Grafmasz poszerza ofertę stołów do oprawy twardejPoprzedni artykuł 

Stół do montażu okładek twardych Grafmasz
Stół do montażu okładek twardych Grafmasz

W 2020 roku Grafmasz uruchomił produkcję kaszerówek oraz stołów do oprawy twardej. Pierwsze urządzenia zostały zaprezentowane podczas targów RemaDays w lutym br. i spotkały się z dużym zainteresowaniem odwiedzających. Pomimo niesprzyjających warunków podczas pandemii firma dostarczyła kilkanaście zestawów do polskich drukarń oraz kolejne na rynki eksportowe m.in. do Belgii, Hiszpanii, Kataru.

Urządzenia zostały opracowane na bazie wieloletniego doświadczenia pracowników firmy we wdrażaniu w polskich drukarniach i introligatorniach podobnych maszyn od zagranicznych dostawców. Celem było stworzenie urządzeń wypełniających niszę między bardziej zautomatyzowanymi urządzeniami, a tanimi, o niskiej jakości pracy i małej elastyczności w zakresie możliwych do użycia materiałów.

Oprócz kaszerówki GM-520 oraz kaszerówki ze stołem montażowym COMPACT firma wprowadza obecnie na rynek model półauotmatyczny PRO.

Względem pierwszego modelu COMPACT wersja PRO została rozbudowana o zautomatyzowany moduł zawijający i prasujący okleinę.

Moduł kaszerujący stanowią wałki o dużej średnicy wykonane ze stali nierdzewnej. Opcjonalne maszyna może mieć wstępne podgrzewanie powierzchni przed aplikacją kleju co zapobiega skraplaniu się wody na arkuszu. Podawanie wody ze zbiornika uruchamiane jest po wciśnięciu przycisku. Wszystko to maksymalnie ułatwia pracę i eliminuje dużo potencjalnych problemów występujących przy obsłudze podobnych urządzeń.

Stół montażowy umożliwia wykonywanie prac na różnorodnych materiałach o różnych właściwościach m.in. papier, ekoskóra oraz wykonywanie produktów typu okładki twarde, główki kalendarzowe, okleiny opakowań. W odróżnieniu od wielu z innych dostępnych na rynku rozwiązań sekcja automatycznego zawijania i prasowania okleiny, bez skomplikowanych ustawień, obsłuży tekturki w pełnym zakresie grubości wskazanych w specyfikacji. Zastosowany moduł nie wymaga przyłącza powietrza i pracuje bardzo cicho względem innych urządzeń.

Model PRO posiada również kolorowy ekran dotykowy pozwalający na wybór trybu pracy, zadanie szeregu parametrów takich jak: wybór trybu pracy, regulacja prędkości obrotu wałków, temperatury kleju, siły zasysania okleiny, licznik oraz wykonanie diagnostyki poprawności pracy poszczególnych podzespołów.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności