recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Wydawnictwo akademickie Peeters dzięki Xeikon przechodzi na pełną produkcję cyfrowąPoprzedni artykuł 

Peeters, belgijska firma rodzinna, jest drukarnią, księgarnią i znaną międzynarodową firmą wydawniczą. Wydawnictwo, założone w 1857 r. i nadal zarządzane przez rodzinę, należy do świata akademickiego, produkując wysokiej jakości książki naukowe. Księgarnia i drukarnia mieszczą się w Leuven w Belgii, znanym z istnienia jednego z najstarszych uniwersytetów na świecie. Aby zapewnić kompleksową międzynarodową ochronę globalnego krajobrazu akademickiego, Peeters otworzył biura w Paryżu, Bristolu i Stanach Zjednoczonych. 95% działalności wydawniczej prowadzi poza Belgią.

Rynek publikacji naukowych i książek ma bardzo specyficzne potrzeby. Połączenie wysokich wymagań technicznych dotyczących książek z bardzo specyficznym modelem dystrybucji jest wyjątkowe. Aby zapewnić wysoką jakość produkcji, Peeters utworzył własne biuro drukarskie ze zoptymalizowaną automatyzacją i ultranowoczesnymi procesami przepływu pracy. Dlatego firma jest połączeniem firmy poligraficznej, wydawniczej i księgarni, co nie jest rzadkością na tym rynku wymagającym wysokiej jakości. Od samego początku Peeters stał się światowym wyznacznikiem trendów na rynku wydawania książek akademickich.

Luc Peeters, partner zarządzający w Peeters, wyjaśnia: „Jakość tkwi w naszym DNA. W przypadku książek, które publikujemy i produkujemy, oznacza to jakość treści, wygląd i styl oraz jakość dystrybucji. Nie trzeba dodawać, że tylko najlepsza jakość drukowania jest dla nas wystarczająca. Aby to osiągnąć, potrzebowaliśmy maszyny drukarskiej, która byłaby niezawodna i była w stanie dostarczyć nasze ilości. Oceniliśmy rynek drukarek cyfrowych i stwierdziliśmy, że naszą jedyną opcją była maszyna Xeikon.”

Na początku lat 70. Peeters przeszedł na druk offsetowy, który w tym czasie był jedyną technologią, która mogła zastąpić typografię pod względem jakości druku. Firma zainwestowała w przygotowanie płyt, DTP i druk offsetowy.

Od początku nowego tysiąclecia rynek znacznie ewoluował. Rynek akademicki wymaga mniejszych nakładów, możliwości szybszego publikowania i tworzenia większej liczby tytułów, a także możliwości szybkiego i łatwego dostosowywania przedruków. Ponadto firma na tym rynku musi podjąć szybkie działania, aby odpowiedzieć na nowe trendy, a Peeters wkrótce zdał sobie sprawę, że druk cyfrowy jest jedynym możliwym krokiem naprzód. Po okresie przejściowym firma nie ma już własnego sprzętu do drukowania offsetowego, a zamiast tego obsługuje tylko sprzęt do druku cyfrowego. Drukarka Xeikon 9800 obok drukarek arkuszowych o niskim nakładzie jest obecnie najważniejszą maszyną
produkcyjną. Firma wykonuje przeróbki i wykończenia we własnym zakresie na zamówienie i ma unikalną linię wykończeniową, która pozwala produkować szyte książki najwyższej jakości. Drukarka wykorzystuje najlepszą w swojej klasie automatyzację i ultranowoczesne procesy wokflow. Niezbędna jest bezproblemowa integracja drukarek cyfrowych z systemem MIS (Management Information System).

Drukarka Xeikon jest bardzo niezawodna i działa albo z roli na arkusz, albo z roli na rolę. W tej ostatniej konfiguracji często działa wiele godzin bez obecności operatora, co pokazuje jej solidność. Do druku wykorzystuje się głównie tradycyjne papiery offsetowe. Wielokrotnie nagradzany cyfrowy interfejs X-800 ułatwił integrację drukarki Xeikon z całkowicie cyfrowym obiegiem pracy w Peeters.

Dimitri Van Gaever, kierownik segmentu rynku grafiki w Xeikon komentuje: „Nawet w tak tradycyjnym biznesie, jak drukowanie książek i wydawanie książek, kluczowe znaczenie ma ciągłe wprowadzanie innowacji i ewolucja w zależności od potrzeb rynku. Peeters to wspaniały przykład tego, w jaki sposób firma może korzystać z jakości druku cyfrowego Xeikon, jego niezawodności i możliwości integracji, aby zapewnić, że jego biznes pozostanie na najwyższym poziomie i będzie przyszłościowy. ”

Dzięki całkowicie cyfrowej pracy obejmującej przetwarzanie zamówień, drukowanie i wykańczanie, Peeters stworzył platformę internetową, która pozwala profesorom, studentom, autorom lub dowolnemu pisarzowi na przesłanie manuskryptu lub pracy dyplomowej do książki o najwyższej możliwej jakości. Stephanie Peeters, menedżer ds. marketingu i komunikacji w Peeters wyjaśnia: „Na rynku istnieje zapotrzebowanie na wysokiej jakości szyte książki w krótkich seriach, które nadal są dostępne. Doktoranci spędzają miesiące na tworzeniu swoich prac dyplomowych i chcą, aby drukowany egzemplarz odzwierciedlał jakość treści. Ta usługa znajduje się na stronie www.smartbooks.be i jest
czymś, czego nie mogą zaoferować tradycyjne kserografy. Peeters oferuje pełny pakiet usług z poradami dotyczącymi układu, opcji drukowania oraz oprawiania książek i prac dyplomowych.”


Na podstawie informacji firmy Xeikon

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności