Dobre opakowanie sprzeda wszystkoPoprzedni artykuł 

Oryginalne, estetyczne opakowanie przyciąga uwagę i zachęca do zakupu. Dzięki temu może poprawić sprzedaż i sprawić, że klienci chętniej będą wracali.

Aż 70% zakupów dokonywanych jest pod wpływem chwili. Opakowanie działa dosłownie jak reklama. Obecnie opakowanie staje się narzędziem, które kształtuje zapotrzebowanie konsumentów na dany produkt, a nie tylko zabezpieczenie produktu przed czynnikami zewnętrznymi.

W sklepie produkty poprzez opakowania komunikują się z potencjalnym klientem. Ich zadaniem jest przyciągnięcie uwagi konsumenta poprzez właśnie szatę zewnętrzną opakowania, przez atrakcyjny i oryginalny wygląd. Co zatem wpływa na atrakcyjność opakowania? Przede wszystkim kolorystyka i kształt, które powinny współgrać z kolorem i kształtem produktu. Najczęściej stosuje się kolory kontrastowe i wyraziste, czyli takie, które skutecznie wyróżnią produkt spośród wielu innych. Atrakcyjne opakowanie wywołuje wśród konsumentów pozytywne doznania estetyczne, zwiększając w nich chęć posiadania wyjątkowo zapakowanego produktu.

Opakowanie to podstawa

Odbiorca niejednokrotnie przez wygląd opakowania ocenia firmę jak również stanowi o marce, informując konsumenta o zawartości opakowania. Materiał użyty do produkcji opakowania nie może stanowić zagrożenia dla środowiska naturalnego, dlatego też marki często oznaczają swoje opakowania znakami typu eko. Taki mechanizm z pewnością wpływa na zbudowanie pozytywnego wizerunku firmy w oczach konsumenta.

Opakowanie dużo zdradza o produkcie

Odpowiednia ekspozycja zalet produktu może skutecznie wpłynąć na decyzję wyboru konsumenta. Informacje o: składzie produktu, warunkach przechowywania i okresie jego trwałości umieszczane są w miejscu widocznym opakowania. Dociera do konsumenta poprzez zmysł wzroku, a także w pewnym stopniu działa na zmysł dotyku klienta. Za pomocą nowoczesnej grafiki czy nowatorskiego wzornictwa opakowanie przemawia do konsumenta zdobywając jego zaufanie, tym samym chęć posiadania artykułu.

Musisz to mieć!

Opakowania będąc częścią, która służy promocji marki, podnosi wartość produktu i jednocześnie wpływa na wzrost sprzedaży. Skutkiem czego jest chęć posiadania tego konkretnego produktu. To opakowanie między innymi wpływa na klientów. Czasem fascynacja opakowaniem i jednocześnie ciekawość tego, co znajduje się wewnątrz jest tak duża, że nie możemy się oprzeć zakupowi. Klient zachwycony aspektem estetycznym opakowania, sięga po produkt automatycznie i często niekoniecznie z potrzeby jego posiadania.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności