recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Akonda na Festiwalu DrukuPoprzedni artykuł 

Ogromne zainteresowania linią produkcyjną Digital Box Factory sprawiło, że Akonda pojawi się jednak na Festiwalu Druku w roli wystawcy! Dominik Szulim, współwłaściciel firmy zaprasza: - „W tych dziwnych czasach nie planowaliśmy w tym roku prezentować naszych maszyn na Festiwalu Druku. Wyszliśmy jednak naprzeciw naszym Klientom, którzy wręcz nie mogą doczekać się obejrzenia DBF z ploterem iEcho na czele! Naszą intencją jest ukazanie potencjału druku cyfrowego połączonego z możliwością wycinania i bigowania kartonu lub tektury pod opakowanie, bez konieczności produkcji wykrojnika”.

Dlatego 9-10 września w hali numer III, na stoisku I4 Akonda nie tylko zaprezentuje swoją nową maszynę, ale pokaże również jak zwiększyć obłożenie maszyn cyfrowych w połączeniu z linią do produkcji opakowań! Wszystko to przy zachowaniu standardów bezpieczeństwa!

iEcho, który jest globalnym dostawcą ploterów tnąco-bigujących dla różnych branż. Posiada innowacje wpisane w DNA organizacji, dające możliwość obróbki materiałów takich jak spienione PCV, naklejki, pianki, folie odblaskowe, karton, papier, tekture falistą, tekturę litą, poliwęglan, folię magnetyczną czy inne. Możliwości oprogramowania dostarczonego przez Akondę wraz z iEcho PK / PK PLUS gwarantują automatyczne dopasowanie danych do wycinania, bigowania, perforacji i innych procesów bez ręcznego ustawiania! Innowacyjny ploter tnąco-bigujący iEcho jest wyposażony w podajnik ssawkowy, transportujący arkusz na filcowy pas. Cięcie może się odbywać zarówno przy wykorzystaniu noża wleczonego lub noża oscylacyjnego dla grubszych materiałów, przez co iEcho serii PK znajdzie zastosowanie w branży graficznej, reklamowej, opakowaniowej, do realizacji niskich/średnich nakładów w wygodny i naprawdę efektywny sposób. Zastosowane systemy zapewniają dokładną pracę, a także unikalny, wysokiej jakości produkt do zrealizowania w krótkim czasie i na ograniczonej przestrzeni.
Pneumatyczny system bigowania pozwala na łatwe zaginanie kartonu/papieru po obróbce, przy maksymalnej gramaturze bigowanego kartonu/papieru do 400g/m2. Dominik Szulim mówi o tym z pełnym przekonaniem: - “iEcho PK może zachwycić! W obrębie tej jednej maszyny jesteśmy w stanie wykonać cięcie, nacinanie, bigowanie czy perforacje. Drukarnie nie wykorzystują w pełni możliwości swoich maszyn drukujących, a jak mogą to zmienić, chcemy właśnie pokazać podczas Festiwalu Druku. Jeśli udaje się zachować przy tym rozsądny koszt jednostkowy nawet dla bardzo niskich nakładów, to na zdobycie tak szybko rozwijającego się rynku opakowań warto się przygotować.”

Oprogramowanie Digital Box Factory, które dostarcza Akonda jest kompatybilne ze 169-cioma modelami pudełek największych organizacji zajmujących się przemysłem opakowaniowym, a takie rozwiązania dają możliwość realizowania relatywnie małych nakładów i w znacznie krótszym czasie. Wybranie modelu pudełka i dopasowanie rozmiarów do potrzeb klienta okazuje się dziecinnie proste!

Niesłabnącą popularnością cieszy się wśród Klientów Akondy foliarka Qtopic 380. “Prezentując Digital Box Factory nie możemy pominąć naszej foliarki.” kontynuuje Dominik Szulim. - ”Nawet jeśli masz wydruk najwyższej jakości, to najlepszym zamknięciem każdej pracy nadal będzie uszlachetnienie. Produkt staje się ekskluzywny przy jednoczesnym zabezpieczaniu powierzchni od zagrożeń natury fizycznej czy czynników atmosferycznych. Opakowania różnego rodzaju wykończone złotem, srebrem czy hologramem mogą tworzyć niesamowite efekty wizualne nie tylko na płaskim wydruku, ale też właśnie na pudełkach, które zaprezentujemy na Festiwalu Druku!”. Akonda zaprasza na swoje stoisko, gdzie oprócz kompletnej linii post- procesingowej do produkcji cyfrowych, wysoko uszlachetnionych opakowań, zaprezentuje wykonane już przy jej użyciu pudełka. Przedstawiciele firmy zapraszają na ciekawe rozmowy, gotowi doradzić jak wykorzystać w pełni możliwości własnych maszyn drukujących, jak rozwinąć kompetencje i zakres działań własnych drukarni i dlaczego to takie ważne!

Na podstawie informacji firmy Akonda

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności