GRAFS produkuje precyzyjne szlifierki do ostrzenia noży przemysłowychPoprzedni artykuł 

GRAFS to rodzinna firma z Białegostoku, specjalizująca się w dostawie maszyn oraz świadczeniu usług technicznych, kierowanych do firm z branży opakowaniowej oraz poligraficznej. GRAFS ma wieloletnie doświadczenie konstrukcyjne oraz techniczne i jako jedna z nielicznych firm w Polsce, świadczy usługi profesjonalnego ostrzenia noży przemysłowych.

Od połowy roku 2020, GRAFS poszerza swoją ofertę o produkcję maszyn - specjalistycznych szlifierek do ostrzenia m.in. noży introligatorskich. Firma na potrzeby marketingowe stworzyła oddzielną markę - GRAFS Technology. Pod tym szyldem produkuje dostosowane pod indywidualne potrzeby maszyny, służące do ostrzenia wszelkich noży przemysłowych o prostej geometrii.

Główny produkowany obecnie model GRAFS GR180, to precyzyjna szlifierka z uchylnym stołem magnetycznym o długości 1800 mm, 2000 mm lub 2400 mm (wedle zamówienia). Maszyna jest przeznaczona do ostrzenia pod kątem noży do gilotyn do papieru, krajarek i trójnoży. GR180 posiada kilka autorskich rozwiązań, dzięki czemu jest bardzo łatwa w obsłudze, a zarazem pozwala na precyzyjne ostrzenie noży posiadających wkładkę z HSS czy też węglika spiekanego (WIDIA). Na uwagę zasługuje fakt, iż GRAFS produkuje wszystkie komponenty maszyny we własnym zakresie, wliczając w to permanentne, neodymowe, zapinane manualnie stoły magnetyczne. Producent jest w stanie wyposażyć maszynę także w stoły elektromagnetyczne, jednak bazując na wieloletnim doświadczeniu, zastosowano stoły permanentne neodymowe, których użycie redukcje koszty oraz nakłady energii elektrycznej, potrzebnej do zasilania stołów elektromagnetycznych.

Bardzo wygodnym i chwalonym przez operatorów maszyny rozwiązaniem, jest system zapinania uchwytu ściernicy. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu uchwytowi, wymiana ściernicy zajmuje jedynie 60 sekund.

GRAFS technology stawia przede wszystkim na kompleksową obsługę Klientów. Producent zapewnia dostawę maszyny, instalację, szkolenia, fachowe doradztwo materiałowe i okres gwarancyjny. GRAFS prowadzi również sprzedaż materiałów eksploatacyjnych do swoich maszyn. Ciekawym rozwiązaniem jest dostawa ściernic w systemie wymiany. Polega ona na tym, że cylindryczne ściernice korundowe są dostarczane Klientowi wraz z obsadą (niezbędną do zamocowania ściernicy w maszynie), następnie, gdy ściernica się zużyje, właściciel maszyny odsyła obsadę w celu jej uzupełnienia o kolejną ściernicę i pokrywa jedynie koszt samej ściernicy - bez obsady. Maszynę można w trakcie użytkowania dowolnie wyposażyć również w inne ściernice np. borazonową CBN do ostrzenia noży z wkładką z HSS, diamentową do węglików, czy też specjalną ściernicę segmentową z osełkami.

Firma GRAFS jest w tym momencie jedyną firmą w Polsce powiązaną tak mocno z branżą poligraficzną, która świadczy usługi ostrzenia noży przemysłowych, a zarazem jest producentem maszyn do ostrzenia. Największą zaletą producenta jest połączenie wysokiej jakości produktu i profesjonalnej obsługi z korzystną ceną.

GRAFS Technology stale się rozwija i poszukuje partnerów pod kątem dystrybucji w całej Europie.

Więcej informacji na stronie producenta: www.grafs.tech

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności