recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Ekologia w Warter CardboardPoprzedni artykuł 

Warter Cardboard nie tylko produkuje materiały EKO pomagając przy tym w utylizacji odpadów makulaturowych, ale również wykorzystuje odnawialne źródła energii do produkcji papieru i tektury, co ma bardzo ważne znaczenie w obliczu zmieniającej się świadomości ekologicznej i odpowiedzialności za stan środowiska.

Kompleks energetyczny fabryki położony jest na 49tym kilometrze rzeki Gwda w północnej Wielkopolsce. Jego modernizacja rozpoczęła się w 2008 roku od budowy przepławki o długości ponad 130m, łączącej tzw. dolną wodę ze zbiornikiem kompleksu. W skład kompleksu wchodzą również: blok energetyczny, turbina kaplana oraz jaz piętrzący wodę do wysokości 4,2m. Odbudowa części hydrotechnicznej miała miejsce w 2010roku, natomiast w 2012 roku ukończono modernizację całego kompleksu. Obecnie średnia roczna produkcja energii elektrycznej na bloku energetycznym w Warter Cardboard wynosi do ok. 4300 MW.

W Warter Cardboard zostanie również uruchomiona elektrociepłownia na potrzeby technologii produkcji tektury i papieru. Elektrociepłownia pracuje w kogeneracji, ma ona za zadanie wychwytywać parę na przesyle, która zostanie wykorzystana do produkcji energii elektrycznej. Jest wyposażona w turbinę parową o mocy 1184kW i generator o mocy 2400kW.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności