recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Nowy materiał z certyfikatem „OK Compost” do zastosowań termicznych od Avery DennisonPoprzedni artykuł 

Jennifer Bijkerk, inżynier ds. rozwoju
Jennifer Bijkerk, inżynier ds. rozwoju

Avery Dennison z sukcesem uzyskała certyfikat OK Compost dla materiału etykiet termicznych wolnych od BPA i FSC® w połączeniu z nowym klejem SX6030, oferując zupełnie nowe opcje bardziej ekologicznego opakowania.

Jennifer Bijkerk, inżynier ds. rozwoju, powiedziała, że nowy materiał eliminuje znaczny niedobór dostaw kompostowalnych materiałów termicznych: „Popyt na zrównoważone etykiety termiczne jest ogromny, w tym na etykiety kompostowalne, a europejska norma EN13432 nakłada niezwykle surowe wymagania przed certyfikacją „OK Compost”, który może być przyznany przez TUV Austria. Ten nowy materiał pod oznaczeniem produktu BW099 (Thermal Eco BPA Free FSC SX6030-BG40WH FSC)
wykorzystuje nową kombinację materiału wierzchniego / kleju, aby zapewnić solidny i praktyczny materiał, który nie wymaga specjalnych warunków przechowywania i ma normalny okres trwałości. Ponieważ normy kompostowania są ograniczone, normę EN13432 należy również uznać za standard kompostowania w wielu krajach poza Europą.”

Głównym zastosowaniem BW099 będzie etykietowanie opakowań żywności kompostowalnej i toreb plastikowych, a zwłaszcza etykiet drukowanych w ostatniej chwili na owocach i warzywach, które są ważone i pakowane przez konsumentów w supermarkecie. Szybkie rozprzestrzenianie zakazów na plastikach jednorazowego użytku oznacza również, że istnieje tendencja do stosowania kompostowalnych toreb na zakupy i innych opakowań, z których wszystkie będą wymagały etykiety nadającej się do kompostowania. Opinia publiczna na temat kompostowania jako potencjalnego rozwiązania została podkreślona w globalnym zobowiązaniu zapoczątkowanym przez Ellen MacArthur Foundation i ONZ Environment w październiku 2018 r. Avery Dennison jest jedną z ponad 250 firm
wspierających to zobowiązanie, współpracujących z rządami, organizacjami pozarządowymi i uniwersytetami oraz innymi organizacjami w celu wyeliminowania odpadów z tworzyw sztucznych i zanieczyszczeń.

Luuk Zonneveld, menedżer produktu Select Solutions, powiedział, że nowy materiał jest dostępny w szerokości 2m i z zoptymalizowaną wydajnością produkcji, aby sprostać szerszym wymaganiom rynku. „Wiemy, jak ważna jest ta kategoria produktów dla konwerterów i użytkowników końcowych i postrzegamy ją jako kluczowy czynnik przyczyniający się do realizacji naszych szerszych i bardzo ambitnych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy w stanie wykorzystać konwencjonalną technologię do wytworzenia tej innowacji, tworząc unikalną kombinację materiału wierzchniego / kleju, i już trwają prace nad rozszerzeniem naszej oferty produktów kompostowalnych o więcej certyfikowanych produktów.”

Na podstawie informacji firmy Avery Dennison

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności