Raport IDC MarketScape: Worldwide Print Transformation 2020 Vendor Assessment - HP liderem wśród firm technologicznychPoprzedni artykuł 

Firma HP Inc. uplasowała się na pozycji lidera w rankingu IDC MarketScape: Worldwide Print Transformation 2020 Vendor Assessment (dokument nr #US45354420, z sierpnia 2020 r.). W raporcie wyróżniono strategię HP, która ma na celu rozwój i transformację branży drukarskiej. Jej zadaniem jest przede wszystkim wykorzystanie zmieniających się trendów rynkowych, nowatorskich możliwości drukowania i obliczeń komputerowych oraz maksymalizacja innowacji, za którą od ponad 50 lat stoją laboratoria HP Labs.

Według danych z raportu: HP jest jedną z nielicznych firm, która może pochwalić się wyjątkową pozycją jako dostawca zarówno komputerów osobistych / laptopów / systemów współpracy, jak i systemów drukowania współistniejących w ramach jednej organizacji. W dziedzinie druku HP Inc. kieruje swoją ofertę do klientów ze zróżnicowanych obszarów od domu po produkcję, a wszystko to dzięki szerokiemu i wszechstronnemu portfolio. Ponadto, aby pomóc klientom wdrożyć niezbędne innowacje, jednocześnie przyczyniając się do wspólnej walki ze skutkami COVID-19, HP wykorzystuje nowe technologie, takie jak druk 3D i mikrofluidyka. HP celowo pozycjonuje się jako dostawca usług IT, zachęcając swoich klientów do korzystania ze wszystkich możliwości, jakie ma do zaoferowania HP Inc.

Rynek tradycyjnych rozważań do drukowania w środowisku biurowym musi ewoluować, wraz z rozwojem technologii i zmieniającym się światem – komentuje Tuan Tran, prezes HP ds. Imaging, Printing and Solutions Business – HP posiada wizję przyszłości i od wielu lat prowadzi strategią upraszczania, automatyzacji i wprowadzania innowacji w celu zapewnienia klientom jak najlepszych rozwiązań i optymalnych wyników. Ponadto, jako firma działająca na wielu obszarach jednocześnie, jesteśmy w stanie pomagać konsumentom i organizacjom każdej wielkości w tworzeniu, łączeniu się i działaniu na światowym poziomie.

W raporcie stwierdzono ponadto, że HP Inc. posiada kilka mocnych stron, dzięki którym jest w stanie stymulować transformację na rynku druku. Począwszy od szerokiej gamy rozwiązań dla rynku domowego, biurowego i produkcyjnego, poprzez przeznaczanie znacznej części funduszy na badania i rozwój. Wszystko to po, aby zapewnić ciągłe innowacje w zakresie technologii oraz utrzymać modele dostaw powszechnie obowiązujące wśród szerszej społeczności IT. Firma stale poszerza swoje portfolio o nowe usługi, rozwiązania w zakresie wydajności pracy, zarządzanie drukowaniem, rozwiązanie oparte na chmurze. Dalszy rozwój dzięki integratorom systemów zapewni dodatkowe możliwości cyfrowej transformacji. Wreszcie, zaangażowanie firmy w metodologię zrównoważonego rozwoju nadal zdobywa uznanie na poziomie globalnym.

Transformacyjne podejście

Zacieranie się granic pomiędzy życiem rodzinnym a zawodowym związane z pandemią COVID- 19 zmotywowało HP, aby skupić się na dostarczaniu technologii, rozwiązań i usług, które zaoferują jeszcze więcej możliwości współczesnym profesjonalistom. Raport IDC przedstawia kluczowe obszary transformacji rozwiązań drukujących HP, w tym:

  • Bezproblemowość: aby drukowanie było łatwe i intuicyjne, firma HP stworzyła specjalną aplikację HP Smart aby sprostać oczekiwaniom klientów w dzisiejszym, coraz bardziej mobilnym świecie; HP Roam umożliwia klientom drukowanie praktycznie z dowolnego miejsca na wszystkich urządzeniach obsługujących technologię Roam; HP Workpath to zbiór ponad 100 aplikacji, które zapewniają użytkownikom jeszcze lepsze warunki drukowania.
  • Proaktywność: HP proaktywnie wysyła oryginalne materiały eksploatacyjne do klientów zarejestrowanych w programie Instant Ink, monitorując intensywność użytkowania urządzeń i na podstawie informacji zwrotnych otrzymywanych w czasie rzeczywistym. Usługi HP Smart Device Services zapewniają większą przejrzystość użytkowania i lepsze zarządzanie.
  • Spersonalizowanie: klienci znajdują się w samym centrum strategii HP. Dopasowanie się do życia klienta to podstawowy cel stojący za każdym procesem tworzenia lepszych rozwiązań i możliwości związanych z drukowaniem w firmie HP.
  • Bezpieczeństwo: podstawa transformacji, jest priorytetem dla wszystkich branż, umożliwiając tym, którzy pracują w domu i poza nim, ochronę sprzętu i danych.

Nacisk, jaki HP kładzie na potrzeby konsumentów, kompleksowa oferta firmy i spójne świadczenie usług na całym świecie zapewnia klientom niezbędne wsparcie w tych burzliwych czasach.

Na podstawie informacji firmy HP

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności