Lamart poszerza swój zasięg rynkowy dzięki drukarce LED TECKWIN SHARK TS 5000HF firmy Magenta VisionPoprzedni artykuł 

Polska drukarnia wielkoformatowa Lamart poszerzyła swoje możliwości rynkowe i zdobyła nowe zlecenia po zainwestowaniu w drukarkę LED TECKWIN SHARK TS 5000HF firmy Magenta Vision, tuż po targach FESPA 2019, aby jeszcze bardziej wspierać responsywne świadczenie usług.

Zakład w Łomiankach pod Warszawą jest jedną z czołowych polskich drukarni zajmujących się produkcją reklamy zewnętrznej na wszelkiego rodzaju podłożach. Dziś współpracuje z jednymi z największych agencji w kraju. Jej szybki wzrost jest wynikiem dobrze przemyślanej strategii inwestycyjnej, opracowanej w celu reagowania na dynamiczny rynek. Podejście, które pozwoliło jej w zeszłym roku zrealizować zamówienia na 960 000 metrów kwadratowych, z czego 270 000 metrów kwadratowych zostało wyprodukowanych na drukarce TECKWIN.

Drukarka LED TECKWIN SHARK TS 5000HF to bardzo szybka, super szeroka prasa rolkowa UV LED o maksymalnej szerokości druku 5 metrów i wyposażona w maksymalnie 16 głowic drukujących. Oferuje różne rozdzielczości od 397 x 800 dpi (przy 270 metrach kwadratowych na godzinę) do 1191 x 1200 dpi (przy 68 metrach kwadratowych na godzinę).

Maciej Zawadzki, właściciel Lamarta, wyjaśnia, że chciał zainwestować w technologię druku, która pozwoli na płynną realizację zamówień podczas szczytów produkcyjnych. Mówi: „Sprawdziliśmy, co było dostępne na rynku. Szukaliśmy drukarki, która zapewniłaby nam ponadprzeciętną jakość, uzupełniającą nasze szybkie systemy, które były w stanie drukować do 150 m na godzinę lub 5000 do 6000 metrów siatki dziennie. Chcieliśmy również dodać solidne banery do 500 m2. To właśnie tutaj TECKWIN okazał się dla nas najlepszym rozwiązaniem, gwarantującym najwyższą jakość nadruków. Osiągnięta jakość fotograficzna gwarantuje, że utrzymujemy pozycję lidera na rynku, zachowując prędkość do 170 m2 na godzinę, czyli dokładnie to, czego szukaliśmy ”.

Kontynuuje: „Regularnie produkujemy wiele dużych banerów o standardowym rozmiarze, a dzięki TECKWIN jesteśmy w stanie drukować, wycinać i przygotowywać materiał do zgrzewania. To niesamowite, jak ta inwestycja poprawiła całą naszą produkcję. Teraz jest to takie łatwe. Krajarka TECKWIN natychmiast odcina banery wzdłuż. Zmniejsza to czas poświęcony na postprodukcję nawet o 30% i zwiększa produktywność, ponieważ mniej czasu poświęca się na czynności ręczne ”.

Drukarka TECKWIN była w pełni zintegrowana od pierwszego dnia: „Inwestycja w Teckwin umożliwiła nam również współpracę z niemieckim klientem, który jest w zasadzie jednym z trzech największych dostawców banerów w Europie. Jej zdolność do wspierania naszego stałego zaangażowania w ulepszanie automatyzacji, cyklicznej produkcji i dostarczania wysokiej jakości produktów drukowanych zapewniła nam solidną podstawę w niezwykle trudnym czasie ”.

Drukarka będzie również wspierać produkcję firmy w okresie, w którym według przewidywań Lamart kilka ostatnich miesięcy roku będzie pracowitych: „Przewidujemy niezwykle pracowity koniec roku. Dlatego tak ważna była inwestycja w TECKWIN - nie tylko dlatego, że jakość oferowana przez TECKWIN jest fantastyczna. Zapewnia nam również dużą wszechstronność powierzchni, na których możemy drukować, dzięki czemu nasza oferta jest znacznie bardziej zróżnicowana, co z kolei pozwala nam przyciągać klientów z rynków wcześniej dla nas niedostępnych.

Zawadzki podsumowuje: „W tym roku planowaliśmy pobić rekord i wydrukować ponad 1 mln m2. Niestety pandemia to uniemożliwiła. Z niecierpliwością czekamy na dalszą współpracę z Magenta Vision w 2021 roku, w końcu znamy się od 17 lat i jesteśmy zaufanym partnerem od powstania Lamart 11 lat temu! ”

Charles Poot-Baudier, dyrektor zarządzający w Magenta Vision, komentuje: „Miło jest słyszeć, że pomimo tych trudnych miesięcy dynamiczna działalność taka jak Lamart eksploruje nowe rynki i rozwija swoją działalność dzięki naszej wiodącej technologii”.

Na podstawie informacji firmy Magenta Vision

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności