recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

HP wprowadza na rynek nowe plotery DesignJet, przeznaczone dla architektów, inżynierów oraz innych kreatywnych twórcówPoprzedni artykuł 

Seria ploterów HP DesignJet to najmniejsze i najbardziej przyjazne środowisku urządzenia tego typu, cechujące się unikalnym designem i prostą eksploatacją. Co więcej, skonstruowane zostały zgodnie zasadami zrównoważonego rozwoju.

Najważniejsze informacje

 • Proste w eksploatacji: Automatyczne drukowanie projektów o różnych rozmiarach oraz przesyłanie wielu plików jednym kliknięciem za pomocą HP Click.
 • Zmieszczą się w biurze i w budżecie: Oszczędzaj przestrzeń korzystając z najmniejszych ploterów na świecie, zaprojektowanych z myślą o tym, aby pasowały do każdego biura, także tego domowego.
 • Dopasowują się do stylu pracy użytkownika: Drukuj swoje zadania i zarządzaj nimi z dowolnego miejsca i w dowolnej chwili dzięki aplikacji HP Smart App.
 • Cele dotyczące zrównoważonego rozwoju: To najbardziej przyjazne środowisku plotery, zmniejszające ilość emisji węgla na drukarkę o 7,3 ton rocznie, a ponadto zbudowane w 30% z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu.
 • Swobodny i wygodny recykling kartridża z tuszem oraz głowic drukujących HP poprzez program HP Planet Partners, kompatybilność z papierem posiadającym certyfikat Forest Stewardship Council® (FSC), a także recykling gamy odpowiednich środków HP dzięki programowi odbioru zwrotnego.

Firma HP Inc. ogłosiła wprowadzenie nowej oferty urządzeń HP DesignJet, które usprawnią pracę specjalistów z branży budowlanej (architektów, inżynierów, budowniczych i podwykonawców)
i zapewniają szybkie, niedrogie i wysokiej jakości wydruki.

Nowa seria HP DesignJet to inteligentne, wszechstronne, kompaktowe i stylowe drukarki, które są unikalne względem innych rodzajów ploterów dostępnych obecnie na rynku. Oprogramowanie HP Click ułatwia drukowanie jednym kliknięciem nawet dokumentów o różnych rozmiarach. W połączeniu ze zautomatyzowanym podajnikiem A3/B pozwala drukować automatycznie projekty obejmujące formaty A3/B oraz A1/D lub A0/E – bez dokonywania manualnych zmian w urządzeniu wejściowym. Nowa seria HP DesignJet pozwala też na płynne drukowanie i zarządzanie z poziomu dowolnego podłączonego urządzenia, niezależnie od miejsca przebywania użytkownika, dzięki aplikacji HP Smart App.

Nowa gama wielkoformatowych urządzeń HP DesignJet obejmuje:

 • Serię drukarek HP DesignJet T200: łatwe i przystępne drukowanie za pomocą najmniejszych ploterów na świecie.
 • Serię HP DesignJet T600: proste w obsłudze plotery wielkoformatowe, zaprojektowane dla specjalistów z branży budowlanej, stawiających na szybką realizację projektów oraz wielozadaniowość.
 • Serię drukarek HP DesignJet Studio: dla profesjonalistów z branży architektonicznej, inżynierii i budownictwa (AEC), skupiających się na kreatywności i ceniących sobie piękne wzornictwo.

Nowe serie drukarek DesignJet, w wersjach od T200 do T600 oraz Studio to nowy poziom wzornictwa, prostoty wykonania i elegancji, które zachwycą nie tylko profesjonalistów z branży kreatywnej – stwierdziła Guayente Sanmartín, wiceprezes i dyrektor generalna HP Large Format Printing Business. – Dzięki automatycznemu drukowaniu w formacie A3/B oraz wielkoformatowemu, możliwości drukowania z dowolnego miejsca oraz najmniejszemu rozmiarowi na rynku, drukarki te są doskonałe dla specjalistów z branży AEC, niezależnie od tego, czy pracują oni w biurze czy z domu. Ponadto, wykorzystanie do ich produkcji tworzywa sztucznego z recyklingu oraz wprowadzenie pierwszej drukarki wielkoformatowej, którą cechuje neutralność emisyjna podkreśla, że HP nieustannie interesuje dobro naszej planety.

Seria drukarek HP DesignJet T200

Drukarki z serii HP DesignJet T200, zbudowane z myślą o wpasowaniu się w najmniejsze przestrzenie, są najmniejszymi ploterami wielkoformatowymi. Mają szerokość 24 cali i mogą drukować na arkuszach o wielkości do A1, a przy tym zostały zaprojektowane z myślą o prostocie obsługi za pomocą oprogramowania HP Click, umożliwiającego szybkie drukowanie wielu plików na raz za pomocą pojedynczego kliknięcia. Automatyczny podajnik arkuszy A3/B oferuje możliwość drukowania zawierających różne rozmiary zadań A3/LF bez zmian wprowadzanych w urządzeniu wejściowym.

Drukarki z serii HP DesignJet T200 to:

 • Duża szybkość: drukują arkusz A1 w zaledwie 30 sekund.
 • Inteligentne drukowanie: w przypadku korzystania z oprogramowania HP Click, projekty A3/B i A1/D zawierające różne rozmiary można drukować bez zmiany źródła oraz za pomocą jednego kliknięcia.
 • Większa mobilność: drukowanie z dowolnego miejsca dzięki aplikacji HP Smart App.
 • Konstrukcja przyjazna dla środowiska: zbudowane w 30% z tworzywa sztucznego z recyklingu.
 • „Przyjazne dla kieszeni”: używają do 95% mniej tuszu na potrzeby rutynowej konserwacji.
 • Wyższej jakości wyniki: większa o 31% dokładność druku linii oraz większa o 65% gama kolorów w porównaniu do konkurencji.

Seria drukarek HP DesignJet T200 jest kompaktowa, łatwa w użytku i zapewnia wysoką jakość druku, a ponadto składa się z przyjaznych dla środowiska ploterów wielkoformatowych, wyprodukowanych w 30% z tworzywa sztucznego uzyskanego z recyklingu, co pozwoliło zmniejszyć ich ślad węglowy.

Seria drukarek HP DesignJet T600

Seria drukarek HP DesignJet T600 współdzieli z serią HP DesignJet T200 wiele wiodących na rynku cech, dzięki którym ta ostatnia jest liderem w swojej klasie. W nowej serii dodano też możliwość domyślnej obsługi zadań A3/LF zawierających różne rozmiary, a ponadto posiada zintegrowaną podstawkę i została zaprojektowana z myślą o radzeniu sobie ze złożonymi projektami, co osiąga dzięki większej ilości pamięci i wbudowanej kompatybilności z HP-GL/2.

 • Łatwość użytkowania: automatyczny druk projektów obejmujący wiele rozmiarów – A3/B oraz A1/D lub A0/E – bez dokonywania manualnych zmian w urządzeniu wejściowym, a wystarczy do tego jedno kliknięcie przy zastosowaniu HP Click oraz zintegrowanego podajnika A3/B.
 • Dopasowanie się do stylu pracy użytkownika: dzięki dużej szybkości drukowania pojedynczy wydruk A1/D zajmuje zaledwie 25 sekund.
 • Większa mobilność: druk z dowolnego miejsca dzięki aplikacji HP Smart App.
 • Wyższej jakości wyniki: większa o 31% dokładność linii oraz większa o 65% gama kolorów w porównaniu do konkurencji.

Podobnie jak ich kompaktowe odpowiedniki, drukarki z serii HP DesignJet T600 składają się w 30% z tworzywa sztucznego z recyklingu, co pomogło HP osiągnąć swój cel w zakresie zwiększenia wykorzystania tego odzyskiwanego materiału ( i to na długo przed wcześniej zaplanowanym terminem). Wszechstronne, zaprojektowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i inteligentne modele drukarek z serii HP DesignJet T600 są dostępne w wersjach 24-calowych i 36-calowych. Dzięki najwyższej klasy mechanizmowi drukowania potrafią zadrukować arkusz formatu A1 w zaledwie 25 sekund. Są do 2 razy szybsze od konkurencji w zakresie funkcji – od konfiguracji po odbiór zadań drukowania.

Seria drukarek HP DesignJet Studio

Dla profesjonalnych projektantów aranżacja i styl ich miejsca pracy są sposobem na wyrażenie siebie. Dzięki eleganckim białym powierzchniom oraz drewnianemu lub stalowemu wykończeniu, drukarki z serii HP DesignJet Studio zapewniają specjalistom w dziedzinie projektowania najlepsze wrażenia w swojej klasie, a ich unikalne wzornictwo nie wpływa na szybkość, jakość czy łatwość w użytkowaniu.

Drukarki HP DesignJet Studio, łączące w sobie wydajność i atrakcyjny wygląd, przeznaczone są dla profesjonalistów pracujących w branży kreatywnej. Dla tych potrzebujących drukarki wielkoformatowej, która wpasuje się idealnie w ich perfekcyjnie zaaranżowane miejsce pracy, służące nie tylko do pracy koncepcyjnej ale i do przyjmowania klientów.

Z racji tego, że dla firmy HP kwestie związane ze zrównoważonym rozwojem są priorytetowe, drukarki z serii HP DesignJet Studio posiadają certyfikat CarbonNeutral® wystawiony zgodnie z Protokołem CarbonNeutral. Obejmuje on emisje powstające podczas cyklu życia produktu, wynikające z wydobycia surowców, produkcji, transportu, użytkowania drukarek HP, oryginalnych materiałów eksploatacyjnych HP, papieru, oraz utylizacji.

Co więcej, drukarki te obsługują domyślnie zadania uwzględniające różne rozmiary arkuszy, są od razu wyposażone w oprogramowanie HP Click (służące do drukowania jednym kliknięciem), a także posiadają opcję rozpoczynania pracy z poziomu dowolnego podłączonego urządzenia z zainstalowaną aplikacją HP Smart App.

Ceny i dostępność

Serie drukarek HP DesignJet T200, T600 oraz Studio są już dostępne w sprzedaży.

Więcej informacji na temat drukarek HP DesignJet Studio jest dostępnych pod linkiem.
Więcej informacji na temat drukarek HP DesignJet T200/T600 jest dostępnych pod linkiem.

Na podstawie informacji firmy HP

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności