanie płyt fleksograficznych. Po usunięciu arkusza okładki przez operatora, płyta jest automatycznie ładowana do termowizora, całkowicie przetwarzana i całkowicie wykończona bez konieczności wykonywania dodatkowych czynności przez operatora, co eliminuje wszelkie uszkodzenia spowodowane ręcznym przenoszeniem płyty.

Zaprojektowany jako system otwarty, Catena + umożliwia łatwe ładowanie płyt z innych kamer do jednostki naświetlającej LED Catena-E. Płytki z innych ramek ekspozycyjnych można również łatwo załadować, aby skorzystać z wysoce produktywnego WDLS.

Pełna linia Catena + zawiera również Catena Cockpit, który zapewnia widoczny raport stanu dotyczący obróbki płyty, postępu i przewidywanego czasu zakończenia.

Dzięki oprogramowaniu Catena ProServX stan maszyny wszystkich modułów jest stale monitorowany, co umożliwia nowy poziom proaktywnego wsparcia i konserwacji. Potrzeba interwencji usług fizycznych jest zminimalizowana.

Na podstawie informacji Flint Group

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności