Muzeum Papiernictwa wznawia przyjmowanie grup zorganizowanychPoprzedni artykuł 

Muzeum Papiernictwa, po analizie sytuacji epidemiologicznej oraz po konsultacjach z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kłodzku, przywraca obsługę grup zorganizowanych.

Przypomnijmy, że dusznickie muzeum jako jedno z pierwszych w Polsce zostało otwarte już 4 maja, jednak początkowo obsługiwało wyłącznie turystów indywidualnych. Obecnie przyjmowane są również grupy zorganizowane, jednak przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności.

W celu ograniczenia kontaktów pomiędzy zwiedzającymi, wprowadzono bezwzględną rezerwację terminów zwiedzania wycieczek. Jeśli grupa przybędzie do muzeum bez rezerwacji, zostanie przyjęta tylko wtedy, gdy na konkretny termin nie będą umówieni inni zwiedzający. Ponadto zamiast oprowadzania przez przewodnika muzealnego, grupa otrzyma audioprzewodnik z urządzeniem nagłaśniającym. Obecnie dostępne są nagrania w j. polskim, angielskim, niemieckim i czeskim.

Muzeum przywróciło także lekcje muzealne dla grup zorganizowanych. Ta forma wymaga również wcześniejszej rezerwacji. Uczestnicy zajęć praktycznych będą musieli przed i po czerpaniu dezynfekować dłonie, jednak na zakończenie pobytu w muzeum otrzymają własnoręcznie wykonane arkusze papieru.

Poradnik dla organizatorów wycieczek

Jeśli jesteś organizatorem wycieczki do Dusznik-Zdroju, warto byś wiedział, że wizyta w Muzeum Papiernictwa na zwiedzanie lub lekcję muzealną jest doskonałym pomysłem, bez względu na wiek Twoich podopiecznych.

Organizując wizytę grupy w muzeum pamiętaj o trzech kwestiach:

  • Wcześniej umów termin przybycia grupy do muzeum dzwoniąc pod numer 748 627 424,
  • Zadbaj, by wszyscy uczestnicy wycieczki posiadali maseczki lub inne okrycia ust i nosa,
  • Pamiętaj, że opiekun grupy zobowiązany jest do ścisłej współpracy z pracownikami muzeum w kwestiach zachowania bezpieczeństwa zwiedzających.

Zachowanie tych trzech podstawowych zasad pomoże zapewnić bezpieczeństwo zwiedzającym oraz sprawi, że z młyna papierniczego turyści wywiozą wyłącznie przyjemne wspomnienia.

Na podstawie informacji organizatora

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności